Neįgaliesiems

UEFA Jaunimo lygoje – žalgiriečių išvyka į Izraelį

Tarptautinėje arenoje debiutuojanti „Žalgirio“ jaunimo komanda išsiruošė ir į pirmąją savo išvyką – atsakomąsias UEFA Jaunimo lygos rungtynes prieš Haifos „Maccabi“.

 

Nors žalgiriečiai dalyvauja Europos klubinių komandų turnyre, savotiškoje jaunimo Čempionų lygoje, trečiadienį jie bus beveik arčiau Afrikos ir Azijos žemynų nei Vilnius yra nutolęs nuo Klaipėdos.

Pirmajai savo išvykai jauniesiems futbolininkams teko keliauti į vieną piečiausių taškų Europos futbolo žemėlapyje – Izraelį. Visgi ilga kelionė neprailgo, nes daugeliui tai neeilinė patirtis.

„Jausmas tikrai malonus. Labai seniai su komanda buvome išvykę į kitą šalį, o į tokio lygio varžybas apskritai vykstame pirmą kartą“, – kalbėjo komandos kapitono pareigas šiose varžybose einantis Danielius Zybartas.

Jis ir kiti vilniečiai bandys pademonstruoti, kad pirmasis krikštas Vilniuje – nesėkmė rezultatu 0:3 – buvo labiau prisvilęs pirmasis blynas. Tuo labiau, kad tose rungtynėse žalgiriečiai bent kelis kartus patys buvo arti įvarčio, bet varžovus gelbėjo ir vartų konstrukcija, ir teisėjo sprendimas neskirti 11 metrų baudinio ginčytinoje situacijoje.

„Gaila, kad praleidome tiek įvarčių. Tačiau dabar svarbu negalvoti apie tą rezultatą. Stengsimės žaisti savo žaidimą“, – teigė „Žalgirio“ jaunimo ekipos treneris Žydrūnas Grudzinskas.

Jo vadovaujamos ekipos gretos išvykai į Izraelį šiek tiek pasipildė – po traumų ekipai vėl galės padėti vartininkas Kristupas Menčiūnas ir gynėjas Augustas Kapleris.

Revanšo „Žalgiriui“ teks siekti ne šiaurinėje Izraelio dalyje esančioje Haifoje, o šiek tiek arčiau sostinės Tel Avivo esančioje Netanijoje. Dvikova vuks penktajame pagal dydį šalies stadione, kur kartais žaidžia ir šalies vyrų rinktinė.

Dieną prieš rungtynes Vilniaus komanda treniravosi ne jame, o netoliese esančiame aikštyne. Tai buvo vienintelė galimybė bent šiek tiek prisitaikyti ir prie vilniečiams neįprastos natūralios žolės vejos, ir vasariškos šilumos. Net vakare Netanijoje termometro stulpelis siekia 23 laipsnius šilumos, o rungtynių metu ketvirtadienį – apie 17 valandą – turėtų pakilti iki 26-erių.

„Iš oro uosto atvykome tiesiai į aikštę, todėl ta treniruotė buvo labiau išsijudinimas. Priprasti prie oro taip pat prireikė laiko, nes čia daug šilčiau nei Lietuvoje“, – pasakojo D. Zybartas.

Jis patikino, jog atsakomojoje dvikovoje prieš „Maccabi“ tikisi kitokio rezultato.

„Svarbiausia bus pirmosios 15-20 minučių. Turime išnaudoti savo sukurtas progas, ko mums labiausiai pritrūko pirmoje akistatoje. Taip pat reikės būti atidesniems ir aršesniems prie standartinių situacijų – pirmose rungtynėse du įvarčius praleidome po jų, – pagrindinius akcentus dėliojo 19 metų futbolininkas – Atiduosime visas jėgas ir sieksime parodyti, kad galime ne tik žaisti akiai patrauklų žaidimą, bet ir pasiekti teigiamą rezultatą.“

„Žalgirio“ ir „Maccabi“ jaunimo ekipų rungtynės vyks spalio 20 d. nuo 17 val.

fkzalgiris.lt informacija

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS