Neįgaliesiems

V. Ivanauskas: „Kiekvienas sirgalius mums labai svarbus“

Viena diena – tiek liko iki Lietuvos rinktinės starto šio sezono UEFA tautų lygoje ir pirmųjų jo rungtynių su Liuksemburgo komanda.

Prieš rungtynes oficialioje spaudos konferencijoje kalbėjęs rinktinės treneris Valdas Ivanauskas teigė, kad nors kažkoks nerimas yra, jis – labiau pozityvus, nes pasirengimas mačui praėjo be problemų.

„Pirmos oficialios rungtynės šiais metais, natūralu, kad kažkoks nerimas yra, bet yra daugiau pozityvo, nes pasiruošimas vyko sklandžiai, žaidėjai bus pasiruošę. Pilną informaciją turime apie jų komandą, tad ruošiamės rungtynėms ir tikėsimės pozityvaus rezultato.

Mačas labai svarbus abiems komandoms, laukia tas maratonas, įdomus ir sunkus, rungtynės labai sunkios, bet jos nebus kertinės šiame cikle.

Jų komandoje yra žaidėjai, žaidžiantys aukščiausiame lygyje, turi gerų individualių žaidėjų, ypač puolimo linijoje, tai nėra nykštukinė komanda, bet individualiai turi įdomių žaidėjų. Atakuojanti linija turi stiprių puolėjų, bet yra ir silpnų vietų, kurias stengsimės išnaudoti“, – mintimis prieš mačą dalinosi specialistas.

Pozityviu darbu stovyklos metu pasidžiaugė ir rinktinės gynėjas Benas Šatkus.

„Labai gerai padirbėjome Druskininkuose, buvo puiki stovykla, sąlygos, komanda tikrai pasiruošė, laukiame pergalės ir darysime viską, kad ją pasiektume“, – sakė jis.

Futbolininkas neseniai sudarė sutartį su nauja komanda, prie kurios prisijungs nuo artėjančio sezono, o tai, jo teigimu, leidžia dar geriau koncentruotis kovoms su rinktinės marškinėliais.

„Tai prideda labai daug, neturi sukti galvos, kur žaisi nuo vasaros, jaučiuosi ramiai, žinosiu, kur grįšiu, prasidės pasiruošimas, galiu rinktinėje pilnai koncentruotis rungtynėms“, – dėstė jaunas futbolininkas.

Tuo tarpu V. Ivanauskas atskleidė, kad dėl sveikatos problemų iš rikiuotės iškrito ir vienas futbolininkas.

„Trauma yra Donatui Kazlauskui, manau, kad iškrito visam ciklui, dėl raumens, šiaip visi pasiruošę, tokia viena netektis. Kiekvieno žaidėjo netektis mums yra skaudi, kiekvienas mums yra svarbus, bet turime alternatyvų, žaidėjų, kurie pasiruošę jo pozicijoje“, – teigė treneris.

Kalbėdamas apie Liuksemburgo komandos raidą, strategas išskyrė pastaruosius 10 metų – laikotarpį, kada ten dirbo dabartinis LFF techninis direktorius Reinholdas Breu.

„Situacija buvo labai panaši, kaip ir pas mus, tikrai nebuvo futbolo šalis, kuri būtų galėjusi kažką pasiekti, mūsų lygis tikrai buvo geresnis, bet tie 10 metų sunkaus darbo, tas nuoseklumas, federacijos palaikymas ir pastovumas, pradedant nuo jaunimo komandų ir baigiant nacionaline rinktine, davė rezultatus.

Pradžia buvo labai sunki, toliau atsirado individualiai stiprių žaidėjų, jų tikslas buvo, kad kuo daugiau individualiai stiprių žaidėjų išvažiuotų iš Liuksemburgo, nes jų čempionatas labai silpnas. Tą tikslą jie įvykdė, tas pastovumas ir nuoseklumas labai svarbu, ypač kalbant apie jaunimo futbolą“, – sakė treneris.

Jis teigė, jog labai svarbus rungtynėse bus ir žiūrovų palaikymas.

„Kiekvienas sirgalius mums yra labai svarbus, jų tikrai susirenka kiek įmanoma daugiau, žaidėjai tai gali patvirtinti, prisimenant rungtynes su Bulgarija, Šveicarija, tai buvo ta futbolo atmosfera, dėkojame sirgaliams ir mums tai labai svarbu“, – pasakojo V. Ivanauskas.

Konferencijos pabaigoje jis taip pat pasidžiaugė Ukrainos pergale prieš Škotija ir tuo, kad šalis atsidūrė per vieną žingsnį nuo šių metų pasaulio futbolo čempionato

„Kaip ir minėjau anksčiau, visas pasaulis serga už Ukrainą, nieko neturime prieš Škotiją, bet tose rungtynėse Ukraina buvo ženkliai stipresnė. Dabar laukia tos lemiamos rungtynės ir dabar visi laukia, kad Ukraina šiais metais būtų Katare“, – teigė jis.

Lietuvos rinktinės birželio mėnesio tvarkaraštis UEFA Tautų lygos varžybose

Birželio 4 d. (šeštadienis), 19.00 val. Lietuva – Liuksemburgas. Vilniaus LFF stadionas. Bilietus įsigyti galite paspaudę čia. Tiesiogiai per VIAPLAY.

Birželio 7 d. (antradienis), 21.45 val. Lietuva – Turkija. Vilniaus LFF stadionas. Bilietus įsigyti galite paspaudę čia. Tiesiogiai per VIAPLAY.

Birželio 11 d. (šeštadienis), 19.00 val. Farerų Salos – Lietuva. Tiesiogiai per VIAPLAY.

Birželio 14 d. (antradienis), 21.45 val. Turkija – Lietuva. Tiesiogiai per VIAPLAY.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS