Neįgaliesiems

Už futbolo treniruotes ypatingiems vaikams – garbingas UEFA apdovanojimas

Lietuvos masinio futbolo pasiekimai ir toliau lieka pastebimi bei vertinami Europoje. UEFA Vykdomasis komitetas skyrė masinio futbolo bronzinį apdovanojimą projektui „Ypatingos treniruotės ypatingiems vaikams“.

Apdovanojimas skirtas už Lietuvos masinio futbolo asociacijos iniciatyva įvykdytus futbolo festivalius, skirtus fizinę ir mentalinę negalią turintiems vaikams.  

„Labai džiaugiamės, kad UEFA vis pastebi masinio futbolo asociacijos iniciatyvas, – kalbėjo LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius. – Tokie socialiniai projektai yra labai svarbūs visai futbolo bendruomenei ir šis bronzinis apdovanojimas parodo, kad juos vykdome teisinga linkme.“

Masinio futbolo asociacija, bendradarbiaudama su darželiais-lopšeliais, mokykloms ir Lietuvos specialiosios olimpiados komitetu, surengė festivalius su futbolo treniruotėmis ir kitomis aktyviomis užduotimis vaikams. 

Renginio iniciatyva kilo prieš 5 metus, užsimezgus bendradarbiavimui tarp Vilniaus lopšelio-darželio „Rūta“ ir futbolo klubo „Žalgiris“, prie kurio paskiau prisijungė Masinio futbolo asociacija ir padėjo projektą išplėtoti. Padedant projekto draugams – „Rūtos“ lopšelio-darželio pedagogei Kristinai Surdokaitei ir Lietuvos specialiosios olimpiados Jaunojo atleto programos koordinatorei Aušrai Kriškoviecienei – festivaliai pradėti vykdyti visoje Lietuvoje. 

Nuo to laiko iniciatyva plėtojosi, įtraukė daugiau skirtingo amžiaus ir lyčių vaikų, o sporto festivaliuose dalyvavo „Sūduva“, „Kauno Žalgiris“ ir „Gintra-Universitetas“ futbolo komandos ir „Vytis“ futsalo komanda. Vaikams itin svarbus bendravimas su profesionaliais futbolininkais, kuriuos jie vertina kaip sektinus pavyzdžius. 

„Džiaugiamės, kad UEFA pastebi mūsų ir partnerių vykdomas veiklas, kurios skatina į futbolo veiklas įtraukti visus nepriklausomai nuo amžiaus, gebėjimų, lyties ir kt. Ypatingai smagu, kad buvo pastebėta šita inciatyva, kuri prasidėjo dar nuo Vilniaus „Žalgirio“ ir darželio bendradarbiavimo, kur mes buvome renginio draugais. 

Įvertinę tokio bendradarbiavimo naudą, pradėjome plėsti socialines veiklas, įtraukti daugiau klubų, taip pat glaudžiau bendradarbiauti su Lietuvos specialiosios olimpiados komitetu ir dabar matome kiek džiaugsmo ir naudos teikia futbolo užsiėmimas specialiųjų ugdymosi poreikių vaikams. Tikimės, kad šis įvertinimas bus kaip papildomas paskatinimas ir galėsime dar labiau plėsti mūsų veiklas po pandemijos“, – teigė Masinio futbolo asociacijos direktorius Ignas Marcinkevičius. 

Projekto autoriams bus įteiktas specialus UEFA sertifikatas ir 100 futbolo kamuolių. Lietuvos masinio futbolo asociacija kamuolius žada skirti specialiosioms įstaigoms, kurios ugdo jaunuosius sportininkus ir užsiima jų integracija. 

UEFA reiškia padėką visiems projekto „Ypatingos treniruotės ypatingiems vaikams“ dalyviams ir savanoriams. 

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS