Neįgaliesiems

Turnyrą Armėnijoje laimėjusios rinktinės kapitonė M. Liužinaitė: „Grįžome pasikrovusios geros patirties ir įspūdžių“

Lietuvos moterų rinktinės kapitonė Milda Liužinaitė tikina, jog praėjusią savaitę laimėtas draugiškas keturių komandų turnyras Armėnijoje gali būti įvertintas gerai.

„Our Game“ turnyre lietuvės 1:0 nugalėjo Jordanijos vienuolikę, net 7:1 susitvarkė su Libano nacionaline komanda, o paskutinėje ir lemiamoje akistatoje 2:2 išsiskyrė su šeimininkių Armėnijos komanda.

Per tris mačus lietuvaitės surinko 7 taškus ir to pakako, kad būtų iškovotas draugiško turnyro trofėjus.

Prieš turnyrą rinktinės kapitonė Milda Liužinaitė teigė, jog pergalės suteiktų ekipai reikalingo pozityvo. Po varžybų ji tikino, kad būtent taip ir nutiko.

„Pozityvo gavome daug. Laimėjome turnyrą, to ir atvykome, labai geromis nuotaikomis grįžome ir su tokiomis pačiomis buvome sutiktos namuose. Apskritai komandoje buvo labai gera atmosfera ir draugiškumas. Manau, kad grįžome pasikrovusios geros patirties ir įspūdžių“, – teigė M. Liužinaitė.

Jordanijos ir Libano rinktinės buvo pirmą kartą sutiktos varžovės, tad, kaip pasakojo M. Liužinaitė, aikštėje prireikė laiko, kad būtų galima rasti tinkamą žaidimo stilių.

„Apie Jordaniją turėjome labai mažai informacijos, tik vienas rungtynes, kurias jos žaidė prieš kelis metus, todėl aikštėje prireikė laiko, kad suprastume, kaip galime žaisti prieš jas.

Libano rinktinė pirmas rungtynes žaidė prieš armėnes, todėl jų rungtynes iškart išanalizavome. Treneriai pastebėjo, kad jų gynybos grandis yra silpnoji vieta, tad pasirinkome aukštą presingą ir taip žaidėme nuo pirmų minučių. Nors rezultatas su Libanu ir buvo gana didelis, negalima sakyti, kad tai silpna komanda, jos žaidė ir atakavo iki paskutinio švilpuko. Tiesiog mūsų pasirinkta taktika labai pasiteisino“, – akcentavo futbolininkė.

Būtent akistata su Libano rinktine buvo pažymėta ir gražiu rekordu – pelnios 7 įvarčius lietuvės sužaidė rezultatyviausias visų laikų savo rungtynes. Kaip teigė M. Liužinaitė, po tokio pasirodymo kai kurioms žaidėjoms net buvo keista džiaugtis.

„Keista būti ta komanda, kuri triuškina. Kai kurios žaidėjos labai atsargiai džiaugėsi pergale, nes mes puikiai suprantame priešininkes, kadangi dar nesenai buvome jų vietoje. Bet visada smagu laimėti ir manau, kad komandai ir kiekvienai įmušusiai žaidėjai tai davė daug pozityvo. Neturėjome tikslo įmušti kuo daugiau, turėjome tikslą sužaisti kuo geriau“, – pasakojo žaidėja.

Po pergalių prieš Jordaniją ir Libaną, lietuvaičių laukė bene sunkiausias varžybų iššūkis – kova su šeimininkėmis armėnėmis. Čia Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės du sykius pirmavo, du kartus varžovės rezultatą lygino, o mačo pabaigoje užkūrė ne vieną rimtą gaisrą prie Medos Šeškutės vartų, tačiau Lietuvos rinktinė apsigynė ir iškovojo tašką, kuris garantavo pergalę ir visame turnyre.

Paklausta apie tai, kas labiausiai padėjo sunkiausiomis šių rungtynių akimirkomis, M. Liužinaitė išskyrė kelias esmines priežastis.

„Manau, kad svarbiausia buvo visų atsidavimas ir kovojimas iki galo. Pabaiga buvo visai čia pat ir nuleisti rankų tikrai niekam nesinorėjo“, – teigė žaidėja.

Artimiausi iššūkiai Lietuvos rinktinės laukia birželio pradžioje, kai vyks Baltijos taurės turnyras.

Kaip pasakojo M. Liužinaitė, turnyras Armėnijoje rinktinei padėjo pamatyti, jog ir Baltijos taurėje galima kautis tik dėl aukščiausių tikslų.

„Be abejo, toliau žvelgiame į Baltijos taurę. Mes mokame žaisti ne tik gynybinį futbolą, bet ir agresyviai atakuoti. Manau po šio turnyro treneriai pamatė visų žaidėjų galimybes ir tuo pasinaudosime artėjančioje Baltijos taurėje“, – teigė žaidėja.

Armėnijos futbolo federacijos nuotraukos

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS