Neįgaliesiems

V. Ivanauskas: „Pirmame kėlinyje neatpažinau komandos“

Lietuvos rinktinė penktadienio vakarą užbaigė savo pasirodymą kitų metų pasaulio futbolo čempionato atrankoje – lietuviai išvykoje 0:1 nusileido Šiaurės Airijos ekipai.

Vienintelis įvartis rungtynėse krito 18 minutę, kai po kampinio kamuolys į tinklą įskriejo nuo Lietuvos rinktinės futbolininko Beno Šatkaus.

Kalbėdamas po rungtynių vyriausiasis rinktinės treneris Valdas Ivanauskas teigė, jog aikštėje matė du skirtingus kėlinius, o labiau jam patiko ekipos reakcija po pertraukos.

„Truputį gaila, manau, kad buvo du skirtingi kėliniai. Truputį nesupratau, kodėl pirmame kėlinyje turėjome kažkokią baimę padaryti klaidą. Viskas buvo suprantama, žinojome, kad Šiaurės Airija spaus, kad jiems reikalingas ankstyvas įvartis ir pirmas kėlinys buvo ne mūsų, neatpažinau komandos.

Bet kas labiausiai patiko – reakcija po pirmo kėlinio. Rūbinėje teko pasakyti keletą žodžių ir komanda suprato, tas yra labai svarbu mums visiems, kaip komanda sureagavo, o sureagavo tikrai gerai ir esu už tai dėkingas. Pirmadienį laukia rungtynės su Kuveitu, norisi ciklą užbaigti kitomis nuotaikomis, o apibendrinus visą ciklą, kiek man teko dirbti, tai matau daugiau pozityvo, nes žaidėjai suprato, ko reikalaujame ir manau, kad jie jaučia tą malonumą. Taip, jiems yra sunkus darbas, bet jis yra reikalingas, nes kitaip iš tos situacijos mes tikrai neišeisime“, – kalbėjo rinktinės treneris.

Šiame mače trenerių štabui teko imtis ir naujų sprendimų – Martynas Dapkus rungtyniavo vidurio gynėjo pozicijoje, Fedoras Černychas buvo nuleistas kiek žemiau ir akistatą pradėjo atraminių saugų linijoje. V. Ivanausko teigimu, tokius sprendimus nulėmė nemažas traumuotų žaidėjų rinktinėje kiekis.

„Neturėjome alternatyvos, daug žaidėjų turėjo traumas ir buvo tokia situacija. Kiekvienas atsidavė 100 procentų, tas jų žaidimas už Lietuvą tikrai tenkino ir jau ne pirmos rungtynės, nė vienas žaidėjas neiškrito iš konteksto. Taip, būna kas sužaidžia silpniau, bet kaip komanda mes tikrai per tą ciklą padarėme nemažą žingsnį į priekį. Neturėjome didelio pasirinkimo, tokia buvo mūsų situacija“, – aiškino strategas.

Lietuvos rinktinė savo keitimus pradėjo daryti tik likus rungtyniauti maždaug 15 minučių. Kaip teigė V. Ivanauskas, toks sprendimas buvo priimtas dėl to, kad nė vienas aikštėje buvęs žaidėjas pernelyg neiškrito iš bendro vaizdo.

„Komandoje nebuvo, kad kažkas labai iškristų iš konteksto, tai buvo grynai priverstiniai keitimai. Martynas Dapkus gavo traumą, o vietoje jo išėjęs Vytas Gašpuitis atliko savo darbą taip, kaip ir privalo atlikti, rizikavome, leidome jį į priekį, tokiose rungtynėse vienas ar kitas rikošetas gali nemažai nulemti, bet šiaip tai buvo priverstiniai keitimai nuovargio arba traumų atžvilgiu, manau, kad viskas vyko pagal planą“, – kalbėjo V. Ivanauskas.

Jam tai buvo trečiasis langas su oficialiomis rungtynėmis prie rinktinės vairo. Reziumuodamas šį etapą, treneris minėjo, kad komandoje įžvelgė pasikeitimų į teigiamą pusę.

„Aišku, rezultatai yra neigiami, nesvarbu, kaip tu kovoji ar žaidi, bet norisi taškų. Tą aš suprantu, bet mūsų tikslas buvo toks, kad komanda pasikeistų, kad patikėtų, kad jie gali žaisti, kad gali ne tik žaisti, bet ir laimėti rungtynes. Psichologinis stovis buvo tikrai labai neigiamas, bet komanda yra pasikeitusi ir mūsų trenerių štabą tai džiugina, bet jie dar turi tai įrodyti pirmadienį, turime užbaigti šiuos metus, o vėliau – žiūrėsime“, – minėjo jis.

Pirmadienį Lietuvos rinktinės dar laukia kontrolinis mūšis su Kuveito komanda, o jame, stratego teigimu, bus išbandoma nemažai žaidėjų, kurie savo šansų sulaukdavo rečiau.

„Bus išbandoma daug naujų žaidėjų, komanda atidavė tikrai daug jėgų, matau dabartinį jų stovį po rungtynių, šeštadienis bus grynai atsistatymo diena ir komandai reikės pasiruošti, bet žaidėjai, kurie žaidė mažiau, tikrai gaus savo šansą ir privalės įrodyti, kad yra verti Lietuvos rinktinės“, – pasakojo treneris.

Rungtynės pirmadienį LFF stadione prasidės 19 valandą, patekimas į jas – nemokamas, kvietimus į jas atsiimti galite paspaudę čia.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS