U-19 rinktinė pralaimėjo Belgijai

Trečiadienį Lietuvos U-19 (devyniolikmečių) futbolo rinktinė pradėjo Europos čempionato atrankos varžybas. Pirmosios rungtynės lietuviams nesusiklostė sėkmingai – Antano Vingilio auklėtiniai turėjo pripažinti Belgijos pranašumą 0:5.

Pirmajame mače Lietuvos ekipa turėjo verstis be savo lyderio Edgaro Utkaus, kuris dėl gautos raudonos kortelės praėjusių metų atrankos turnyre turėjo praleisti susitikimą.

Pajėgi Belgijos rinktinė dominavo susitikime Maltoje – jie daugiau kontroliavo kamuolį ir žaidė atakuojantį futbolą. 28 minutę belgai išsiveržė į priekį po to, kai arbitras paskyrė vienuolikos metrų baudinį į lietuvių vartus. Baudinį realizavo Loisas Openda.

Kėliniui einant į pabaigą Lietuvos rinktinei dar kartą nepasisekė, kai po varžovo smūgio į savo vartus įsimušė kapitonas Ernestas Mockus.

Po pertraukos Belgija toliau užtikrintai kontroliavo žaidimą ir 58 minutę varžovų gynėjas Thierry Lutonda pelnė trečią įvartį. Vėliau po keitimo pasirodęs Tomas Reynersas du kartus nuginklavo Lietuvos vartininką Tomą Čepulį.

Mačo pabaigoje neblogą progą įmušti turėjo Matas Vareika, bet jo smūgis nepasiekė tikslo. Susitikimas baigėsi Belgijos pergale 0:5.

Kitas grupės rungtynes Lietuvos U-19 rinktinė žais šeštadienį su Prancūzijos komanda. Ji pirmosiose rungtynėse 1:0 nugalėjo Maltą.

Lietuva U-19 – Belgija U-19 0:5 (0:1)
Šimtmečio stadionas, Takalis
Teisėjas – Zaven Hovhannisyan (Armėnija)

Įvarčiai: 29 min. L. Openda (0:1), 38 min. E. Mockus (į savus vartus, 0:2), 58 min. T. Lutonda (0:3), 72 min. T. Reyners (0:4), 80 min. T. Reyners (0:5).

Lietuvos sudėtis: Tomas Čepulis, Ernestas Mockus (76 min. Vilius Armalas), Gustas Gražiūnas, Matas Ramanauskas, Justinas Marazas (76 min. Matas Vareika), Artūr Dolžnikov (63 min. Tomas Kalinauskas), Jonas Bičkus (46 min. Darius Zubauskas), Karolis Uzėla, Arnas Paura, Benas Anisas (27 min. Mindaugas Butkus), Neilas Urba.

Atsargoje: Vilius Stebrys, Deividas Raulinaitis, Džiugas Raudonius.