Neįgaliesiems

Tyrimas: Futsalo pratybos naudingos jaunų žaidėjų ugdymui

Futsalo treniruotės ir žaidimas – efektyvus būdas ugdyti jaunųjų futbolininkų techninius ir sprendimų įgūdžius. Tai nustatyta moksliniu tyrimu.

Elitiniai futbolo treneriai ir žaidėjai Arsene‘as Wengeras, Lionelis Messi, Cristiano Ronaldo ir Andresas Iniesta yra sakę, kad Futsal praktika jaunystėje pagreitina futbolo įgūdžių vystymasį. Iš tiesų, ant kietos dangos, su mažiau atšokančiu kamuoliu žaidžiamo futsalo intensyvumas gali leisti įgyti geresnius techninius ir greitesnius sprendimų priėmimo įgūdžius, kurie vėliau gali būti panaudojami futbole.

Visgi buvo mažai įrodymų, kurie gali patvirtinti šiuos teiginius, tad Melburno Viktorijos universiteto studentas Luca Oppici atliko tyrimą.

Tyrimas skirtas palyginti perdavimų efektyvumą futbole ir futsale ir tuomet ištirti perdavimų įgūdžių perkėlimą iš futsalo į lauko futbolą. Kitaip tariant, buvo iškelti du klausimai: ar žaidimo reikalavimai ir perdavimų efektyvumas futbole ir futsale yra panašus? Ar futsalo žaidėjai yra efektyvesni už futbolo žaidėjus žaidžiant futbolą?

Tyrime dalyvavo 48 elitiniai jaunieji futbolininkai (24 futbolo žaidėjai ir 24 futsalo žaidėjai, kurių amžius yra 13-15 metų) žaidė futbolą ir mini futbolą penkias minutes trūkusiuose mačuose, mažesnėse aikštėse. Įvertinti buvo su perdavimu efektyvumu susiję sprendimų priėmimas ir techniniai įgūdžiai. Siekiant ištirti, kokie procesai nulemia futbolininkų sprendimus, jie taip pat nešiojo specialius akinius, kurie padėjo įvertinti, kuria kryptimi žaidėjai žiūrėjo perduodant kamuolį. Žaidimas bei su efektyvumu susiję kintamieji buvo analizuoti ir palyginti tarp abiejų grupių.

Tyrimo rezultatai:

1. Futbolo-futsalo palyginimas. Techninio žaidimo reikalavimai futsale buvo didesni nei futbole: sulaukus didesnio varžovų spaudimo ir turint mažiau laiko veiksmo atlikimui, per minutę buvo atliekama daugiau perdavimų. To pasekoje, palyginus su futbolo žaidėjais, futsalo žaidėjai buvo greitesni atliekant perdavimus, labiau skirdami dėmesį priimant sprendimus, o ne kontroliuojant kamuolį.

2. Įgūdžių perkėlimas iš futsalo į futbolą. Futbolo rungtynėse futsalo žaidėjai žaidė didesniu techniniu intensyvumu (23 proc. daugiau perdavimų per minutę), atliko greitesnius perdavimus (puse sekundės greičiau) ir buvo tikslesni (daugiau nei 18 proc.) nei futbolo žaidėjai. Žvalgymosi manierose buvo pastebėti labai maži skirtumai: futsalo žaidėjai labiau susikoncentravę ties sprendimų priėmimu nei kamuolio kontroliavimu.

Tyrimas parodė, kad Futsalas reikalauja geresnio perdavimų efektyvumo nei futbolas. Dėl to futsalo žaidėjai išvystė greitesnes technines ir sprendimų galimybes. Daroma išvada, kad futsalo treniruotės gali būti efektyvus būdas tobulinti jaunųjų futbolininkų techninius ir sprendimų įgūdžius.

Šaltinis – UEFA Direct

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS