Neįgaliesiems

V. Borovskis: apie netikėtą S. Nsereko poelgį ir Oscaro bei T. Moffi paprastumą

Lietuvos futbolo A lyga pristato jau ketvirtąją tinklalaidę, kurioje šį kartą svečiavosi ilgametis Vilniaus „Riterių“ futbolininkas Valdemaras Borovskis.

Sostinės klubo gynėjas savo karjerą Lietuvos čempionate pradėjo išties vėlyvo amžiaus – 24-erių metų. Po atkarpos Vilniaus „Vėtroje“, kituose šalies klubuose bei Rygos „Daugava“ ekipoje, V. Borovskis persikėlė į Bulgariją.

Šios šalies Stara Zagoros „Beroe“ komandoje futbolininkas susipažino su gerai žinomu buvusiu Londono „West Ham“ klubo žaideju Savio Nsereko, kurį 2016 metais labai netikėtai pavyko pakviesti į tuometinę Jonavos „Lietavą“.

„Po žaidimo „Beroe“ klube susirašinėjome su Savio. Su Gediminu Vičiumi ruošėmės bėgimo manieže, ruošėmės sezonui – gal „Vilniaus Vytyje“ žaisime, pažiūrėsime, kas bus. Man paskambino Dominykas Galkevičius ir pasakė: „Atvažiuok į Jonavą“.

Po to atvažiavo Robertas Poškus ir taip apsisuko, kad man skambina Savio. Pasakiau, kad žaisiu „Jonavoje“ ir pajuokausiu. Pasakiau grynai juokais: „Atvažiuok į Jonavą“, o jis – „Gerai, atvažiuoju“. Labai nustebau“, – prisiminė „Riterių“ veteranas.

Tuo metu vos tik į ketvirtą dešimtį įkopęs V. Borovskis buvo gana netoli karjeros pabaigos, tačiau „Riterių“ gretose netrukus pradės jau penktą sezoną.

Šioje ekipoje gynėjas matė ir du labai talentingus futbolininkus – dabartinį Prahos „Slavia“ komandos atstovą Oscarą Dorley bei Teremą Moffį, kuris šiuo metu žiba „Lorient“ klube Prancūzijos čempionate.

„Kai atvažiavau, tada iš karto mačiau, kad čia talentas – Oscaras tikrai išsiskyrė. Kaip jis dirbo su kamuoliu, koks buvo darbštus.

Su Teremu Moffi pirmos treniruotės buvo treniruoklių salėje. Atrodo, kad jam taip sunkiai sekasi, nes kurį laiką pas jį nebuvo futbolo, bet taip greitai įsivažiavo, įgijo formą ir primušė įvarčių kaip raketa.

Susirašau su juo. Išvyko žaisti į tokį lygį, bet liko toks pats. Įmušė įvartį į PSG vartus – parašiau, pasveikinau, o jis atrašė ir gražiai pabendravome, nors būna, kad kitas išvažiuoja ir „viso gero“. Jis koks buvo, toks ir liko“, – apie T. Moffi paprastumą pasakojo „Riterių“ gynėjas.

V. Borovskis papasakojo apie savo neįprastą karjeros pradžią, „Vėtros“ saulėlydį, įsimintinus mačus Europoje su „Riteriais“ ir kitus įdomius dalykus.

E. Žaldario/fkriteriai.lt nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS