Neįgaliesiems

Tvirtino varžybų nuostatus ir kalendorių

Ketvirtadienį, vasario 3-ąją, vykusiame išplėstiniame Lietuvos futbolo federacijos Vykdomojo komiteto posėdyje (LFF VK) apsvarstyti įvairūs klubinio futbolo ir kiti klausimai.

Posėdyje patvirtinti pakeitimai 2017 metų LFF varžybų nuostatuose. Nuostatuose įtvirtintos korekcijos dėl legionierių limito (neribojamas ES piliečių skaičius), dublerių komandų žaidėjų amžiaus limito (mažiausiai 6 žaidėjai iki 21 metų), registruojamų komandų sudėčių (mažiausiai 4 žaidėjai iki 21 metų), dublerių komandų rotacijos tarp Pirmos ir II lygos (pereinamųjų rungtynių principu), registracijos laikotarpio žemesnėms lygoms. Taip pat panaikintas Supertaurės rungtynių pratęsimas, numatytos sankcijos už rungtynių įrašo LFF Pirmoje lygoje nepateikimą.

Nuostatuose nustatyta varžybų kalendoriaus sąvoka. Į bendrą kalendorių įtrauktos LFF A lygos, Pirmos lygos, taurės, vyrų ir moterų, jaunimo, jaunių rinktinių, Europos taurių varžybų datos.

Reikšminga naujovė – nustatytos specialios nacionalinių rinktinių dienos, kuriomis siekiama, jog su Lietuvos rinktinių renginiais nesikirstų kitų futbolo varžybų laikai ir visi futbolo bendruomenės nariai turėtų galimybę galėtų atvykti stebėti rungtynes stadionuose ar bent jau transliacijas. Šiomis taisyklėmis nustatyta, jog per Lietuvos vyrų rinktinės rungtynių dienas namuose ir išvykose, taip pat moterų ir jaunimo (U-21) rinktinės atrankos varžybų namų dvikovų dienas nustatytos valandos per kurias neturi būti organizuojamos bet kokios kitos futbolo varžybos.

LFF VK posėdyje taip pat svarstytos galimos išimtys dėl LFF A lygos ir Pirmos lygos pirmenybių stadionų infrastruktūros, Kazlų Rūdos, Jonavos, Utenos, Palangos, Kauno stadionų atvejai. Savo planus dėl infrastruktūros tobulinimo ir kūrimo pateikė sportinę teisę aukščiausioje lygoje dalyvauti iškovojęs Kazlų Rūdos „Šilas“.

Komiteto nariai ir svečiai taip pat diskutavo dėl klubinio futbolo fondo, bendradarbiavimo su Lietuvos futbolo klubų asociacija A lyga. 

Taip pat patvirtino pagal VšĮ „Baltijos futbolo akademija“ prašymą suteikti paramą pagal „Užauginkime Ronaldo Lietuvai“ projektą skiriant standartinių matmenų dirbtinės dangos aikštę, kuri pareiškėjų lėšomis numatoa įrengti Vilniaus „Ryto“ progimnazijos stadione.

Komiteto nariams prisistatė kandidatas į U-21 rinktinės trenerius Caritas Falchas. Specialisto iš Danijos kandidatūrai VK nariai pritarė balsavimu.

Kitas LFF VK posėdis planuojamas vasario 13 d.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS