V. Ivanauskas: „Nesuvaldėme standartinių situacijų”

Lietuvos rinktinė pasaulio čempionato atrankos varžybose patyrė skaudžią nesėkmę, savo stadione 0:4 nusileidusi Šveicarijos vienuolikei.

Po rungtynių rinktinės treneris Valdas Ivanauskas kalbėjo, jog rezultatą iš esmės nulėmė kelios kertinės klaidos pirmo kėlinio antroje dalyje.

„Šveicarijos komanda yra labai aukštos klasės, viskas suprantama. Jei tokiose rungtynėse nesukuri momentų, yra kitos galimybės, kaip standartinės situacijos, kurių mes šiandien nesuvaldėme. Kitose rungtynėse su tuo viskas buvo kaip ir gerai, bet šiandien to nesuvaldėme ir pirmas kėlinys nulėmė rungtynes.

Visa žaidybinė disciplina buvo vietoje, tačiau tada gavome įvartį iš standartinės situacijos, vėliau – iš elementariausio ilgo perdavimo, trečias įvartis, prieš pat pertrauką, buvo tikrai skaudu, bet komanda antrame kėlinyje nenuleido galvų.

Bandėme žaisti, buvo gana daug privalomų pasikeitimų, bet galiu komandai tik padėkoti, kad jie sunkiai atidirbo ir nebijojo žaisti su viena stipriausių komandų Europoje“, – sakė rinktinės strategas.

Jis taip pat akcentavo, jog šioje treniruočių stovykloje buvo ir pasikeitimų, tačiau pasidžiaugė, jog futbolininkai su tuo susidorojo tinkamai.

„Tikrai buvo gana sunki savaitė, buvo pakeistas treniruočių planas, buvo rizikų, bet žaidėjai tai suprato ir tas tenkina, kad žaidėjai suprato, ko mes norime ir kad bijoti nėra ko. Tas nepasitikėjimas savimi mums kelia negatyvą, mums to nereikia.

Kiekvienas žaidėjas atsidavė, o kas kelia nerimą – žaidėjams duodame pilną pasitikėjimą, bet labai sunku nuspėti žaidėjų vidinę būklę, nes psichologinis krūvis žaidėjams yra tikrai didelis, tą norisi pakeisti.

Nerimo yra, bet iš mano pusės asmeniškai, man buvo labai svarbu tai, ar komanda atlaikys dviejų rungtynių lygį ir jie jį išlaikė“, – mintimis dalinosi specialistas.

Atrankos turnyre lietuviams liko dar vienerios rungtynės – lapkričio 12 dieną Valdo Ivanausko auklėtiniai išvykoje susirungs su Šiaurės Airijos komanda.