Neįgaliesiems

UEFA Vykdomasis komitetas nusprendė perkelti UEFA Europos moterų čempionatą į 2022 m.

Šiandien UEFA vykdomojo komiteto metu nuspręsta perkelti UEFA Europos moterų čempionatą į 2022 metus. Posėdžio metu nuspręsta, kad turnyras bus žaidžiamas Anglijoje nuo 2022 m. liepos 6 d. iki liepos 31 d. Numatytos turnyro lokacijos bei miestai turėtų išlikti tokie patys, kaip ir buvo nuspręsta prieš renginio datos perkėlimą.

Komentuodamas šį sprendimą, UEFA prezidentas Aleksanderis Čeferinas teigė: „Mes kruopščiai apsvarstėme visas galimybes. Perkeldami „UEFA Women’s EURO“ metais vėliau, mes užtikrinsime, kad šis moterų turnyras bus vienintelis didelis futbolo turnyras 2022 metų vasarą. Tokiu būdu šiam turnyrui suteiksime išskirtinio dėmesio, kurio jis tikrai vertas.“

Sprendimas perkelti Europos moterų čempionatą buvo priimtas po to, kai kovo 17 d. UEFA paskelbė, kad po pasaulinio COVID-19 protrūkio UEFA EURO 2020 bus atidėtas 2021 metams. UEFA akcentuoja, kad jų pareiga – saugoti visų žaidime dalyvaujančių asmenų sveikatą, kartu leidžiant baigti šalies lygas bei Europos turnyrus.

UEFA vyriausioji moterų futbolo vadovė Nadine Kessler sakė: „Pagrindinis klausimas, kuriuo vadovavomės kartu su Anglijos futbolo asociacija, buvo toks: Kas šiuo metu geriausia moterų futbolui? Patvirtinus, jog Olimpinės žaidynės perkeliamos į 2021 metų vasarą, mes tvirtai tikime, kad judėjimas į 2022 metus yra geriausias sprendimas tiek moterų futbolo pasauliui, tiek ir visiems su turnyro organizavimu susijusiems asmenims. „UEFA Women’s EURO“ yra didžiausias moterų sporto renginys Europoje. Šis turnyras taip pat yra vienas didžiausių sporto renginių pasaulyje, todėl jam reikalinga savo išskirtinė platforma.

Šis sprendimas suteikia mums galimybę surengti turnyrą, kuris pritrauks viso pasaulio dėmesį, padidins žiniasklaidos dėmesį, stadionų lankomumą bei įkvės naujos kartos futbolininkes.

2022 m. taip pat leidžia toliau reklamuoti ir aktyvinti partnerius. Jeigu turnyrą būtume palikę 2021 metams, tai darytų būtų buvę daug sunkiau, nes ateinančių metų vasarą yra perpildyta. Tai yra aiškus įsipareigojimo ženklas mūsų atsidavusiems partneriams, kurie prisijungė prie mūsų“, – teigė N. Kessler.

Anglijos futbolo asociacijos moterų futbolo direktorė baronienė Sue Campbell pabrėžė: „Tiek Anglijos FA, tiek visa mūsų tauta labai didžiuojamės, kad rengisime Europos moterų čempionatą. Esame įsipareigoję suteikti pasaulinio lygio patirtį žaidėjams, personalui bei gerbėjams. Vis dėlto, sporto kalendorius turi būti pritaikytas, o pasaulis šiuo metu kovoja su daug didesniu dalyku nei sportas. Šiais precedento neturinčiais laikais reikėtų pakartoti, kad mūsų bendruomenių sveikata išlieka svarbiausiu mūsų visų prioritetu.

Po diskusijų su UEFA mes absoliučiai palaikome sprendimą atidėti „UEFA Women’s EURO 2021“. Mes sutinkame, kad šis sprendimas galiausiai bus naudingas turnyrui, sukuriant savo langą futbolo kalendoriuje. Iki šiol padarėme didelę pažangą planuodami turnyrą ir labai norime padėkoti visiems priimantiems miestams ir vietoms už nuolatinį įsipareigojimą ir palaikymą. Ateinančiais mėnesiais tęsime bendravimą su miestais, renginių vietomis ir savo partneriais, stengdamiesi, kad 2022 metais būtų pasiektas rekordinis UEFA Europos moterų čempionato lankomumo rekordas. Esame įsitikinę, kad to verta laukti.“

UEFA prezidentas Aleksanderis Čeferinas pridūrė: „Taip pat norėčiau padėkoti Anglijos futbolo asociacijai, vietos organizaciniam komitetui ir mūsų narių asociacijoms. Esame įsitikinę, jog atidėjimas turnyro perkėlimas bus naudingas visam moterų futbolui. Europos futbolo šeima dar kartą parodė vienybę.“

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS