Neįgaliesiems

V. Ivanauskas apie akistatą Šiaurės Airijoje: „Laukia labai sunkios rungtynės“

Lietuvos vyrų rinktinė pirmadienį susirinko į paskutinę šių kalendorinių metų stovyklą, kurios metu sužais du susitikimus.

Penktadienį paskutinėse pasaulio čempionato atrankos rungtynėse išvykoje lietuviai susikaus su Šiaurės Airija, o pirmadienį Vilniaus LFF stadione kontrolinėje akistatoje susitiks su Kuveito rinktine.

Prieš pirmą treniruotę su žiniasklaida tradiciškai bendravęs rinktinės treneris Valdas Ivanauskas apgailestavo, jog pasiruošimą vėl šiek tiek aptemdė traumos, dėl kurių rinktinėje vėl yra netekčių. Naujausia iš jų – rinktinėje vėl nebus jos veterano Sauliaus Mikoliūno. Jis traumuotų žaidėjų sąraše prisidėjo prie Edgaro Utkaus, Lino Klimavičiaus bei Vykinto Slivkos.

„Turbūt jau žinote tas oficialias problemas, problemų yra daug, ruošiamės. Šiaip suvažiavo visi žaidėjai, išskyrus Donatą Kazlauską, kuris savo rungtynes žaidžia šįvakar, rytoj prisijungs prie treniruočių ir turėsime pilną komandą“, – kalbėjo rinktinės strategas.

Pirmasis testas Lietuvos rinktinės laukia penktadienį – būtent tądien lietuviai Belfaste susitiks su Šiaurės Airija ir sieks jai atsirevanšuoti už rugsėjį namuose patirtą nesėkmę rezultatu 1:4.

„Manau, kad tose rungtynėse rezultatas neatspindi paties veiksmo, eigos, galėjome ir išlyginti rezultatą ir turėjome pozityvių momentų, o varžovai to tikrai nesitikėjo. Dabar manau, kad prie savo publikos jie stengsis greitai padaryti rezultatą, tam esame pasiruošę. Jie pirmame mače turėjo problemų, tos problemos išsisprendė, tad laukia labai sunkios rungtynės, tai suprantame“, – akcentavo strategas.

Šioje rinktinėje bus ir vienas naujas veidas – puolėjas Armandas Kučys, šiuo metu tobulėjantis Švedijos „Kalmar“ klubo jaunimo komandoje.

„Manau, kad tai yra jaunų žaidėjų nuopelnas, pastebėjau dar keletą žaidėjų U19 rinktinėje, kurią man teko treniruoti. Aišku, jie turės įrodinėti savo vertę, bet jie yra su perspektyva, o Armandas yra puolėjas, kuris turi viską, bet jam dar reikia daug dirbti, kad pasiektų tam tikrą lygį. Manau, kad dabar jis yra nusipelnęs būti čia.

Turime tris puolėjus, džiaugiuosi, viskas priklausys nuo situacijos – vaikis turi perspektyvą, bet jam dar reikia dirbti. Teko dirbti su juo U19 rinktinėje, kaip buvęs puolėjas jaučiu, kad iš jo gali būti geras žaidėjas, jei atsiduos futbolui 100 procentų“, – kalbėjo treneris.

Likus be S. Mikoliūno, šiuo metu rinktinėje yra penki nominalūs gynėjai. V. Ivanauskas pripažįsta, kad situacija – nepavydėtina, tačiau teks ieškoti išeičių.

„Mes viską apmąstėme, toks yra futbolas. Turime problemų, teks improvizuoti, gal tai ir nėra vieta, tačiau dabar esame tokioje situacijoje. Gaila, turiu rinktis, kas yra tikrai sveiki ir pasiruošę, nes visi puikiai žinome, kas laukia Šiaurės Airijoje.

Norime išlaikyti tuos pozityvius momentus, juos dar labiau padidinti kiekvienose rungtynėse. Tos pačios pralaimėtos rungtynės Šveicarijai – jos buvo pralaimėtos skaudžiai, bet žinome, kur jos buvo pralaimėtos, bet tikrai buvo ir pozityvių momentų, žaidėme prieš vieną geriausių komandų. Žaidėjai pajautė pasitikėjimą, kuris mums reikalingas, bet visi suprantame, kad Šiaurės Airija žais namuose, tad laukia sunkios rungtynės“, – teigė specialistas.

Lietuvos rinktinės tvarkaraštis:

Lapkričio 12 d. 21.45 val. Šiaurės Airija – Lietuva (tiesiogiai per LRT PLIUS)

Lapkričio 15 d. 19 val. Lietuva – Kuveitas (nemokami kvietimai – paspaudus čia).

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS