Neįgaliesiems

Turkijos rinktinė – ženkliai atjaunėjusi, tačiau ambicijų nemažinanti ekipa

Antrasis Lietuvos rinktinės varžovas šio sezono UEFA tautų lygoje – pajėgi Turkijos rinktinė.

Likus kelioms valandoms iki dvikovos, kviečiame su laukiančiu varžovu susipažinti iš arčiau.

Turkai C divizione atsidūrė po itin nesėkmingo pastarojo sezono UEFA tautų lygoje – ten jie B diviziono trečioje grupėje į priekį praleido Vengrijos, Rusijos ir Serbijos rinktines bei likę ketvirti, turėjo iškristi į žemesnį divizioną.

Nesėkmingas laikotarpis padarė įtaką ir trenerių štabui – dvejus su puse metų komandai vadovavusį Senolą Gunesą praėjusių metų pabaigoje pakeitė vokiečių specialistas Stefanas Kuntzas.

„Nenoriu nieko nekaltinti, bet jei dabar esame čia (C divizione – red.), tai turbūt turime čia būti“, – spaudos konferencijoje rungtynių išvakarėse kalbėjo specialistas iš Vokietijos.

Su juo komanda kovo mėnesį varžėsi pasaulio čempionato atrankos varžybų atkrintamosiose, tačiau ten nusileido Portugalijos rinktinei ir savo žygį link čempionato baigė.

Po šio ciklo rinktinė kiek atsinaujino – apie karjeros pabaigą paskelbė ilgametis rinktinės puolėjas Burakas Yilmazas, taip pat rinktinėje savo vietas rado ir ne vienas naujas žaidėjas. Tačiau Lietuvos rinktinės treneris Valdas Ivanauskas prieš rungtynes teigė nemanantis, jog tas rinktinės jauninimas turės ženklią įtaką.

„Jie turi tikrai dvi vienodo lygio komandas. Bet nesakyčiau, kad tai yra daroma specialiai, tai yra ilgalaikis darbas, jie turi alternatyvų. Jų intensyvumas tikrai nesumažės, jie žaidžia intensyvų futbolą, agresyvų, to reikia tikėtis ir jų žaidimo sistema tikrai nesikeis“, – sakė Lietuvos ekipos treneris.

Visgi pagrindiniais smuikais ir toliau groja pajėgiausiose Europos lygose žaidžiantys futbolininkai – Hakanas Calhanoglu iš Milano „Inter“, Caglaras Soyuncu iš „Leicester City“ ar Cengizas Underas iš Marselio „Olympique“ komandų, o jie yra apsupti perspektyviais jaunais žaidėjais.

S. Kuntzui darbas su jaunimu nėra jokia naujiena – anksčiau jis ilgą laiką dirbo Vokietijos U21 rinktinėje, su kuria du kartus triumfavo Europos čempionate bei dar sykį pateko į finalą, o praėjusiais metais vadovavo ir olimpinei savo šalies rinktinei.

Kalbant apie šalies pasirodymus didžiuosiuose turnyruose, tiek Europos, tiek pasaulio čempionatuose aukščiausia turkų pasiekta pozicija yra trečia.

Treti jie liko 2002-ųjų pasaulio čempionate Japonijoje ir Pietų Korėjoje, trečią vietą jie užėmė ir 2008-ųjų Europos čempionate Austrijoje ir Šveicarijoje, dramatiškai pusfinalyje pralaimėję Vokietijos rinktinei.

Beje, 2002-ųjų pasaulio čempionatas būtent ir buvo paskutinis, kuriame turkai dalyvavo.

Apie tai, kad dabartinė Turkijos rinktinė yra stipriai atsijauninusi, kalba ir skaičiai – iš dabartinėje sudėtyje esančių žaidėjų daugiausiai mačų su nacionalinės rinktinės marškinėliais yra sužaidęs jau minėtas H. Calhanoglu (69 mačai), o pagal šį rodiklį jis net nepatenka į daugiausiai per istoriją sužaidusių futbolininkų dešimtuką.

Šio sąrašo viršuje yra įsitaisęs legendinis šalies vartininkas Rustu Recberas (120 rungtynių), nedaug nuo jo atsilieka ir žinomas šalies puolėjas Hakanas Sukuras (112).

Tas pats H. Sukuras iki šiol išlieka rezultatyviausias visų laikų Turkijos rinktinės žaidėjas su 51 įvarčiu, o neseniai minėtas ir karjerą rinktinėje pavasarį pabaigęs B. Yilmazas su nacionalinės rinktinės marškinėliais kamuolį į vartus siuntė 31 kartą.

Iš dabartinės rinktinės narių rezultayviausias taip pat yra H. Calhanoglu, kuris įmušė 14 įvarčių, C. Underas turi 13.

Likęs Lietuvos rinktinės birželio mėnesio tvarkaraštis UEFA Tautų lygos varžybose

Birželio 7 d. (antradienis), 21.45 val. Lietuva – Turkija. Vilniaus LFF stadionas. Bilietus įsigyti galite paspaudę čia. Tiesiogiai per VIAPLAY.

Birželio 11 d. (šeštadienis), 19.00 val. Farerų Salos – Lietuva. Tiesiogiai per VIAPLAY.

Birželio 14 d. (antradienis), 21.45 val. Turkija – Lietuva. Tiesiogiai per VIAPLAY.

Turkijos futbolo asociacijos nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS