Neįgaliesiems

UEFA turnyrai: „Žalgiris“ Malmėje pasiekė istorinę pergalę, „Sūduva“ neprilygo „Viborg“

Vilniaus „Žalgiris“ liko vieninteliu Lietuvos atstovu UEFA vyrų klubų varžybose ir pirmąkart užsitikrino teisę žaisti viename iš UEFA turnyrų grupių etapų.

Istorinę pergalę Švedijoje pasiekęs „Žalgiris“ įgyvendino ilgai siektą svajonę – užsitikrino vietą viename iš UEFA turnyrų grupių etapų.

Žalgiriečiai Čempionų lygos antrojo atrankos etapo atsakomosiose rungtynėse Švedijoje 2:0 įveikė „Malmo“ komandą, laimėjo bendru rezultatu 3:0 ir pateko į trečiąjį etapą.

Jame „Žalgiris“ susitiks su gerai pažįstamu Norvegijos čempionu „Bodo Glimt“. Pirmosios rungtynės numatytos rugpjūčio 3 d.  Budėje, atsakomosios – rugpjūčio 9 d. Vilniuje.

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo tokios pat sudėties kokios rungtyniavo prieš 8 dienas Vilniuje.

Pirmąsias 15 minučių šeimininkai turėjo iniciatyvą, bet nieko pavojingo nesukūrė, vienintelį jų bandymą smūgiuoti blokavo žalgiriečių gynėjai.

20 min. po pavojingo A. Christianseno šūvio iš 25 metrų E. Gertmonas atmušė kamuolį.

24 min. O. Toivonenas pavojingai mušė iš baudos aikštelės prieigų, stipriai spirtas kamuolys praskriejo virš vartų.

25 min. N. Gorobsovas neleistinai sustabdė O. Toivoneną šalia baudos aikštelės ir gavo geltoną kortelę. A. Christiansenas atliko baudos smūgį, po jo E. Gertmonas puikiai atmušė kamuolį.

29 min. įspėjimo už pražangą dešiniame gynybos krašte krašte sulaukė ir J. Bopesu. Link vartų pavojingai užsuktą kamuolį sėkmingai numušė E. Gertmonas.

32 min. teisėjas iš Estijos svečiams skyrė dar vieną geltoną kortelę, šį kartą M. Miličkovičiui.

34 min. žalgiriečiai išsiveržė į priekį. Kontratakoje po O. Buffo perdavimo M. Oyewusi pabėgo nuo gynėjo kraštu ir šaltakraujiškai iš maždaug 12 metrų pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

Pirmasis kėlinys baigėsi vilniečiams pirmaujant 1:0.

48 min. po svečių puolėjo J. I. Bergeto smūgio iš kairio baudos aikštelės krašto kamuolys praskriejo šalia vartų, jo vos nepasiekė po keitimo aikštėje pasirodęs I. K. Thelinas.

52 min. „Žalgiris“ padidino savo persvarą. Po F. Ourega perdavimo P. Mamičius prasiveržė kairiu kraštu ir skersavo kamuolį, šis atšoko Renanui patogioje pozicijoje ir puolėjas iš arti pasiuntė kamuolį į tinklą.

Po praleisto antrojo įvarčio varžovams vis sunkiau sekėsi atakuoti. Savo ruožtu žalgiriečiai tolimais smūgiais grasino varžovų vartams, iš toli smūgiavo P. Mamičius ir M. Miličkovičius.

78 min. po konflikto su G. Jarusevičiumi šeimininkai liko be vieno žaidėjo. Antrą geltoną kortelę gavo komandos kapitonas A. Chiristiansenas. Dvikovos pabaigoje „Žalgiris“ išsaugojo pranašumą ir šventė pergalę.

UEFA Čempionų lygos trečiajame atrankos etape žalgiriečiai rugpjūčio 3 d. 18 val. vietos laiku žais Norvegijoje. Atsakomosios rungtynės Vilniuje suplanuotos rugpjūčio 9 d. 19 val.

fkzalgiris.lt informacija ir nuotr.;

**********

Marijampolės „Sūduva“ per UEFA Europos Konferencijų lygos atrankos II etapo atsakomąsias rungtynes išvykoje, kaip ir prieš savaitę namie, nusileido „Viborg“ rezultatu 0:1 bei pasitraukė iš turnyro.

Lemtinga tapo jau pirmoji aikštės šeimininkų ataka, kurią taikliu smūgiu užbaigė Ibrahimas Saidas.

fksuduva.lt informacija;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS