Neįgaliesiems

Universalus „Vyčio“ kapitonas: „Su patirtimi pradėjau įmušti daugiau“

Pastaruosius ketverius metus dėl medalių Pirmoje lygoje kovojančioje „Vilniaus Vyčio“ komandos sudėtyje pastovumų nedaug – tik vienas kitas žaidėjas gali pasigirti ekipoje rungtyniaujantis daugiau nei dvejus metus.

Savotišku ekipos simboliu tapo kapitono raištį vilkintis Mantas Makutunovičius – jis „Vilniaus Vyčio“ aprangą vilki jau ketvirtą sezoną iš eilės.

29 metų žaidėjo vaidmenį aikštėje apibūdinti nelengva – kaip jis pats sako, yra žaidęs visose pozicijose. Tuo jo universalumas nesibaigia – Mantą kasmet galima išvysti ir salės, ir paplūdimio futbolo varžybose.

Antrus metus iš eilės jis žengia komandos ir lygos rezultatyviausiųjų viršūnėje ir ženkliai prisideda prie to, kad „Vilniaus Vytis“ jau beveik metus nepatyrė pralaimėjimo.

– Pernai sezoną pradėjote sunkiai, bet pralaimėjimų nepatyrėte dar nuo praėjusios vasaros. Kokios, tos Vyčio sėkmės priežastys? Ar tikėjotės gero šio sezono starto, atsižvelgiant į nelengvą tarpsezonį?¸ – paklausė Pirmalyga.lt.
– Praėjusią vasarą pasistiprinome keliais gerais žaidėjais, treneris davė užduoti nepralaimėti nė vienerių rungtynių antrajame rate ir mums tai pavyko. Šio sezono gero starto tikėjausi. Komanda siekia pratęsti tą nepralaimėtą seriją.

– Kiek svarbus trenerio Algimanto Liubinsko indėlis komandos sėkmėje, kuo jis skiriasi nuo kitų?
– Algimantas Liubinskas yra neatsiejama „Vilniaus Vyčio“ dalis, jo indėlis komandoje yra didelis. Jis geras treneris, turintis gerą futbolo akį. Žaidėjus mato kiaurai, visada sugeba išspausti maksimumą. Visada kalba atvirai ir sako tiesą.

– Palyginkite šią Vyčio komandą su ankstesnėmis. Ar ši stipriausia?
– Rezultatai šneka už save. Praėjusio sezono gale turėjome pasiekę puikią sportinę formą, demonstravome neblogą žaidimą. Manau, kad šį sezoną dar nepasiekėme savo geriausio žaidimo.

– Jūsų įvarčių skaičius kasmet auga – 4, 13, pernai – 17. Šiemet – 5 per 6 rungtynes. Galbūt pagal tokias šias tendencijas šį sezoną bus ir 20 įvarčių? Tai komandinio darbo pasekmė, ar ir pats prie to dirbate?
– Pirmoje vietoje yra komandinės pergalės. Svarbiau, kad komanda laimėtų. Konkretaus įvarčių tikslo neturiu. Noriu juos mušti, kad komanda laimėtų. Žinoma, komanda gerais perdavimais prisideda prie įvarčių. Ir pats ties tuo dirbu. Pastebėjau, kad su metais ir patirtimi pradėjau mušti daugiau.

– Rungtyniavote įvairiose pozicijose. Kuri pozicija aikštėje pačiam artimiausia?
– Taip, yra tekę žaisti visose pozicijose, išskyrus vartininką. Artimiausia – krašto saugo arba po puolėju.

– „Vyčio“ komanda kasmet ženkliai keičiasi, bet pats liekate jau ketvirtą sezoną. Kodėl? Esate iš Trakų, gal paprasčiau būtų atstovauti, pvz. „Riterių“ antrai ekipai?
– Man svarbu yra komandos ambicijos. Noriu, kad komanda siektų aukštų vietų lygoje, o „Vytis“ visada to siekia.

– Šio sezono Pirma lyga – Jūsų akimis stipresnė nei anksčiau?
– Manau, kad praėjusių metų lyga buvo stipri. Iki paskutinių rungtynių net keturios komandos kovojo dėl 2-3 vietų medalių.

– Kurios komandos gali pretenduoti į auksą šiemet?
– Dar ne su visom žaidėme. Bet neblogai atrodo „Jonava“. Manau, kad „Hegelmann“, „Džiugas“, „Dainava“ ir „Nevėžis“ taip pat turi aukštus tikslus.

– Žiemą žaidžiate salės futbolą, vasarą – ir paplūdimio. Futbolo vis negana?
– Taip, myliu futbolą, žaidžiu jį visur. Nesvarbu, ar ant žolės, ar smėlio, ar parketo, ar asfalto. Svarbu tai futbolas.

– Kuri futbolo rūšis labiau prie širdies? Negalvojote susitelkti ties viena?
– Iš tiesų pasibaigus lauko futbolo sezonui norisi nuo jo pailsėti. Tada žaidžiu salės futbolą ir jį žaisdamas spėju pasiilgti lauko futbolo. Futbolą žaidžiu visus metus ir jis man neatsibosta.

– Futbolas – pagrindinis Jūsų užsiėmimas, ar turite kitų darbų, veiklų?
– Turiu kitu veiklų, bet jos irgi susijusios su futbolu. Užsiimu vaikų treniravimu.

– Šiemet rudenį turėjo vykti pasaulio salės futbolo čempionatas, pats buvote tarp Lietuvos rinktinės kandidatų. Siejate viltis žaisti šiame čempionate? Nebuvo galvos skausmo, ką reikėtų rinktis?
– Taip, buvo galvos skausmo. Bet atidėjimas dėl pandemijos padėjo bent trumpam apsispręsti.

– Ar turite su futbolu susijusių ambicijų, svajonių – pvz. su Vyčiu vėl pažaisti A lygoje, dalyvauti pasaulio Futsal čempionate?
– Visada susitelkiu į šiuos metus, šį sezoną. Šio sezono ambicijos aukščiausios – laimėti Pirmą lygą, gerai pasirodyti LFF taurėje.

– Vilkite marškinėlius su 23 numeriu. Tai krepšinio legendų įtaka ar kitos priežastys?
– Šį numerį turiu, nes mano draugės gimtadienis 23 dieną.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS