Neįgaliesiems

UEFA sprendimai dėl tolimesnio Rusijos rinktinių ir klubų suspendavimo

Pirmadienį posėdžiavęs UEFA vykdomasis komitetas priėmė sprendimus dėl tolimesnio Rusijos klubų ir rinktinių dalyvavimo tarptautiniuose turnyruose.

Rusijos rinktinės ir klubai pirmą kartą buvo suspenduoti dar vasario 28 dieną, prasidėjus Rusijos karinei invazijai į Ukrainą. Tuo metu UEFA priėmė laikinus sprendimus, o pirmadienio vakarą priėmė dar daugiau sprendimų.

Visi jie – žemiau:

– Rusijos nacionalinė vyrų rinktinė nedalyvaus 2022–2023-ųjų UEFA tautų lygos B diviziono 2 grupės varžybose. Jiems grupėje automatiškai bus skirta ketvirta vieta, po grupės etapo ji iškris į žemesnį divizioną bei bus reitinguota paskutinėje, 16-oje, B diviziono vietoje.

– Rusijos nacionalinė moterų rinktinė nedalyvaus šių metų liepos mėnesį Anglijoje vyksiančiame Europos moterų futbolo čempionate. Ją finaliniame turnyre pakeis Portugalija – rinktinė, kurią Rusija buvo nugalėjusi atrankos atkrintamųjų etape.

– Rusijos moterų rinktinė dėl suspendavimo kovo mėnesį nežaidė dviejų mačų atrankoje į 2023-ųjų pasaulio čempionatą. Rusijos rinktinė atrankos grupės varžybose daugiau nedalyvaus, visi jų iki šiol pasiekti rezultatai paskelbti negaliojančiais, o grupė toliau susidarys iš penkių ekipų – Danijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Juodkalnijos, Maltos ir Azerbaidžano.

– Rusijos U21 rinktinė dėl suspendavimo nežaidė dviejų mačų kovo mėnesį atrankoje į 2023-ųjų Europos vaikinų futbolo čempionatą. Rusijos vaikinų rinktinė atrankos grupės varžybose daugiau nedalyvaus, visi jų iki šiol pasiekti rezultatai paskelbti negaliojančiais, o grupė toliau susidarys iš penkių ekipų – Ispanijos, Slovakijos, Maltos, Lietuvos ir Šiaurės Airijos.

Lietuvos vaikinų rinktinės tvarkaraštyje birželio mėnesį dar buvo numatytas išvykos mačas su Rusija, tačiau po UEFA sprendimų lietuviams atrankoje oficialiai beliks sužaisti vieną mačą – birželio 7 dieną atrankos etapą lietuviai užbaigs dvikova Alytuje su Šiaurės Airijos komanda.

– 2022–2023-ųjų sezone Rusija neturės savo klubų jokiuose UEFA turnyruose – Čempionų lygoje, Europos lygoje, Europos Konferencijų lygoje, moterų Čempionių lygoje ir jaunimo lygoje.

Taip pat Rusijai už ateinantį sezoną bus skirta mažiausiai klubinio reitingo balų, kiek jie buvo surinkę per pastaruosius penkerius metus. Tai yra 4,333 balo vyrų klubų reitinge bei 1,750 balo moterų klubų reitinge.

– Rusijos moterų futsal rinktinė nesivaržys 2022-ųjų Europos čempionato finaliniame etape, kuris liepos 1–3 dienomis vyks Portugalijoje. Rusijos rinktinę pakeis Vengrija, kuri pagrindinio atrankos etapo 1 grupėje, nusileidusi tik Rusijai, užėmė antrą vietą. Taip pat finaliniame etape žais Portugalija, Ispanija ir Ukraina.

– Rusija taip pat neturės savo klubų 2022–2023-ųjų UEFA futsal čempionų lygos sezone.

– Rusija taip pat nebetęs kovos atrankoje į 2024-ųjų FIFA pasaulio futsal čempionatą. Pagrindinio atrankos etapo burtų traukimo ceremonijoje juos pakeis Norvegijos rinktinė, kuri preliminariame atrankos etape buvo geriausia trečią vietą užėmusi komanda.  

– Rusijos vaikinų ir merginų rinktinės taip pat nebesivaržys U17 ir U19 rinktinių turnyruose, taip pat Rusija neturės savo atstovų Regionų taurės turnyre.

– Taip pat buvo nepriimti Rusijos prašymai surengti 2028-ųjų arba 2032-ųjų Europos futbolo čempionatą.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS