Neįgaliesiems

U19 futsal rinktinės treneris E. Alimkinas: „Druskininkuose pavyko tikrai daug gerų dalykų“

Lietuvos vaikinų iki 19 metų rinktinė prieš kiek daugiau nei mėnesį debiutavo tarptautinėje arenoje ir startavo Europos čempionato atrankos turnyre.

Turnyre, kuris vyko Druskininkuose, be Lietuvos dalyvavo Maltos, Estijos ir Anglijos devyniolikmečiai. Būtent pastarieji laimėjo turnyrą ir pateko toliau, tuo tarpu lietuviai per tris mačus sukaupė du taškus.

Praėjus šiek tiek laiko turnyrą reziumavo rinktinės vyriausiasis treneris Edvinas Alimkinas.

„Po turnyro mintys dvejopos. Iš vienos pusės didžiuojuosi vaikinais, kiek jie išmoko ir tuo, kokį žaidimą jie sugebėjo žaisti. Bet iš kitos pusės gaila, kad nepavyko surinkti daugiau taškų. Laikui prabėgus lieka tik rezultatai, o žaidimo niekas nebeprisimena. Kaip bebūtų, mums pavyko tikrai labai daug gerų dalykų, nors žaidybinės patirties stoka ir vertė daryti klaidų.

Bet sužinojau, kad šių žaidėjų potencialas yra labai didelis. Su kokybiškomis futsalo treniruotėmis dauguma iš jų ateityje turės galimybę pasimatuoti ir nacionalinės rinktinės marškinėlius. Tačiau iki to dar reikia daug treniruotis. nors šios rinktinės kapitonas ir dar keli žaidėjai tikrai pastoviai sukasi šalia vyrų rinktinės slenksčio“, – pasakojo specialistas.

Įdomu tai, kad visose žaistose rungtynėse lietuviai pirmi praleisdavo įvarčius ir paskui turėjo vytis varžovus. Paklaustas, kas tai nulėmė, treneris pateikė savo versiją.

„Manau, kad žaidybinės patirties trūkumas ir jaudulys. Tikrai drąsiai ir su pasitikėjimu pradėdavome visas rungtynes, bet po tam tikros mūsų klaidos varžovams pavykdavo pabėgti į priekį.

Kaip bebūtų, šiems žaidėjams tai yra tik pirmieji žingsniai futsale, o bet kurioje srityje patirtis geriausiai kaupiasi iš klaidų. Džiugu tai, kad po tų praleistų pirmų įvarčių niekur nedingo kovingumas, o didelis užsispyrimas leisdavo grįžti į rungtynes“, – dėstė treneris.

E. Alimkinas taip pat išskyrė abu mačus, pasibaigusius lygiosiomis, kaip sukėlusius daugiausiai apmaudo.

„Gaila ir rungtynių su Estija, ir su Malta. Manau, kad abejuose mačuose mūsų žaidimas buvo kokybiškesnis ir tikrai buvome verti per šias dvejas rungtynes surinkti 6 taškus. Turėjome labai daug progų pasižymėti, tačiau nepavyko. Priimkime tai kaip dar vieną pamoką ateičiai“, – svarstė strategas.

Jis taip pat pasidžiaugė gausiu palaikymu Druskininkų arenoje, kur lietuvaičius palaikė didelis sirgalių būrys.

„Asmeniškai tikrai nesitikėjau sulaukti tokio gausaus žiūrovų palaikymo ir buvau labai maloniai nustebintas. Manau, tai parodo, kaip šiame kurorte žmonės yra išsiilgę sporto renginių. Druskininkai turi tam puikias sąlygas, gal kada nors Druskininkai turės ir savo komandą A lygoje“, – vylėsi treneris.

Grupės laimėtojais tapo Anglijos devyniolikmečiai. E. Alimkino teigimu, jie turi galimybių sėkmingai pasirodyti ir tolimesniuose atrankos etapuose.

„Nors jų rinktinės projektas irgi gana jaunas, tačiau anglai jau turi nemažą įdirbį ugdant ir integruojant į komandas savo jaunus žaidėjus. Jie tikrai turi nemažai talento ir manau, kad pasispardys su visais ir kitame etape“, – sakė pašnekovas.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS