Neįgaliesiems

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis bendravo su UEFA vadovu A. Čeferinu

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis prieš kelias dienas telefonu bendravo su UEFA prezidentu Aleksandru Čeferinu.

Telefoninio pokalbio metu buvo paliestos bent kelios aktualios temos. Ukrainos prezidentas padėkojo UEFA organizacijai už ryžtingą veikimą karo akivaizdoje, pagalbą vėl pradedant Ukrainos čempionatą bei kitus dalykus.

Vėliau Ukrainos prezidentas UEFA vadovui išsiuntė ir laišką, kurio turinio vertimą jums pateikiame.

„Man buvo vienas malonumas rugsėjo 19 dieną turėti galimybę telefonu pabendrauti su jumis. Rugpjūčio 23 dieną, mūsų Vėliavos dieną, buvo pratęstos Ukrainos futbolo pirmenybės, kas mums yra didžiulis įvykis. Per Rusijos pradėtą karą mūsų šalyje, visa ukrainiečių tauta didvyriškai gina savo gimtąsias žemes, demokratiją, laisvę, suverenumą ir nori su šiomis vertybėmis gyventi Europos šeimoje.

Mūsų tautiečiams buvo labai svarbu, kad mūsų šalies pirmenybės galėtų būti pratęstos. Futbolo varžybos šiuo metu yra dar viena pasipriešinimo ir drąsos parodymo forma. Su dideliu pasididžiavimu galiu pasakyti, kad Ukrainos futbolas dabar įkūnija drąsą ir rodo mūsų alkį pergalei, nepaisant Rusijos agresorių daromų nusikaltimų Ukrainoje.

Ačiū jums, Prezidente, už jūsų asmeninę paramą bei vasario mėnesio pabaigoje priimtą UEFA sprendimą nutraukti visus ryšius su „Gazprom“ kompanija, Čempionų lygos finalo iškėlimą iš Sankt Peterburgo ir Rusijos rinktinių ir klubų suspendavimą nuo visuose UEFA rengiamuose turnyruose.

Labai vertiname jūsų paramą ir pagalbą, dėl kurios mūsų futbolo asociacija ir čempionatas gali turėti tęstinumą. Ačiū jums už tai, kad suteikiate ukrainiečiams daugiau galimybių, ypatingai – mūsų jaunimui.

Esu įsitikinęs, kad pasauliui parodysime, kaip ukrainiečiai susivienija ir aistringai palaiko savo klubus ir rinktinę, besivaržančią Tautų lygoje bei klubiniuose turnyruose, nepaisant raketų ir bombų.

Tokiame kontekste taip pat norėtųsi, kad visos mintys apie taip vadinamą Europos Super lygą taip pat būtų užbaigtos, nes futbolas turėtų suktis apie viltį, solidarumą ir džiaugsmą, tai yra daugiau nei pinigai, daugiau nei atskirų asmenų privilegija.

Tai nėra tik Europos sporto modelio pamatas, tai yra dalykas, kurį visi kartu turime stengtis išlaikyti, tačiau taip pat svarbus demokratijos ir Europos vystymosi komponentas. Daugeliui žmonių futbolas yra tapęs gyvenimo būdu ir atspindi tas vertybes gyvenime. Tai yra dalykai, kuriuos gali padaryti ir padarys dėl mūsų visų, dėl Ukrainos.

Mes laimėsime.

Šlovė Ukrainai, šlovė didvyriams.

Nuoširdžiai,

Volodymyras Zelenskis“

Daugiau skaitykite paspaudę čia.

president.gov.ua nuotr.;

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS