Neįgaliesiems

UEFA B licencijos mokymuose – ir žinomi Lietuvos futbolininkai

Kaune vyko trenerių UEFA B licencijos mokymai, kuriuose savo žinias gilino ir vis dar karjeras tęsiantys futbolininkai, ateityje besitikintys sukti trenerio keliu.

UEFA B mokymai susideda iš 5 modulių po tris dienas, kurių metu susirenka visi studentai. Visas mokymo procesas susideda iš gyvų susitikimų moduliuose, stažuočių, seminarų nedidelėse grupėse, tarpmodulinės praktinės veiklos, atsiskaitymų bei egzaminų. Mokymų pagrindinės temos yra šios:

1 modulis – „Futbolo technikos veiksmai“

2 modulis – „Kamuolio perdavimas ir priėmimas“

3 modulis –  ,,Kamuolio varymas ir krypties keitimas“

4 modulis – „Klaidinantys veiksmai, 1×1“

5 modulis – „Taktiniai deriniai“

„Nuo šių metų nusistovėjo mūsų kursų struktūra, struktūrizavomės į kamieninį specialistų rengimą, kuris prasideda nuo UEFA C licencijos, tai yra pirmieji žingsniai. Kitas žingsnelis yra UEFA B licencija, tada – A ir PRO licencijos. Šiais metais sukūrėme koordinatorių sistemą, visi kursai turi savus koordinatorius, kurie atsakingi už kursų veiklą, vykdo programą pačiuose kursuose“, – kalbėjo UEFA mokymų vadovas Raimondas Statkevičius.

Šiuose mokymuose dalyvauja 32 studentai, o tarpu jų – vis dar profesionaliai A lygoje žaidžiantis Mantas Fridrikas, Lietuvos rinktinės narys Edvinas Girdvainis.

Tuo tarpu vienas iš dabartinių kursų koordinatorių – Lietuvoje neblogai žinomas treneris, sezono pradžioje dirbęs ir Alytaus „Dainavoje“, Fabio Mazzone.

„Man kaip treneriui buvo fantastiška kelionė ir patirtis siekiant UEFA A licencijos. Futbolo trenerių rengimo asociacijos dėka turėjau galimybę mokytis iš kur kas labiau patyrusių kolegų ir mentorių. Be galo džiaugiuosi, kad dabar pats galiu šia patirtimi dalintis su naujos kartos treneriais.

Noriu pabrėžti, kad man labai patinka kaip vyksta visas mokymo procesas. Turime daug interaktyvių užsiėmimų, kuriuose aktyviai ir atvirai diskutuojame vieni su kitais. Šiuose mokymuose studentai ne tik gauna informaciją iš instruktorių bei mentorių, tačiau yra kviečiami reikšti savo nuomonę ir tokiu būdu gilinti turimas žinias“, – mintimis dalinosi specialistas iš Italijos.

Taip pat verta paminėti, kad šiuose mokymuose žinias gilina ir 5 moterys trenerės, tarp kurių – ir nacionalinės moterų rinktinės vartininkė Greta Lukjančukė.

„Tikėjausi, kad bus daug darbo, nes jau anksčiau iš kolegų buvau girdėjusi, kad vyksta rimti seminarai, kuriuose atliekamos tam tikros užduotys ir išsinešama daug žinių“, – sakė G. Lukjančukė.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS