U-19 rinktinė Baltijos taurėje finišavo įspūdinga pergale

Lietuvos U-19 rinktinė įspūdinga pergale užbaigė Baltijos taurės turnyrą. Šeštadienį lietuviai Panevėžyje 5:0 sutriuškino Estijos bendraamžius.

Pirmajame kėlinyje vyko atkakli kova ir netrūko mikrodvikovų įvairiuose aikštės plotuose, bet didesnių išbandymų abiejų ekipų vartininkai neturėjo.

Antano Vingilio auklėtiniai 39 minutę sugebėjo išsiveržti į priekį. Artūras Dolžnikovas perėmė varžovų vartininko perdavimą, skirtą gynėjui, ir tiksliai smūgiavo į vartus iš baudos aikštelės vidurio.

Nors estams kėlinio pabaigoje ir po pertraukos laikinai pavyko numalšinti Lietuvos spaudimą, vėliau pasipylė įvarčiai. 65 minutę Dominykas Kodz nuostabiu perdavimu pažeme iš aikštės gilumos surado į baudos aikštelę įbėgantį Edgarą Utkų, kuris šaltakraujiškai nuginklavo vartų sargą.

Praėjus kelioms minutėms, Lietuvos rinktinė dar kartą užklupo varžovus kontratakoje. Šį kartą Matas Vareika techniškai prasivarė kamuolį nuo aikštės vidurio, atliko perdavimą Justui Marazui, o šis smūgiu į kairįjį kampą įmušė įvartį.

79 minutę arbitras skyrė vienuolikos metrų baudinį į Estijos vartus už pražangą prieš Justą Marazą. Gautą progą realizavo Džiugas Raudonius.

Po poros minučių Lietuvos komanda įtvirtino savo pergalę penktuoju įvarčiu. M. Vareika prie baudos aikštelės krašto atliko smūgį į tolimąjį vartų kampą, tačiau šio šūvio nesustabdė estų vartininkas ir kamuolys suspurdėjo vartų tinkle.

Lietuva šventė pergalę 5:0 ir su šešiais taškais užėmė antra vietą turnyre. Suomijos rinktinę šiandien įveikusi Latvija surinko devynis taškus ir tapo čempionais. Suomių jaunimas (3 tšk.) trečią vietą, o Estijos rinktinė (0 tšk.) varžybose liko paskutinėje vietoje.

Rungtynių statistika:

Lietuva – Estija 5:0 (1:0)
Panevėžio „Aukštaitijos“ stadionas, 100 žiūrovų
Teisėjas – Jurij Paškovskij

Įvarčiai: 39 min. A. Dolžnikov (1:0), 65 min. E. Utkus (2:0), 68 min. J. Marazas (3:0), 79 min. D. Raudonius (4:0), 81 min. M. Vareika (5:0).
Įspėti: 19 min. M. Ramanauskas (Lietuva), 54 min. M. Soomets (Estija), 62 min. M. Jarviste (Estija),63 min. J. Soomre (Estija),73 min. D. Maanas (Estija), 75 min. A. Tamm (Estija), 82 min. M. Butkus (Lietuva).

Lietuvos sudėtis: Vilius Stebrys, Džiugas Raudonius, Ernestas Mockus, Arnas Paura, Neilas Urba, Matas Ramanauskas (70 min. Mindaugas Butkus), Karolis Uzėla, Justas Marazas, Artūr Dolžnikov (46 min. Edgaras Utkus), Matas Vareika, Jonas Bičkus (46 min. Dominyk Kodz).

Atsargoje: Kajus Urbietis, Darius Zubauskas, Egidijus Dusevičius, Deividas Laurinaitis, Erik Grmanovič, Titas Aukštuolis, Eimantas Lotužys.