Neįgaliesiems

V. Gomolko teisėjavo dalyvių gausa pažymėtame Europos taurių laimėtojų turnyre

Iš Portugalijos grįžo Lietuvos paplūdimio futbolo teisėjas Vitalij Gomolko, sulaukęs kvietimo teisėjauti prestižiniame Europos taurių laimėtojų turnyre.

Tarptautinė paplūdimio futbolo organizacija (BSWW) Nazarės mieste nuo birželio 7 iki 16 dienos surengė tikrą sporto šventę, įtraukusią stipriausias žemyno klubines komandas 36 žaidė vyrų pagrindiniame turnyre, 20 žaidė Iššūkio turnyre ir 24 žaidė moterų turnyre.

V. Gomolko buvo paskirtas net 15 rungtynių aikštės teisėju. Lemiamose vyrų turnyro rungtynėse „Braga“ rezultatu 5:3 triumfavo prieš „Lenergy Pisa“, o šiame finalo susitikime vilnietis ėjo laikininko pareigas.

Arbitras džiaugėsi, kad jo darbo kokybė sulaukė puikaus įvertinimo bei tikisi išlaikyti aukštą kartelę, leisiančią dirbti 2025 metų pasaulio futbolo čempionate.

Kaip vertinate šiųmetę turnyro organizaciją bei kaip ji iliustruotų paplūdimio futbolo augimą?

– Žinoma, visada yra kur tobulėti, tačiau, jeigu žiūrėti bendrai, tai komandų skaičius siekė 80, atvyko klubai iš visos Europos. Rungtynės kelias dienas vyko net ant 4 aikštelių vienu metu, bet organizatoriai su tokiais skaičiais susitvarkė. Gyvenome gerame viešbutyje, nuo kurio iki stadiono pėsčiomis buvo vos apie 10 minučių, kas buvo labai patogu. Su orais pasisekė, neturėjome lietaus viso turnyro metu, kas padėjo pritraukti daugiau žiūrovų.

– Pasidalinkite įspūdžiais apie teisėjų darbo reikalavimus ir ypatumus šiame turnyre?

– Reikalavimai teisėjavimui, kaip visada, aukščiausi: reikia atiteisėjauti maksimaliai be klaidų, kad visi būtų patenkinti. Turnyro metu su teisėjais buvo 2 inspektoriai – vienas iš Italijos, kitas iš Portugalijos – kurie stebėjo mūsų rungtynes. Kiekvieną vakarą turėdavome trumpus aptarimus, per kuriuos apžvelgdavome iškirptus svarbiausius dienos momentus ir juos išdiskutavome: kas buvo gerai, kas buvo blogai ir kaip galime tobulėti, kad išvengtume vienų ar kitų klaidų lemiamuose momentuose. Pats įvertintas buvau tikrai gerai, atiteisėjavau visas rungtynes be klaidų, kas yra svarbiausia patvirtinant mano aukštos kvalifikacijos statusą paplūdimio futbolo pirmenybėse.

Kokių tikitės ateityje paskyrimų į BSWW vykdomus renginius?

– Šiais metais vyks keli svarbūs turnyrai. Rugsėjo mėnesį bus EBSL superfinalo pagrindinis Europos rinktinių turnyras – jis vyks Italijoje, Algero mieste. Vėliau spalio pradžioje Ispanijoje, Andalūzijoje, vyks atranka į pasaulio čempionatą, kuris bus surengtas Seišeliuose 2025 metų gegužės mėnesį. Žinoma, labai noriu ir tikiuosi sulaukti paskyrimų šias varžybas.

BSWW nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS