Neįgaliesiems

UEFA susirinkimo metu nuspręsta tolimesnė Europos futbolo ateitis

Antradienį popiet vyko Europos futbolo vadovų vaizdo konferencija, kurioje dalyvavo visos 55 UEFA asociacijų narės, tame tarpe ir LFF vadovai, o ją moderavo UEFA prezidentas Aleksander Čeferin.

Koronaviruso krizė sunaikino pasaulinį sporto kalendorių – tiek vietinių, tiek tarptautinių čempionatų grafikus. Visos UEFA narės nuotolinio susirinkimo metu diskutavo bei ieškojo visas puses tenkinančio sprendimo. Konferencijos metu paaiškėjo UEFA Čempionų ir Europos lygų turnyrų klausimas bei Europos čempionato likimas.

Tarptautiniai rinktinių turnyrai

Europos futbolo čempionatas šią vasarą neįvyks. Europos čempionatas yra perkeliamas ir vyks 2021 metų birželio 11 d. – liepos 11 d.;

UEFA Tautų lygos finalinis ketvertas, Europos vaikinų U-21 bei Europos moterų futbolo čempionatai, kurie buvo suplanuoti 2021 metų birželio ir liepos mėnesiams, taip pat bus perkeliami. Data bus tikslinama;

Kovo mėnesio tarptautinės varžybos atidėtos į 2020 m. birželio mėnesį;

Europos čempionato 3 ir 4 etapo kvalifikacijos kovos (šiuo metu numatytos 2021 m. birželio mėnesį) taip pat bus perkeliamos;

Atsižvelgus į esamą situaciją, UEFA garantavo visų žaidėjų išleidimą į visus perkeltus turnyrus ir rungtynes;

„Atsižvelgdami į esamą situaciją pasaulyje, palaikome UEFA iniciatyvą. Palaikome UEFA prezidento ir administracijos sprendimus bei vertiname jų susirūpinimą futbolo bendruomene. Pagrindinis šių metų Lietuvos nacionalinės rinktinės turnyras yra Tautų lyga, kurio organizavimas nesikeičia, todėl šie sprendimai koreguos nacionalinės rinktinės pasiruošimą. Po konferencijos kilo neaiškumų dėl Baltijos taurės organizavimo, todėl dėl jos atskirai diskutuosime su Latvijos ir Estijos federacijų vadovais“, – pabrėžė LFF prezidentas Tomas Danilevičius.

Tarptautiniai komandiniai turnyrai

Galimi išskirtinių laikotarpių ribojimai arba jų pakitimai – t. y. Europos savaitės vidurys, kurį naudoja šalies lygos, ir UEFA naudojami savaitgaliai.

„Lietuvoje esant karantino situacijai vietiniai čempionatai yra laikinai suspenduoti. Iki kovo 30 d. vietiniai čempionatai nevyks ir visi LFF organizuojami renginiai yra stabdomi. Jeigu karantinas bus pratęstas valstybiniu mastu, tuomet bus poreikis sudaryti darbo grupę, pakviesti visų lygų atstovus bei peržvelgti naujus čempionatų formatus. Šiai dienai remiantis UEFA teigimu, klubų, turinčių galimybę dalyvauti Čempionų ir Europos lygos atrankų kovose, situacija nesikeičia“, – teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius.

„Norėčiau padėkoti Europos klubų asociacijai, Europos lygoms ir FIFPro už jų puikų darbą bei bendradarbiavimą. Taip pat norėčiau padėkoti visoms 55 nacionalinėms asociacijoms, jų prezidentams ir generaliniams sekretoriams už palaikymą bei išmintingus sprendimus. Šiandien sutarėme dėl pagrindinių temų ir tai yra didelis žingsnis į priekį. Mes visi parodėme, kad esame atsakingi lyderiai. Mes parodėme solidarumą ir vienybę. Bendras tikslas yra aukščiau už pelną. Šiandien tai įrodėme“, – konferencijos metu sakė UEFA prezidentas Aleksander Čeferin.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS