U-19 rinktinė patyrė pirmą nesėkmę Baltijos taurėje

Lietuvos U-19 rinktinei pirmą kartą šių metų Baltijos taurės turnyre teko pripažinti varžovų pranašumą. Po sunkios kovos Antano Vingilio auklėtiniai ketvirtadienį pralaimėjo Latvijos bendraamžiams 0:3.

Treneris po pirmosios dvikovos, kurią lietuviai laimėjo prieš Suomiją 2:1, atliko keturis keitimus startinėje sudėtyje. Iš jų du buvo gynybos linijoje ir po vieną pasikeitimą saugų bei puolėjų grandyje.

Lietuvos komandai rungtynės nesiklostė taip sėkmingai, kaip praėjusios. Jau 10 minutę Kasparas Kokinas išvedė latvius į priekį. Sulaukęs perdavimo dešiniajame baudos aikštelės krašte, jis slysdamas įspyrė kamuolį į vartus.

Lietuviai bandė atsakyti greitu spaudimu ir po kelių minučių įvartį pelnė Karolis Uzėla. Tačiau arbitras užfiksavo nuošalę Lietuvos komandai, tad tikslus smūgis nebuvo įskaitytas.

Vėliau kėlinyje Lietuvos komandai dažniau teko rūpintis savo vartų saugumu, o į pertrauką rinktinės išėjo latviams pirmaujant 1:0.

Prasidėjus antrąjam kėliniui Lietuvos žaidimas kiek pagyvėjo. 61 minutę Matas Vareika puikiai perdavė kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam Justui Marazui. Tačiau šis žaidėjas, atsidūręs vienas prieš vartininką, nesustabdė kamuolio ir paleido šūvį virš vartų. Lietuviai buvo apgulę Latvijos vartus, tačiau spaudimą svečiai įveikė sėkmingai.

73 minutę per kontrataką Latvija įmušė dar vieną įvartį. Dmitrijus Zelenkovas nieko netrukdomas smūgiavo iš maždaug 18 metrų ir pataikė į dešinį vartų kampą.

80 minutę įspūdingai sužaidė Lietuvos vartininkas Kajus Urbietis, atrėmęs tolimą varžovo smūgį į viršutinį vartų kampą.

Tiksint paskutinėms minutėms Makreckis Čebrailis sugebėjo pasiekti iš krašto perduotą komandos draugo kamuolį prie baudos aikštelės ir pasiuntė kamuolį į kairįjį Lietuvos vartų kampą.

Latvija šventė pergalę rezultatu 3:0 ir tapo turnyro lydere su šešiais taškais. Lietuva turi surinkusi tris taškus ir šeštadienį 11 valandą Panevėžyje žais su Estijos rinktine.

Lietuva – Latvija 0:3 (0:1)
Panevėžio „Aukštaitijos“ stadionas, 250 žiūrovų
Teisėjas – Robertas Valikonis

Įvarčiai: 10 min. K. Kokins (0:1), 73 min. D. Zelenkovs (0:2), 90 min. M. Čebrails (0:3).

Įspėti: 30 min. E. Utkus (Lietuva), 42 min. M. Veckagans (Latvija), 58 min. E. Birka (Latvija), 80 min. K. Tobers (Latvija), 80 min. A. Paura (Lietuva).

Lietuvos sudėtis: Kajus Urbietis, Ernestas Mockus (46 min. Džiugas Raudonius), Vilius Armalas (77 min. Neilas Urba), Arnas Paura, Erik Germanovič, Matas Ramanauskas (89 min. Mindaugas Butkus), Karolis Uzėla, Edgaras Utkus (77 min Titas Aukštuolis), Justas Marazas, Artūr Dolžnikov (46 min. Matas Vareika), Jonas Bičkus (46 min. Dominyk Kodz).