Neįgaliesiems

V. Ivanauskas – apie laukiančią kovą, lyderio būklę ir ankstesnį vizitą San Marine

Lietuvos vyrų rinktinė jau penktadienį pradės šiuos kalendorinius futbolo metus – lietuviai kontrolinėje akistatoje išvykoje susikaus su San Marino nacionaline komanda.

Prieš rungtynes spaudos konferencijoje kalbėjęs rinktinės treneris Valdas Ivanauskas teigė, jog pasiruošimas mačui vyksta pagal planą, tiesa, jam esą klausimų kelia tai, kiek gali skirtis Lietuvoje bei užsienyje žaidžiančių futbolininkų fizinė forma.

„Kaip ir minėjau stovyklos pradžioje, pirmos rungtynės, pasiruošimas Tautų lygai, tai yra labai svarbios rungtynės, turime keletą netekčių, kurios nepadeda mums ruoštis, bet yra ir naujų žaidėjų, dėl to yra džiugu, kad jų atsiranda.

Vyksta pasiruošimas, laukia tokia kaip ir nežinomybė, kokiame stovyje yra kai kurie mūsų žaidėjai, tie, kurie žaidžia visą sezoną tai su jais nėra jokių problemų, bet Lietuvos pirmenybėse žaidėjai yra sužaidę keturis turus, tai dar neturi tokio tikro žaidybinio ritmo. Bet šiaip labai svarbios rungtynės ir ruošiamės joms“, – teigė treneris.

Į stovyklą nepilnai pasveikęs po traumos atvyko rinktinės lyderis Arvydas Novikovas. V. Ivanausko teigimu, jis su komanda jau pluša komandinėse treniruotėse, tačiau penktadienio akistatą turėtų pradėti ant atsarginių žaidėjų suolo.

„Vakar Arvydas treniravosi, yra kažkokia rizika, bet mes nerizikuosime. Jis yra komandoje ir ruošiasi rungtynėms, bet rytoj tikrai nebus pagrindinėje sudėtyje. Džiugu, kad jis jau treniravosi pilna jėga, bet pasisaugoti vis tiek reikia, nes trauma yra labai pavojinga ir gali bet kada atsinaujinti.

Truputį sunegalavo Eligijus Jankauskas, bet daugiau visi nuotaikoje ir pasiruošę“, – naujienomis iš rinktinės stovyklos dalinosi rinktinės treneris.

Jis taip pat pasidžiaugė į rinktinę pirmą kartą pakviestais žaidėjais, kurie šios stovyklos metu specialistui palieka neblogą įspūdį.

„Tikrai visi džiaugiamės, kad atsiranda naujų žaidėjų, kad jie greit įsiliejo į kolektyvą ir manau, kad mums kažkada bus malonus galvos skausmas, ką iškviesti, kas žais ir kas nežais, norėtųsi to vadinamo skausmo turėti.

Bet šiaip visi naujokai palieka labai pozityvų vaizdą ir tai labai džiugina“, – akcentavo treneris.

Dvikovoje prieš San Mariną Lietuvos rinktinė yra laikoma gana aiškia favorite. Kaip sakė V. Ivanauskas, rinktinė turi mokytis rungtyniauti su favoritu statusu, o jis savaime dar negarantuoja pergalės – kaip pavyzdį strategas pateikė praėjusių metų kontrolinį mačą Vilniuje su Kuveitu.

„Reikia kažkada būti tuo favoritu, prieš Kuveitą irgi buvome favoritai, bet rezultatas mums buvo neigiamas. Esame vėl favorito rolėje, mums reikia tai „pramušti“. Ir žaidėjams prieš stovyklą sakiau, kad mes nuvertiname save. Suprantu, kad nėra rezultatų, bet yra daug gerų momentų, tiesiog tas mūsų mentalitetas, pradedant jaunimo komandomis, jau yra negatyvus, ir tai reikia pakeisti skubiai. Jau matau iš žaidėjų, kad šiokia tokia normali įtampa prieš pirmas rungtynes yra, bet yra ir tas toks atsipalaidavimas, svarbu surasti tą viduriuką. Jokių priekaištų žaidėjams nėra, visi pasiruošę, tad tikėsimės, kad tą favorito rolę pavyks įrodyti rezultatu“, – dėstė legendinis Lietuvos futbolininkas.

Jam vizitas į San Mariną nėra pirmasis – prieš beveik 18 metų jis su Lietuvos rinktine čia lankėsi kaip tuometinio rinktinės trenerio Algimanto Liubinsko asistentas, o lietuviai tą mačą laimėjo 1:0.

„Sunkiai atsimenu (tas rungtynes – red.) iš tikrųjų, žinau, kad laimėjome labai sunkiai, tai buvo labai sunkios rungtynės, reikalingi taškai, man atrodo, kad irgi laimėjome tik 1:0.

Buvome aiškiai geresnė komanda, bet praėjo 18 metų, pasikeitė visas futbolas, tada jau tikrai žinojome, kad esame favoritai ir laimėsime tas rungtynes, o rytoj privalome laimėti, bet nebus lengva“, – teigė treneris.

Lietuvos rinktinės kontrolinių rungtynių tvarkaraštis:

Kovo 25 diena (penktadienis) 21.45 val. San Marinas – Lietuva (tiesiogiai per LRT PLIUS ir LRT.lt);

Kovo 29 diena (antradienis) 21.45 val. Airija – Lietuva (tiesiogiai per LRT PLIUS ir LRT.lt);  

Taip pat skaitykite:

Patvirtintas nacionalinės rinktinės sąrašas kontrolinėms rungtynėms su San Marinu ir Airija

San Marinas paskelbė sudėtį, su kuria stos į kovą prieš Lietuvos komandą

Vyrų rinktinė pradeda treniruočių stovyklą, sudėtyje – priverstiniai pokyčiai

Traumas užnugaryje palikęs P. Golubickas: „Be sunkių pralaimėjimų nebūna didelių pergalių“

San Marino ekipa – pirmą kartą kontrolinėse rungtynėse sutinkamas varžovas

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS