Neįgaliesiems

U-19 rinktinės laukia daugkartinių Europos čempionų iššūkis

Lietuvos U-19 (devyniolikmečių) futbolo rinktinė antradienį išvyksta į Maltą, kur jau rytoj pradės kovą Europos čempionato atrankos šeštos grupės varžybose.

Antano Vingilio treniruojama komanda plušėjo stovykloje Palangoje ir Gargžduose nuo ketvirtadienio. Prie rinktinės pirmadienį prisijungė legionieriai Edgaras Utkus („Monaco“, Prancūzija) ir Karolis Uzėla (SPAL, Italija), o traumą patyrusį Kajų Urbietį („Matelica“, Italija) pakeitė Vilius Stebrys („Sūduva“).

Lapkričio 14 d. (trečiadienį), 15:15 val.  Lietuvos rinktinės laukia pirmosios rungtynės su Belgijos rinktine. Lapkričio 17 d. (šeštadienį), 12 val. lietuviai susitiks su Prancūzija, o lapkričio 20 d. (antradienį), 15:15 val. Lietuvos komanda surems ginklus su Maltos bendraamžiais.

Šeštoje atrankos grupėje tituluočiausia yra Prancūzijos rinktinė. Ji aštuonis kartus tapo Europos U-19 čempionato nugalėtoja (1949, 1983, 1996, 1997, 2000, 2005, 2010, 2016) o iš viso finale žaidė 11 kartų. „Mėlynųjų“ paraiškoje yra geriausių Prancūzijos futbolo akademijų auklėtiniai – po keturis Liono „Olympique“ ir „Monaco“ žaidėjus bei po du „Saint-Etienne“ ir Paryžiaus „Saint-Germain“ futbolininkus. Sudėtyje yra ir „Manchester City“ pagrindinėje komandoje šį sezoną debiutuoti spėjęs saugas Claudio Gomesas.

Belgijos devyniolikmečiai per visą istoriją Europos čempionų titulą iškovojo 1977 metais, kartą liko antroje vietoje bei tris kartus iškovojo bronzą. Dabartinėje jų sudėtyje dominuoja Belgijos akademijose rungtyniaujantys futbolininkai, tačiau yra ir trys legionieriai, tobulėjantys „Tottenham“, „Roma“, „ADO Den Haag“ klubuose.

Maltos U-19 rinktinė Europos čempionato grupių etapuose žaidė keturis kartus, tačiau nė karto nepateko į atkrintamąsias varžybas. Paskelbtoje Maltos sudėtyje didžiąją dalį sudaro tėvynės klubams priklausantys futbolininkai, tačiau yra du legionieriai iš „Palermo“ (Italija) ir „Leganes“ (Ispanija) klubų.

Lietuvos U-19 rinktinės sudėtis Europos čempionato atrankos turnyrui Maltoje:

Vartininkai:
Vilius Stebrys („Sūduva“, Italija)
Tomas Čepulis („Trakai“)

Gynėjai:
Ernestas Mockus („Kauno Žalgiris“)
Džiugas Raudonius (NFA)
Gustas Gražiūnas („RWD Molenbeek”, Belgija)
Vilius Armalas (Kauno „Stumbras“)
Neilas Urba (Gargždų „Banga“)
Arnas Paura (NFA)
Deividas Raulinaitis (NFA)

Saugai:
Karolis Uzėla (Feraros SPAL, Italija)
Edgaras Utkus („Monaco“, Prancūzija)
Tomas Kalinauskas („Conquest“ akademija, Anglija)
Justinas Marazas („Trakai“)
Artūr Dolžnikov („Trakai“)
Matas Vareika (NFA)
Matas Ramanauskas (NFA)
Mindaugas Butkus („Panevėžys“)
Benas Anisas (Telšių „Džiugas“)

Puolėjai:
Darius Zubauskas (Gargždų „Banga“)
Jonas Bičkus (Valensijos „Levante“, Ispanija)

Komandos trenerių štabas ir personalas:

Antanas Vingilys – vyr. treneris
Gintaras Krasauskas – treneris
Algirdas Surgautas – vartininkų treneris
Mindaugas Šikus – gydytojas
Aleksandras Jefišovas – vadybininkas

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS