Neįgaliesiems

Turo apžvalga: senasis „Sūduvos“ ginklas ir susitelkęs „Žalgiris“

Lietuvos futbolo A lygoje komandos ir 4-ąjį turą sužaidė be lygiųjų.

Pokyčiai. Po ketvirto pralaimėjimo iš eilės „Panevėžyje“ įvyko permainos – buvo atsisveikinta su pustrečio sezono klube pradirbusiu strategu Aleksandru Kurtijanu. Specialistas iš Moldovos pergalingo žygio metu Pirmoje lygoje atvedė Aukštaitijos ekipą į šalies čempionatą ir praėjusiame sezone su ja užėmė 5-ąją vietą.

„Panevėžys“ pradėjo naujojo vairininko paieškas, tad dabar komandai vadovaus asistentu iki tol dirbęs Dainius Gleveckas.

Atodūsis. Ambicijų šiame sezone neslepiantis „Kauno Žalgiris“ galėjo kiek lengviau atsikvėpti, kai nutraukė dviejų pralaimėjimų seriją ir 2:0 patiesė „Panevėžį“. Emmanuelis Davidas tapo antruoju futbolininku šių metų A lygoje, kuriam pavyko pasižymėti daugiau negu vieną kartą. Po šios pergalės kauniečiai šoktelėjo į 3-iąją poziciją, tačiau Gargždų „Banga“ taip pat turi 6 taškus.

Atrėmė. „Panevėžio“ brazilas Rafaelis Broetto tapo pirmuoju šio sezono vartininku, kuriam pavyko atremti baudinį – vartų sargas apsigynė nuo retai klystančio Grato Sirgėdo bandymo. Vis dėlto R. Broetto per 4 mačus praleido net 8 įvarčius ir tai yra kol kas prasčiausias rezultatas šio sezono Lietuvos čempionate.

Scenarijus. Toli gražu ne pačios pajėgiausios sudėties Gargžduose žaidęs Vilniaus „Žalgiris“ džiaugėsi antrąja pergale iš eilės. Aliaksejaus Bagos treniruojami vyrai dar kartą pasinaudojo oponentų klaida netoli savo vartų ir po Domanto Šimkaus smūgio 1:0 patiesė vietos „Bangą“. Vilniečiai su 9 taškais žengia antri, tačiau pirmą ratą gali užbaigti turnyro lentelės viršūnėje, jeigu 5-ajame ture išvykoje palauš Marijampolės „Sūduvą“.

Jaunimas. A. Baga Gargžduose suteikė progą A lygoje debiutuoti 16-mečiui Motiejui Burbai, o dvikovą starto sudėtyje pradėjo 17 metų Gustas Jarusevičius.

„Karštas oras, geras varžovas, viskas normalu, kad yra klaidos ir kažkokie neteisingai veiksmai. Visi buvome jauni ir kažkada tai pradėjome, pas jį viskas priekyje. Jis labai talentingas vaikinas, didelė perspektyva, džiaugiamės, kad jis dalyvavo šiose rungtynėse ir treniruojasi su tokiais meistrais kaip Kuklys, Slijngardas ar Mikoliūnas“, – apie G. Jarusevičių kalbėjo strategas iš Baltarusijos.

Sudėtis. „Banga“ yra vienintelė šio sezono komanda, kuri kiekviename ture vertėsi tuo pačiu startiniu vienuoliktuku. Tiesa, jeigu į rikiuotę grįš Skirmantas Rakauskas, kuris jau ruošiasi sugrįžimui, vyr. treneris Tomas Tamošauskas turės daugiau galimybių atlikti pokyčius.

Sugrįžimas. Tik prieš kiek daugiau nei savaitę į Lietuvą vėl atvykęs „Sūduvos“ vidurio gynėjas Semiras Kerla skambiai priminė apie save. Bosnis akistatoje su Vilniaus „Riteriais“, kurioje čempionai iškovojo pergalę rezultatu 3:1, pelnė puikų įvartį galva bei atliko rezultatyvų perdavimą.

Ginklas. „Sūduva“ eilinį kartą pademonstravo savo klasę standartinių padėčių metu. Du įvarčiai buvo pelnyti po įžaistų kampinių, o vienas po tolimo išmetimo iš užribio. Du kartus sėkmingai komandos draugams asistavęs Andro Švrljuga jau yra atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus ir pagal šį rodiklį yra pirmas, savo ruožtu, Josipas Tadičius su 3 įvarčiais yra rezultatyviausias čempionato žaidėjas.

Keitimas. Vienintelį taiklų smūgį „Riterių“ gretose atliko nuo suolo į kovą mestas Dominykas Kodzis. Tai buvo pirmasis vilniečio įvartis A lygoje per 15 rungtynių.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS