Neįgaliesiems

V. Černiauskas: „Mūsų rinktinei labiausiai trūksta pasitikėjimo“

Po ilgesnės pertraukos į Lietuvos vyrų futbolo rinktinę grįžęs vartininkas Vytautas Černiauskas džiaugiasi būdamas komandoje ir sako, kad jai trūksta pasitikėjimo savo jėgomis.

Apie vartininkų konkurenciją, artimiausias rungtynes ir žaidimą Bulgarjioje V. Černiauskas papasakojo LFF.lt svetainei.

– Ar buvo ilgas laikas rinktinės? Ko pasiilgai, kaip jautiesi sugrįžęs, ar tikėjaisi?
– Labai ilgas, net nebeatsimenu kada paskutinį kartą buvau. Tikriausiai kai rinktinė žaidė kontrolines rungtynes su Sakartvelu ir Armėnija.

Pasiilgsti žaidėjų, rinktinės atmosferos. Norisi pakeisti aplinką. Visą laiką būni vienoje komandoje, norisi kažko naujo.

Visada apsidžiaugiu sulaukęs dėmėsiu iš rinktinės. Su treneriu kalbėjausi kelis kartus, tikėjausi, kad sulauksiu kvietimo.

– Kaip žiūri į vartininkų konkurenciją rinktinėje?
Visų pirma rinktinėje vartininkai yra draugai, kolegos. Bendras darbas yra vienam tikslui – kad rinktinei būtų geriau. Konkurencija visada naudinga, kad darbas progresuotų dar labiau. Nėra jokio pykčio, tiesiog treneris pasirenka kas yra geriausias. Atvažiuoji čia pasirodyti kuo geriau.

– Kokia tavo nuomone apie pasikeitimus rinktinėje ir komandos rezultatus?
– Keitėsi daug kas, bet manau, kad rinktinė žingsnis po žingsnį kils į viršų. Silpnų varžovų niekada nebūna. Visos rungtynės ganėtinai sunkios. Nėra didelių favoritų.

Mūsų rinktinei labiausiai trūksta pasitikėjimo, kad galime kažką daugiau padaryti. Atrodo stengiamės, padarome daug. Kartais nepasiseka, sėkmės pritrūksta.

– Ko tikiesi iš rungtynių su Portugalija? Ar gali pagelbėti žiūrovų palaikymas?
– Motyvacijos netrūks, žiūrovų bus pilnas stadionas. Labai svarbu, kai ateina ir palaiko komandą, tai kaip dvyliktas žaidėjas aikštėje. Galime tikėtis visko. Namų aikštė gali pakišti koją Portugaljai. Pasisekus galime turėti ir teigiamą rezultatą. Futbolas ne individualus, o komandinis sportas.

– Kaip sekasi žaisti Sofijos CSKA klube? Kokie klubo tikslai?
– Sofijoje viskas patinka, komanda žaidžia gerai. Žaidžiu daugumą rungtynių, treneriai pasitiki. Stengiamės įgelti „Ludogorets“. Jie diktuoja sąlygas. Po truputį artėjame, tikiuosi kad pagaliau pavyks. Komandai tikslai keliami didžiausi nes CSKA yra didžiausią istoriją turinti komanda Bulgarijoje. Visada tikslas yra laimėti čempionatą ir taurę. Užėmus antrą vietą visi liks nepatenkinti.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS