Turnyras Minske užbaigtas pergale prieš suomius

Tarptautinį turnyrą Minske Lietuvos U-17 (2000 m. gimimo ir jaunesnių žaidėjų) rinktinė baigė pergale – po atkaklios kovos 2:1 palaužta Suomijos komanda.

Rungtynėse dėl 4-6 vietų penktadienį suomiai 1:0 įveikė belgus, šeštadienį Belgija 4:2 įveikė lietuvius, o sekmadienį susitiko Suomija ir Lietuva.

Kaip jau tapo įprasta šiame turnyre, lietuviams sėkmingai susiklostė rungtynių pradžia. 16 minutę Titas Milašius spurtavo kairiuoju kraštu ir stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį virš galvos vartininkui į tinklą.

Dar po dviejų minučių Matas Kubilius buvo pargriautas baudos aikštelėje ir 11 metrų baudinį – antrą per dvi dienas – realizavo Naruis Petkevičius.

Antrojo kėlinio pradžioje suomiai atsilikimą sušvelnino – po stipraus tolimo smūgio kamuolys atsimušė nuo virpsto ir įskriejo į vartus. Pelnytas įvartis pakylėjo Suomijos komandą ir antrajame kėlinyje mūsiškiams tekdavo dažniau gintis.

Savo vartus apginti pavyko, tačiau padidinti – ne. Vieną geresnių šansų rungtynių pabaigoje turėjo Jonas Bičkus, bet jo baudos muštas kamuolys skriejo šalia vartų.

Lietuviai turnyre iš viso iškovoję tris pergales, vienerias lygiąsias ir tik kartą pralaimėjo. Visgi kaip ir grupės varžybose, taip ir kovoje dėl 4-6 vietų nepalankus buvo įvarčių skirtumas. Trims komandoms pasidalinus po pergalę ketvirti liko belgai (santykis 4:3), penkti suomiai (3:3), šešti – lietuviai (4:5).

„Vaikinai tikri šaunuoliai, jie atidavė visas jėgas ir kovėsi kaip liūtai. Per paskutines dvejas rungtynes turėjome tik keturis keitimus – sunkią traumą gavo Arnoldas Baulinas, susirgo Ernestas Mockus. Buvo tikrai nelengva. Visiems, kurie čia atvyko, noriu padėkoti. Nė vienu žaidėju trenerių štabas neliko nusivylęs. Nemažai atakavome, įmušėme 10 įvarčių turnyre. Turėjome naujų žaidėjų ir jie stengėsi įrodyti, kad yra ne prastesni už senbuvius. Tai tik sukėlė papildomą galvos skausmą treneriams kaip pasirinkti sudėtį. Man stoti prie šios komandos vairo nebuvo sunku, nes jau buvo matyti trenerių Vytauto Vaškūno ir Gintaro Krasausko įdirbis, taktikos tęstinumas – ypač kalbant apie žaidėjus iš Nacionalinės akademijos“, – trumpai apibendrino komandos pasirodymą rinktinės treneris Svajūnas Česnulis.

Rungtynių statistika

U-17 Suomija – Lietuva 1:2 (0:2)
Minsko futbolo maniežas
Teisėjas – I. Jalčuk
Įvarčiai: 16 min. T. Milašius (0:1), 18 min. N. Petkevičius (iš 11 m., 0:2), 42 min. A. Ollila (1:2).
Įspėti: 27 min. A. Ollila, 70 min. M. Tolonen (Suomija)

Lietuva: Robertas Kazbaris, Džiugas Raudonius, Benas Šatkus, Dominykas Kodz (48 min. Matas Vareika), Arnas Paura, Erikas Germanovič, Matas Kubilius (48 min. Justas Marazas), Nauris Petkevičius (55 min. Artūr Dolžnikov), Karolis Uzėla, Renatas Banevičius (55 min. Jonas Bičkus), Titas Milašius. Atsargoje: Kajus Urbietis.