Neįgaliesiems

UEFA Jaunimo lygos starte aidėjo lietuvio švilpukas

Rugsėjo 17–18 dienomis startavo UEFA Jaunimo lygos turnyras. Manfredo Lukjančuko vadovaujama teisėjų bridaga dirbo „Šachtar“ ir „Manchester City“ rungtynėse Ukrainoje ir pasidalino savo įspūdžiais sugrįžę iš prestižinio turnyro.

 

UEFA Jaunimo lygoje (UYL) varžosi iš viso 64 komandos, sudarytos iš U-19 amžiaus vaikinų. 32 komandos atstovauja UEFA Čempionų lygos 2019–2020 m. sezone žaidžiančius klubus ir rungiasi aštuoniose grupėse. Likusios turnyro dalyvės patenka iš 32 šalių, geriausiai reitinguotų pagal UEFA futbolo asociacijų koeficientą ir pradiniame etape tarpusavyje rungiasi atkrintamųjų varžybų principu.

Po du kartus UEFA Jaunimo lygoje triumfavo „Barcelona“ ir „Chelsea“ , po kartą – „Red Bull Salzburg“ ir „Porto“. Nuo pat lygos įkūrimo 2013 metais dar joks Lietuvos klubas nežaidė šiame turnyre.

Charkivo priemiestyje vykusiose Donecko „Šachtar“ ir „Manchester City“ rungtynėse teisėjavo lietuviai Manfredas Lukjančukas, Vladimiras Gerasimovas, Edgaras Bučinskas ir ukrainietis Dmytro Kryvuškinas. Rungtynes 3:1 laimėjo Anglijos ekipa, įvarčius pelnė Adrian Bernabe, Eduard Kozik (į savus vartus), Artem Bondarenko ir Nabil Touaizi.

„Rungtynės praėjo sklandžiai, žaidė gero lygio komandos, parodžiusios puikų žaidimą. Kortelių nepavyko išvengti, bet šiaip viskas susiklostė gerai. UEFA Jaunimo lygoje esu teisėjavęs ir anksčiau, užpraeitais metais teisėjavau Madrido „Real“ ir Maskvos CSKA rungtynėse.

Sakyčiau, kad jaunimas žaidžia daugiau atvirą futbolą, vyksta pastovus judėjimas iš vienos aiktės pusės į kitą. Vyrų futbole vyrauja pozicinis žaidimas, o vaikinai stengiasi parodyti savo sugebėjimus, individualiai išsiskirti“, – jaunimo futbolo speficiką apibendrino Manfredas Lukjančukas.

Rungtynių fotoalbumas (fcsd.academy nuotr.)

Autorius – Robertas Každanas

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS