Turnyrą Minske pradėjo nesėkme prieš šeimininkus

Sekmadienio vakarą Minske prasidėjo tarptautinis „Development Cup“ turnyras. Nesėkmingai jame startavo Lietuvos U-18 (2001 m. ir jaunesni) vaikinų rinktinė, kuriai A grupės dvikovoje teko pripažinti Baltarusijos bendraamžių pranašumą 0:3.

Antano Vingilio auklėtiniams teko susidurti su užtikrintu varžovų žaidimu – šeimininkai kontroliavo kamuolį didesnį laiko tarpą ir mūsų komandai neleido sukurti progų įmušti.

Einant kėliniui į pabaigą, Baltarusija rimtai pradėjo grasinti Lietuvos vartams. 34 minutę lietuvius nuo praleisto įvarčio išgelbėjo skersinis, bet po poros minučių šeimininkai išsiveržė į priekį, kai dešiniajame atakos krašte tarp lietuvių gynėjų praskuodė Nikita Ivanutenko, sugebėjęs iš aštraus kampo nuginkluoti vartininką Kajų Urbietį prie dešiniojo virpsto.

Lietuviai dar bandė užklupti oponentus savo išpuoliais, bet galutinis pirmojo kėlinio teisėjo švilpukas skelbė apie baltarusių pranašumą 1:0.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje per daug nesikeitė. 67 minutę Baltarusija įmušė antrą įvartį. Po pakelto kampinio kamuolį iš už baudos aikštelės prieigų galingai į dešinį vartų kampą smūgiavo Maksimas Kapralevas ir K. Urbiečiui stipraus šūvio šį kartą nepavyko atremti.

75 minutę varžovai įtvirtino savo pergalę trečiuoju įvarčiu greitoje kontratakoje.

Antrąsias rungtynes lietuviai žais jau rytoj, kai susitiks su Suomijos rinktine. Šiandien kitose grupės rungtynėse suomiams teko pripažinti Belgijos pranašumą 0:4.

Lietuva U-18 – Baltarusija U-18 0:3 (0:1)
Minsko futbolo maniežas, 1500 žiūrovų
Įspėti: 27 min. D. Kontenis (Lietuva), 41 min. E. Dusevičius (Lietuva), 80+4 min. D. Dubrov (Baltarusija), 80+4 min. K. Urbietis
Įvartis: 34 min. N. Ivanutenko (0:1), 67 min. M. Kopralev (0:2), 75 min. A. Evtukovich (0:3).

Lietuva: Kajus Urbietis, Rokas Rasimavičius, Deimantas Kontenis, Valdas Paulauskas (41 min. Tomas Kačerauskas), Simonas Vasiljevas (69 min. Mantas Petrikas), Vilius Piliukaitis, Karolis Žebrauskas, Lukas Juodkūnaitis (70 min. Marjanas Isajevas), Ernestas Andriušis (53 min. Benediktas Butler), Matas Dedura (65 min, Gytis Makauskis), Egidijus Dusevičius.

Atsargoje: Povilas Survila, Dovydas Vilkas.