Neįgaliesiems

Turo apžvalga: jaunimo balsas Optibet Pirmoje lygoje skamba vis garsiau

„Optibet Pirma lyga“ komandos vasarą palydėjo įvarčių salvėmis. 20-ajame ture juos mušė ne tik pripažinti meistrai, bet ir perspektyvus jaunimas. Rezultatyviais smūgiais, atnešusiais taškų jų klubams, pasižymėjo ir keli 15-mečiai talentai.

Sekundės. „Varžovą jau laikėme už geros vietos, bet pritrūkome koncentracijos“, – ironizavo Darius Gvildys.

20-ojo turo puošmena tapo akistata Kėdainiuose, kur ietis sukryžiavo vieni pirmenybių favoritų – Kėdainių „Nevėžis“ ir Klaipėdos „Neptūnas“. D. Gvildžio treniruojami kėdainiečiai greit praleido svečių išpuolį (0:1) ir juos vijosi iki antrojo kėlinio pradžios. Tada prabilo Kėdainių komandos puolimo lyderis Jevgenijus Mohilas. Aukštaūgis ukrainietis yra Optibet Pirmos lygos rezultatyviausias žaidėjas, bet pastaruoju metu buvo praradęs įvarčių uoslę – penkiose rungtynėse iš eilės negalėjo pasižymėti.

Vis dėlto savaitgalį 23-ejų metų puolėjas atsigriebė su kaupu. Iš pradžių jis 54-ąją min. pelnė savo pirmąjį įvartį ir išlygino rezultatą. O per teisėjo pridėtą laiką J.Mohilas galingu kirčiu galva išvedė savo komandą į priekį 2:1. Iš viso ukrainiečio sąskaitoje dabar yra 14 įvarčių per 15 lygos rungtynių. Kėdainiečiai mintyse jau šventė pergalę, bet desperatiškas svečių šturmas davė vaisių. Paskutinėmis mačo sekundėmis Martynas Vėlyvis po kampinio įgrūdo kamuolį į tinklą – 2:2.

„Pirmas kėlinys nepatiko, šiurkščiai suklydome ir praleidome įvartį. Antru kėliniu likau labai patenkintas. Parodėme charakterį, suaktyvinome veiksmus. Tik gaila, kad neišlaikėme persvaros“, – teigė D. Gvildys.

Tėvas. „Neptūnas“ su 38 taškais po 20 mačų žengia trečias, tašku lenkdamas jį persekiojantį „Marijampolės City“. „Nevėžis“ po 19 rungtynių su 40 taškų rikiuojasi antras. Lygoje pirmauja Alytaus „Dainava“ (20 mačų, 46 taškai), savaitgalį 5:1 nepasigailėjusi Kretingos „Minijos“.

Kretingiškiai su 16 taškų yra 14-oje pozicijoje ir negali būti tikri dėl vietos lygoje. Tiesioginiai žemaičių konkurentai „Panevėžio“ B futbolininkai ir Gargždų „Bangos“ dubleriai, lyg susitarę, pasiekė jiems itin retas bei gyvybiškai reikalingas pergales. Aukštaičiai savo tvirtovėje 3:2 pranoko Plungės „Babrungą“. Aršaus mūšio sūpuoklės svyravo tai vienų, tai kitų naudai, bet lemiamą žodį tarė vienas lygos snaiperių sąrašo lyderių Martinas Perveinis, pasižymėjęs 55 ir 80 min.

Panevėžiečiai su 17 taškų šoktelėjo į 13-ąją vietą, tašku aplenkdami „Miniją“ ir „Garliavą“. Paskutinė pirmenybėse kulniuojanti „Banga“ B svečiuose išplėšė 3 taškus iš „Šiaulių“ dublerių. Po dviejų per minutę Igno Venckaus pelnytų įvarčių gargždiškiai tvirtai pirmavo, bet šiauliečiai, kurių gretose visą mačą išlakstė 39-erių gynėjas Algis Jankauskas, 86-ąją min. rezultatą išlygino – 2:2. Kai jau atrodė, kad lygiosios tenkina abi komandas, krašto saugas Pijus Srėbalius 94-ąją min. padovanojo pergalę „Bangai B“ – 3:2.

Visai kitu aspektu išsiskyrė Kauno „Be1 NFA“ ir Panevėžio „Ekrano“ komandų rungtynės. Nors panevėžiečiams 0:2 nepavyko atsilaikyti prieš vienus pirmenybių lyderių, jų kapitonas Jonas Skinderis liūdėjo neilgai. Jau kitą dieną po rungtynių 25-erių gynėjas džiaugėsi tėvyste, su žmona Ieva sūpuodamas savo naujagimį.

15-mečiai. Kauno rajono „Garliava“ 20-ajame ture savo aikštėje 0:3 nusileido Vilniaus BFA ekipai. Jaunuoliai iš sostinės labai sėkmingai rezgė kontratakas ir efektyviai baudė vyresnius varžovus už neatidumą gynyboje. Du įvarčius nugalėtojams pelnė 15-metis Nedas Garbaliauskas (24 ir 83 min.), o sykį garliaviečiai patys nukreipė kamuolį į savo vartus. “Garliava“ su 16 taškų po 20 mačų yra 15-ta tarp 16 dalyvių, BFA su 26 taškais po 19 rungtynių – septinta.

Įvarčiais lijo ir Vilniaus „Žalgirio“ B bei Mažeikių „Atmosferos“ akistatoje. Tiesa, jie krito į abejus vartus. Ignas Kaškelevičius ir Motiejus Šapola greit išvedė šeimininkus į priekį, bet svečiai atsakė trijų įvarčių salve 2:3. Tuomet savo individualų meistriškumą pademonstravo iš pagrindinės „Žalgirio“ komandos pasiskolintas Adamsas Sirachas Olubi. 19-metis nigerietis dviem taikliais spyriais vėl suteikė pranašumą dubleriams. Vis dėlto mačo pabaigoje ant vejos žengęs 15-metis mažeikiškis Arnas Andriejauskas per teisėjo pridėtą laiką išplėšė lygiąsias 4:4.

XX turo įvarčiai:

1lyga.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS