V. Granatkino turnyre – lygiosios su slovakais

Lietuvos U-18 (gimusių 1999 m. ir jaunesnių žaidėjų) rinktinė Sankt Peterburge vykstančiame tarptautiniame Valentino Granatkino atminimo turnyre antrosiose C grupės rungtynėse lygiosiomis 0:0 sužaidė su Slovakijos komanda ir įsirašė ketvirtąjį tašką turnyrinėje lentelėje.

Po pergalingų rungtynių prieš Azerbaidžaną, šiandienos susitikime vyriausiasis treneris Vytautas Vaškūnas startinėje sudėtyje atliko tris keitimus.

Susitikime daugiau pavojingų epizodų buvo užfiksuota pirmajame kėlinyje – progų turėjo tiek lietuviai, tiek slovakai. 18 minutę pastarieji galėjo išsiveržti į priekį, bet smūgiavo tiesiai į vartininką Pijų Petkevičių. Po dviejų minučių Lietuva atsakė savo išpuoliu, kuriame Džiugas Sūnelaitis atliko perdavimą į baudos aikštelę, bet Edgarui Utkui nepavyko realizuoti puikios galimybės ir jis smūgiavo šalia vartų.

Slovakai grasino mūsiškių vartams, bet P. Petkevičius gelbėjo savo komandą. Tuo tarpu lietuvių saugas E. Utkus, įmušęs pirmajame susitikime baudos smūgį, 35 minutę vėl buvo arti įvarčio – po baudos smūgio iš 25 metrų į dešinį kampą skriejusį kamuolį atrėmė vartininkas.

Antrajame kėlinyje Slovakija padidino spaudimą, tačiau iš to išpešti jiems nieko nepavyko. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 0:0. Geriausiu žaidėju Lietuvos komandoje išrinktas Domantas Putrius.

“Rungtynės buvo labai sunkios, džiaugiamės iškovotu tašku. Kovoti su slovakais buvo labai sunku. Rezultatu esame patenkinti, bet trenerių štabo netenkina pati žaidimo eiga. Kartais žaidi taip, kaip leidžia varžovas“, – konferencijoje apie rungtynes sakė V. Vaškūnas.

Pasak jo, treniruočių stovykloje buvo daug akcentuotas gynybinio žaidimo modeliavimas, todėl stengiamasi tas paruoštas užduotis įgyvendinti aikštėje. „Galbūt dėl to, žaidimas gali atrodyti labiau gynybinis. Patys vaikinai veržiasi į ataką, bet reikalinga ir laikytis drausmės bei treniruotėse ruošto plano. Tai kol kas duoda rezultatų – iškovojome keturis taškus žaisdami su pajėgiais varžovais”, – LFF.lt teigė V. Vaškūnas.

Per pirmąsias dvejas rungtynes prie lietuvių sėkmės nemažai prisidėjo vartininkas Pijus Petkevičius. „Jį pavadinčiau šio turnyro atradimu. Bendrai mane taip pat džiugina, kad po keitimo pasirodę futbolininkai išlaikė žaidimo lygį. Tiesa, ir yra žaidėjų, kurie iškrenta iš konteksto“, – sakė treneris.

C grupėje po antrojo turo Lietuva yra lyderė su keturiais taškais ir yra vienintelė komanda, kuri iškovojo pergalę. Poryt lietuviai susigrums paskutinėse grupės rungtynėse su antroje vietoje žengiančia Kazachstano komanda (2 tšk.), kuri sužaidė lygiosiomis 2:2 su Azerbaidžanu. Mūsiškiams norint užtekti į ketvirtfinalį pakanka lygiųjų.