Neįgaliesiems

V. Ivanauskas įvertino stovyklos etapą Druskininkuose: „Atmosfera buvo labai darbinga“

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė trečiadienį surengė pirmą treniruotę Vilniaus LFF stadione, kur šeštadienį jos lauks startas naujajame UEFA tautų lygos sezone.

Iki tol beveik savaitę sportavusi Druskininkuose ir dirbusi ties fiziniu pasirengimu, dabar Lietuvos rinktinė toliau sportuos Vilniuje.

Kaip surengtoje atviroje treniruotėje kalbėjo Lietuvos rinktinės treneris Valdas Ivanauskas, sąlygos Druskininkuose buvo sudarytos puikios.

„Didelių bėdų nėra, rimtesnių traumų nebuvo, visi yra pasiruošę. Galiu tik padėkoti Druskininkams, tokia bazė yra vienintelė Lietuvoje, tokių sąlygų, kokias turėjome, neturėjo niekas, idealios sąlygos.

Buvo perkeltas vienas A lygos turas, daugelis žaidėjų jau baigė sezonus, akcentas buvo daugiau į fizinį pasiruošimą, nes laukia ketverios labai sunkios rungtynės, akcentas buvo žaidėjus toms rungtynėms paruošti. Visas pasiruošimas įvyko sklandžiai“, – teigė treneris.

Rinktinės laukia itin intensyvus tvarkaraštis, tad, V. Ivanausko teigimu, neišvengiama bus ir žaidėjų rotacija. Pasak jo, pasiruošę sugrįžti į rinktinę turės būti ir tie jaunieji futbolininkai, kurie dabar sportuos U21 rinktinėje ir ruošis akistatai prieš Šiaurės Airiją.

„Nei praktiškai, nei teoriškai, nei fiziškai nėra įmanoma išlaikyti per dešimt dienų ketverias rungtynes, tai tikrai yra sunku, teks galvoti. Kiekvienas žaidėjas yra pasiruošęs, tie žaidėjai, kurie buvo išsiųsti į vaikinų rinktinę, jiems buvo pasakyta, kad jie yra budėjimo režime, jei pas mus nutiks kokia nelaimė – jie per artimiausią laikotarpį turės prisijungti prie rinktinės. Kad bus reikalinga rotacija – faktas, labai svarbios yra pirmos rungtynės, žiūrėsime.

Neturime dviejų-trijų sudėčių, kaip stipriausios komandos, dėl to ir buvo išplėstinis sąrašas, žaidėjai tai supranta, jiems buvo pasakyta, kad bus rotacija, kiekvienas turės šansą žaisti, nes fiziškai atlaikyti tiek rungtynių tikrai nėra lengva“, – teigė strategas.

Paklaustas apie tikslus pirmajame Tautų lygos lange, specialistas konkretaus taškų skaičiaus neįvardino, tačiau teigė, jog kiekviename mače bus kaunamasi dėl teigiamo rezultato.

„Išeini į aikštę pasiekti kažkokį rezultatatą, bet žinome, prieš ką žaidžiame, norisi tų taškų, pozityvių emocijų. Iš mūsų visų pusės padarėme viską, žaidėjai tai supranta, buvo labai darbinga atmosfera. Visiems ketverios rungtynės yra naujiena, mes sau komforto leisti negalime. Buvau pozityviai nustebintas žaidėjų iš U21 rinktinės, su jais buvo labai rimtas pokalbis, jie išvažiavo į vaikinų rinktinę, turi įrodyti savo vertę rungtynėse su Šiaurės Airija, o po to gali būti kviesti atgal ir žiūrėsime toliau“, – mintimis dalinosi jis.

Trenerio taip pat buvo pasiteirauta ir apie Ukrainos futbolo rinktinę, kuri pirmą kartą nuo Rusijos sukelto karo pradžios startuos oficialiose rungtynėse ir jau šįvakar dėl galimybės iškovoti vietą pasaulio čempionate susitiks su Škotijos futbolininkais.

„Nė kalbos nėra, kad ir esu dirbęs Škotijoje, bet visi laukia Ukrainos pergalės, palaikymas bus iš visų. Bus nelengva, net ir laimėjus tektų žaisti su Velsu, bet visi sergame už Ukrainą ir tikimės, kad ji šią žiemą bus Katare“, – nė nesudvejojęs sakė strategas.

**********

Lietuvos rinktinės birželio mėnesio tvarkaraštis UEFA Tautų lygos varžybose

Birželio 4 d. (šeštadienis), 19.00 val. Lietuva – Liuksemburgas. Vilniaus LFF stadionas. Bilietus įsigyti galite paspaudę čia. Tiesiogiai per VIAPLAY.

Birželio 7 d. (antradienis), 21.45 val. Lietuva – Turkija. Vilniaus LFF stadionas. Bilietus įsigyti galite paspaudę čia. Tiesiogiai per VIAPLAY.

Birželio 11 d. (šeštadienis), 19.00 val. Farerų Salos – Lietuva. Tiesiogiai per VIAPLAY.

Birželio 14 d. (antradienis), 21.45 val. Turkija – Lietuva. Tiesiogiai per VIAPLAY.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS