Neįgaliesiems

UEFA Futsal Čempionų lyga Kaune: kas sieja A. Milaknį ir L. Sendžiką?

Spalio 26–29 dienomis Kauno „Žalgirio“ arenoje pirmą kartą vyks UEFA Futsal Čempionų lygos pagrindinio etapo kovos, kuriose vietos tarp 16 geriausių Europos komandų sieks ir „Kauno Žalgirio“ salės futbolo ekipa.

Lietuvos čempionų lauks dvikovos su Ispanijos galiūnėmis „Barcelona“ ir „Levante“ komandomis bei akistata su kaimyninės Baltarusijos čempionais Oršos „Viten“ futbolininkais. Visos ekipos po kartą sužais tarpusavyje, o norėdami žengti į kitą etapą kauniečiai turės aplenkti bent vieną komandą.

Kartu su „Barcelona“ į Kauną vėl atvyks FIFA Pasaulio salės futbolo čempionate „Žalgirio“ arenoje jau žibėję futbolininkai – rezultatyviausias čempionato žaidėjas ir du kartus iš eilės geriausiu metų salės futbolininku pripažintas brazilas Ferrao bei su Portugalijos rinktine Pasaulio čempionu tapęs Andre Coelho.

Likus savaitei iki pirmųjų rungtynių „Žalgirio“ arenoje Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas kartu su salės futbolo klubu ieško panašumų tarp stipriausiose Europos lygose žaidžiančių komandų žaidėjų ir pristato juos gerbėjams.

Prie jau palygintų komandų kapitonų Pauliaus Jankūno ir Justino Zagursko prisijungia ir abiejų komandų snaiperiai – Artūras Milaknis ir Lukas Sendžikas.

Taip – snaiperiai. Ilgametis žalgirietis A. Milaknis visoje Europoje yra žinomas kaip itin patikimas tritaškių specialistas ir puikus metikas. Snaiperio sąvoka tinkama ir salės futbole, kadangi rezultatyviausi futbolininkai yra vadinami snaiperiais.

„Kauno Žalgirio“ futbolininkas L. Sendžikas, kiek seniau žaliai baltus marškinėlius vilkėjęs ir lauko futbole, jau keletą sezonų iš eilės yra rezultatyviausias Lietuvos čempionų žaidėjas, o praėjusiame Lietuvos čempionato sezone jo sąskaitoje buvo net 26 įvarčiai.

„Taiklumas svarbus ne tik krepšinyje – norint laimėti taikliai atakuoti reikia ir salės futbole, todėl tikiuosi, kad Lukas pateisins snaiperio vardą ir Čempionų lygos kovose „Žalgirio“ arenoje“, – Žalgiris.lt sakė krepšininkas A. Milaknis.

„Salės futbole pelnytas įvartis žiūrovams suteikia turbūt dar daugiau emocijų nei krepšinyje pataikytas tritaškis, kadangi įvarčių būna paprasčiausiai mažiau. Vartai nėra tokie dideli, kaip lauko futbole, todėl snaiperio tikslumo tikrai reikia“, – sporto šakas lygino L. Sendžikas.

Turbūt visiems krepšinio aistruoliams iki kaulų smegenų yra žinomi „Žalgirio“ deriniai, kurių pagalba A.Milakniui yra sukuriamos progos atakuoti iš toli. O ar žinojote, kad deriniai yra neatsiejama salės futbolo dalis? L. Sendžikas Lietuvos čempionų komandoje yra vienas tų, kuriems tie deriniai leidžia atlikti smūgius ir pelnyti įvarčius.

„Salės futbole kiekvienas kamuolio įžaidimas iš užribio ar nuo kampinio gali būti lemtingas, yra daugybė taktinių niuansų, derinių ir galimybių pelnyti įvartį“, – atskleidė atakuojantis futbolininkas.

Abu atletai taip pat gali pasigirti ir pergalėmis su Lietuvos rinktinėmis. A.Milaknis 2015-ųjų Europos krepšinio čempionate pasidabino sidabro medaliu, o L. Sendžikas 2017-aisiais su Lietuvos salės futbolo rinktine triumfavo Baltijos taurės turnyre.

„Kiekvienam sportininkui ginti savo šalies garbę yra kažkas nerealaus, neįprastas jausmas. Ką jau kalbėti apie iškovotus medalius ir titulus. Nors tada finalą ir pralaimėjome, vienintelis medalis su nacionaline rinktine yra išties malonus“, – rinktinėje iškovotą medalį įvertino krepšininkas.

Žiūrovai „Žalgirio“ arenoje kiekvieną dieną galės stebėti dvejas aukščiausio lygio salės futbolo rungtynes. Visos keturios komandos Kaune po kartą sužais tarpusavyje, o į kitą etapą pateks pirmas tris vietas užėmusios ekipos.

Rungtynių „Žalgirio“ arenoje tvarkaraštis:

Spalio 26 d.:
16.30 val. „Barcelona“ – „Viten“
19.00 val. „Kauno Žalgiris“ – „Levante“

Spalio 27 d.
16.30 val. „Barcelona“ – „Levante“
19.00 val. „Kauno Žalgiris“ – „Viten“

Spalio 29 d.
16.30 val. „Levante“ – „Viten“
19.00 val. „Kauno Žalgiris“ – „Barcelona“

zalgiris.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS