Neįgaliesiems

UEFA pradeda naują programą „Būk teisėju“, skirtą nacionalinėms asociacijoms

UEFA pradėjo pirmąją teisėjų skaičiui didinti skirtą kampaniją „Būk teisėjas!“, kurios tikslas – plėsti žinias apie teisėjavimą, pabrėžti jo svarbą žaidimui ir įkvėpti jaunus žmones pradėti teisėjo karjerą.

Kampanija yra platesnės programos, per kurią UEFA rems nacionalines asociacijas jas skatindama, dalis.

Specialus klipas, skirtas kampanijai.

UEFA teisėjų komiteto atliktas tyrimas parodė, kad kelios asociacijos narės susiduria su iššūkiais pritraukdamos ar išlaikydamos jaunus teisėjus, kol jie nepasiekia aukštesnio lygio, o tai tampa rimta grėsme pačiam sportui ir gali turėti neigiamos įtakos elitinio lygio teisėjų skaičiui.

UEFA vyriausiasis teisėjas Roberto Rosetti apie skaičius pasisakė plačiau.

„Didėjant rungtynių skaičiui, šiuo metu Europos futbole mums reikia apie 277 tūkstančių teisėjų, tačiau šiuo metu mums Europoje trūksta beveik 40000 teisėjų, kad jų užtektų žaidimui masiniame (grassroots) lygyje. Štai kodėl UEFA nusprendė investuoti į programą, kuri remia nacionalines asociacijas pritraukiant ir išlaikant jaunus teisėjus. Tai yra būtina Europos futbolo išgyvenimui“, – kalbėjo buvęs arbitras.

Projekto reikšmę išskyrė ir Zvonimiras Bobanas, UEFA techninės plėtros direktorius.

„Ši kampanija turi didžiulę reikšmę futbolo ateičiai, nes teisėjai atlieka pagrindinį vaidmenį užtikrinant žaidimą. Be geresnio fizinio pasirengimo ir gilesnio futbolo supratimo, teisėjavimas gali suteikti jauniems žmonėms neįkainojamų gyvenimo įgūdžių, kurie jiems pasitarnaus tiek aikštėje, tiek už jos ribų”, – dėstė kroatas.

Roberto Rosetti pabrėžė pagrindinius sėkmingo teisėjų samdymo principus.

„Patariame asociacijoms orientuotis į žaidėjus, kurie nustojo žaisti futbolą, taip pat atpažinti būsimus kandidatus dar mokyklose ar universitetuose. Taip pat svarbu sustiprinti internetinį mokymosi komponentą ir turėti aiškią komunikacijos strategiją.

Bet koks susidomėjimas, surinktas per UEFA kampaniją, bus tiesiogiai nukreiptas nacionalinėms asociacijoms.

Asociacijos išsikels aiškius tikslus, susijusius su tikslinių pritrauktų ir įsitvirtinusių teisėjų skaičiumi, taip pat ieškos būdų kaip kovoti su piktnaudžiavimu, kuris buvo įvardytas kaip viena iš priežasčių, kodėl teisėjai nusprendžia nebesiekti karjeros“, – sakė italas.

UEFA taip pat padės nacionalinėms asociacijoms glaudžiai bendradarbiauti su savo regioninėmis asociacijomis ir vietiniais klubais, kad motyvuotų jaunus žmones tapti teisėjais.

Netrukus LFF.lf pasidalins platforma, kurios pagalba į teisėjų gretas įsitraukti galės ir visi norintys Lietuvoje.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS