Turo apžvalga: „Sūduva“ neklumpa, „Banga“ – stebina

Lietuvos futbolo A lygos 3-iajame ture buvo užfiksuotas vienas išties netikėtas rezultatas, rašoma oficialioje A lygos svetainėje.

Koziris. Kaune nepasirodžius trims Vilniaus „Žalgirio“ atakuojantiems žaidėjams – Davidui Ngogui, Liviu Antaliui bei Richlordui Enninui, į atakos smaigalį buvo mestas Hugo Videmontas. Prancūzas kėlė daug problemų „Kauno Žalgiriui“ ir būtent jo pelnytas įvartis prisidėjo prie vilniečių pergalės rezultatu 1:0.

Tai buvo pirmasis H. Videmonto įvartis šiame A lygos sezone, praėjusiais metais Lietuvos čempionate prancūzas per 12 susitikimų pasižymėjo 2 kartus.

Pražangos. Abiejų „Žalgirių“ susidūrimas Kaune, kaip ir buvo galima tikėtis, virto itin atkakliu mūšiu. Teisėjas Manfredas Lukjančukas tame mače parodė net 14 kortelių, iš kurių 2 buvo raudonos. Dvikovos nebaigė Rimvydas Sadauskas bei Modestas Vorobjovas – abu jie praleis artimiausią mačą.

Nenutrūko. Vilniečių pergalė Kaune leido pratęsti ilgą pergalių seriją tarpusavio dvikovose – „Žalgiris“ to paties pavadinimo oponentus nugalėjo net 9 sykius iš eilės.

Lyderis. Po 3-iojo turo kovų šio sezono A lygoje yra vos vienas žaidėjas, kuriam 2 kartus pavyko pasiųsti kamuolį į varžovų vartų tinklą. Marijampolės „Sūduva“ džiaugėsi trečiuoju laimėjimu, išvykoje 3:1 nugalėdama „Panevėžį“, o vieną įvartį pelnęs Josipas Tadičius yra vienintelis šio sezono futbolininkas pasižymėjęs 2 sykius.

Sugrįžimai. Beveik visi Lietuvos čempionų ekipos legionieriai treniruojasi su savo komandos draugais. Thomasas Salamonas į kovą buvo mestas po keitimo, Danielis Offenbacheris atidarė asmeninę įvarčių sąskaitą, be to, į protokolą buvo įtrauktas Semiras Kerla. Dvikovoje su „Panevėžiu“ nebuvo tik brazilo Renano Oliveiros bei tunisiečio Hamdi Nagguezo.

Paguoda. Panevėžiečiai patyrė trečią pralaimėjimą iš eilės ir toliau išlieka vieninteliu šio sezono A lygos klubu, kuriam nepavyko iškovoti taškų. Vis dėlto „Panevėžys“ atidarė įvarčių sąskaitą – tą po pakelto kampinio smūgiu galva atliko Justinas Januševskis. Tiesa, Aukštaitijos sostinės ekipa yra praleidusi 9 įvarčius – tiek, kiek visos likusios pirmenybių komandos kartu sudėjus.

Benefisas. Gargždų „Banga“ pateikė staigmeną sostinėje – 1:0 palaužė Vilniaus „Riterius“ ir su 6 taškais įsitaisė pirmame A lygos trejete. Mačo herojumi tapo vos 4 minutes šiemet Lietuvos čempionate žaidęs Paulius Lotužys. 88-ąją minutę „Bangos“ saugas įspūdingu tolimu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką, o tai buvo pirmasis jo įvartis A lygoje.

Istorija. „Banga“ puikiai A lygos sezoną pradėjo ir 2014-aisiais. Tais metais Gargždų komanda per pirmas šešerias rungtynes iškovojo net 14 taškų ir nepraleido nė vieno įvarčio. Šiuo metu vartų sargo Igno Driomovo sąskaitoje – dvejos „sausos“ rungtynės.

Debiutai. 3-iajame ture pirmą kartą savo komandose pasirodė du futbolininkai – „Sūduvos“ latvis Valerijus Šabala bei „Riterių“ naujokas Gytis Paulauskas. Abu jie rungtyniavo vos po minutę.