Neįgaliesiems

UEFA ir ŠMSM džiaugiasi dėl Lietuvai skirto merginų U-19 čempionato: „Tai – gera galimybė atkreipti jaunimo dėmesį į šį sportą“

Visai neseniai Lietuvos futbolo bendruomenę pasiekė džiugios žinios – 2024-aisiais mūsų šalyje bus surengtas Europos merginų (iki 19 metų) čempionatas.

Tai – jau ne pirmas didelis tarptautinio futbolo turnyras, kuris buvo patikėtas organizuoti mūsų šaliai.

Dar 2013-aisiais čia vyko Europos vaikinų iki 19 metų čempionatas, kuriame dalyvavo ne viena dabartinė pasaulinio lygio žvaigždė, po penkerių metų, 2018-aisiais, Lietuva organizavo Europos merginų iki 17 metų čempionatą, o šių metų rudenį mūsų šalyje vyks ir bene didžiausias sporto renginys pastaraisiais metais – FIFA pasaulio salės futbolo čempionatas.

Sprendimu 2024-ųjų Europos merginų iki 19 metų čempionatą patikėti Lietuvai džiaugėsi ir UEFA moterų futbolo vadovė, buvusi futbolininkė Nadine Kessler.

„Noriu pasveikinti Lietuvą ir Lietuvos futbolo federaciją, kuriai UEFA Vykdomasis komitetas patikėjo suorganizuoti 2024-ųjų Europos merginų iki 19 metų čempionatą.

Esu įsitikinusi, kad mūsų kolegos iš LFF įveiks visus galimus iššūkius ir surengs puikų turnyrą, kuris visiškai atitiks aukštus UEFA standartus.

Matau šį turnyrą kaip galimybę Lietuvos futbolui dar labiau paaugti visuose lygiuose – tai yra renginys, kuris turėtų paskatinti visus (o ypatingai – jaunas mergaites) įsitraukti į šį gražų žaidimą“, – teigė N. Kessler.

Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Linas Obcarskas taip pat išreiškė viltį, kad Lietuvai šis turnyras gali padėti į sportą įtraukti jaunus žmones.

„Tai, kad merginų iki 19 metų Europos futbolo čempionatą nuspręsta rengti Lietuvoje – ir garbė, ir įvertinimas mūsų šaliai bei jos futbolo bendruomenei. Bet čempionatas suteikia mums progą ne tik priimti užsienio svečių komandas, parodyti jiems Lietuvą, o patiems pasimėgauti aukšto lygio sporto varžybomis.

Tai labai gera galimybė atkreipti mūsų jaunimo dėmesį į šią sporto šaką, sudominti, įtraukti – net jei ne siekti sporto aukštumų joje, bet atrasti savą būdą, formą būti fiziškai aktyviems“, – mintimis dalinosi L. Obcarskas.

Šiuo metu planuojama, jog turnyras 2024-aisiais vyks Kaune, Alytuje, Marijampolėje bei pirmą kartą tokį renginį priimsiančioje Jonavoje.

FIFA nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS