Neįgaliesiems

UEFA „Playmakers“ programa pratęsta iki 2027 metų

73 tūkstančiai mergaičių iš Europos nuo 2020 metų tapo UEFA „Playmakers“ programos dalimi, o prie šio būrio prisidėjo ir 3224 lietuvių. Netrukus šis dalyvių skaičius taps dar gausesnis, kadangi sėkmingai vykdyta iniciatyva pratęsta dar ketveriems metams.

„Mes žaidžiame pasitelkdamos vaizduotę. Mes žaidžiame, kad būtume stipresnės. Mes žaidžiame pasakodamos istorijas“ – šie šūkiai pritraukė futbolo sirgalių Lietuvoje dėmesį ir paskatino dar daugiau mergaičių mėgautis futbolu dėka „Playmakers“ projekto.

Lietuvos futbolo federacija kviečia mergaites dalyvauti atnaujintame „Playmakers“ projekte, kurio tikslas – į futbolą įtraukti 5–8 metų mergaites, pasitelkiant „Disney“ herojų pasakojamas istorijas bei nuotykius.

Projekto naujovės: galimybė tapti „Playmakers“ centru bei atnaujintas užsiėmimų turinys

Naujasis sezonas prasidės 2024 metų pavasarį. „Playmakers“ užsiėmimai Lietuvoje vyks 30 centrų, o kiekvienas iš jų įtrauks po 30 mergaičių. Mergaičių registracija vyks iškart po naujų metų, tad kviečiame sekti tolesnes „Playmakers“ naujienas, kuriose bus pasidalinta su įstaigų kontaktais.

Kiekviena ugdymo įstaiga, kuri nori tapti „Playmakers“ centru, turi pateikti prašymą futbolotreniruotes.lt platformoje, šioje nuorodoje.

Lietuvoje „Playmakers“ programos koordinatorės naujajame sezone bus Guostė Jonikaitė, Tatjana Veržbickaja ir Gabrielė Šleinytė. Jos bus atsakingos už tinkamą programos įgyvendinimą, o būtent padės užsiėmimus vykdančioms organizacijoms, organizuos apmokymus, vykdys vizitus ir atliks kitas su projektu susijusias funkcijas.

Naujovių nestigs ir pačiame programos turinyje. „Playmakers“ užsiėmimų procesas yra rengiamas pagal „Disney“ filmų „Ledo šalis 2“, „Nerealieji 2“, „Vajana“ herojų istorijas, o nuo kitų metų jį papildys filmas „Encanto“. Šiuo metu yra rengiamos naujos knygutės lietuvių kalba su užduotimis, kurios bus įteiktos visoms organizacijoms projekto dalyvėms.

Pirmųjų „Playmakers“ projekto metų poveikis

„Labai džiaugiamės, kad šis projektas buvo pratęstas, nes per dvejus metus pamatėme didžiulę jo kuriamą vertę merginų futbolui ir vaikų aktyvumui bendrai. Užsiėmimus vedę pedagogai pasakojo, kad didžiulė dalis mergaičių darželiuose tapo žymiai aktyvesnės, kai kurioms užsiėmimai padėjo lengviau socializuotis ir susirasti draugių, o net apie 400 mergaičių nuėjo į futbolo komandas, kuriose treniruojasi iki dabar.

Užsiėmimus organizavę centrai atliko puikų darbą sudominę jaunasias sportininkes futbolo žaidimais, tačiau ko trūko ir ko tikėtumėmės naujajame UEFA „Playmakers“ sezone – tai didesnio susidomėjimo iš mūsų futbolo klubų, jų dėmėsio ir pagalbos centrams bei tolimesnio futbolo kelio galimybių sudarymo mažosioms Elzoms ir Vajanoms“, – lūkesčiais pasidalino projektą Lietuvoje kuruojanti Greta Valikonienė.

„Esame tikrai sužavėti, kad UEFA „Playmakers“ projektas bei mūsų partnerystė su „Disney“ tęsis dar ketverius metus. Fizinio aktyvumo ir „Disney“ filmų magijos suderinimas tapo laiminčia kombinacija, siekiant įtraukti mergaites į futbolą, paskatinti į veiklas įsitraukti ir tėvus bei suteikti kiekvienai mergaitei galimybę patirti futbolo džiaugsmą. Labai viliuosi ateityje išvysti profesionalių žaidėjų, kurių meilė futbolui kiltų nuo pačių pirmųjų „Playmakers“ užsiėmimų“, – teigė UEFA moterų futbolo direktorė Nadine Kessler.

Europoje fiksuoti „Playmakers“ programos rezultatai

Skaičiuojant nuo 2020 metų „Playmakers“ įtraukė 47 Europos šalis, kuriuose veikė apie 3800 centrų. Juose vykusius futbolo užsiėmimus lankė apie 73 tūkstančių mergaičių, o treniruočių veiklas vykdė virš 5200 asmenų.

Lidso Beketo (Jungtinė Karalystė) universiteto tyrimas, išnagrinėjęs gautas anketas, nustatė teigiamus programos rezultatus:

  • 96% mergaičių nurodė, kad mėgavosi užsiėmimais;
  • 94% dalyvavusių mergaičių tėvų rekomenduotų šiuos užsiėmimus kitiems tėvams;
  • 91% mergaičių po „Playmakers“ programos norėtų tęsti žaisti futbolą;
  • 75,3% tėvų tapo labiau užtikrinti, kad jų dukra reguliariau žais futbolą po programos;
  • 71% trenerių teigė, kad jie tapo geresniais specialistais dirbus UEFA „Playmakers“ projekte;
  • 68% dirbusių trenerių buvo moterys. Iš jų 43% neturėjo treniravimo patirties prieš UEFA „Playmakers“ projektą;
  • 63% iš dirbusių trenerių edukatorių buvo moterys.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS