Neįgaliesiems

V. Ivanauskas po akistatos Turkijoje: „Galiu padėkoti komandai už šiandienos rungtynes”

Lietuvos vyrų futbolo rinktinė antradienio vakarą užbaigė UEFA tautų lygos rungtynių maratoną. Paskutiniame jo mače lietuviai išvykoje 0:2 nusileido Turkijos nacionalinei komandai.

Izmiro miestą tik rungtynių dienos popietę pasiekę lietuviai vos spėjo įsikurti viešbutyje ir kone iškart patraukė į rungtynes. 30 laipsnių karštis ir natūrali žolė, ant kurios lietuviai nespėjo surengti treniruotės, nesutrukdė lietuviams atkakliai priešintis grupės favoritams.

Po rungtynių kalbėjęs Lietuvos rinktinės treneris Valdas Ivanauskas teigė, jog padėkojo komandai už visą darbą šios ilgos stovyklos metu.

„Vyrams buvo padėkota už ilgą trijų savaičių stovyklą, daug kas atsisakė atostogų, jie tris savaites dirbo tikrai sunkiai. Deja, taškų nėra, treneriams ir žaidėjams skaudu, Rungtynėse su Liuksemburgu ir Farerų salomis reikėjo išnaudoti tas turėtas pusantros progos, būtų visai kita nuotaika. Nuotaikos dabar yra blogos, natūralu, kritika iš spaudos, bendruomenės, toks yra futbolas, reikia tą kritiką priimti.

Kalbant apie rungtynes, nežinau, ką pasakyti, nes tai, ką jie [Lietuvos rinktinės futbolininkai – red.] padarė, yra neįmanoma, žinant visas mūsų keliones, miegus, maitinimus, to pasiruošimo rungtynėms nebuvo, komanda įrodė, kad potencialas yra, prie tokių sąlygų jie išspaudė maksimumą. Galime padėkoti už šiandienos rungtynes, buvo pozityvių momentų“, – mintimis dalinosi Lietuvos rinktinės treneris.

Jis teigė, jog per pastarąsias dienas labiausiai norėjosi ištrūkti iš Farerų salų, mat visą situaciją iš esmės nulėmė vos kelių valandų laikotarpis.

„Sunkiausia buvo būti Farerų salose, norėjosi kuo greičiau iš ten ištrūkti. Buvo labai daug niuansų, dviejų valandų skirtumas… Mūsų lėktuvas, kuris atskraidino mus iki Izmiro, nebūtų galėjęs ten nusileisti. Reikia padėkoti federacijai, visiems vadybininkams, tokioje situacijoje pasimato visa komanda. Visi prisidėjo prie to, kad čia šiandien būtume. Ne tik žaidėjai, trūksta žodžių, ką jie šiandien padarė.

Su UEFA kalbėjo LFF prezidentas Tomas Danilevičius, klausėme, prašėme [nukelti rungtynes – red.], bet to varianto nereikėtų, jei nebūtume išskridę, rungtynės automatiškai būtų nukeltos. Aišku, aukojome savo žaidėjų sveikatą, žinojome, kad čia gali būti fiasko, viską prisiimame mes, žaidėjai tikrai yra nekalti. Tas aplinkybes mes priėmėme ir iš šios situacijos išėjome maksimaliai gerai, kaip galėjome“, – kalbėjo strategas.

Tuo tarpu rinktinės vartininkas Džiugas Bartkus, ne kartą gelbėjęs lietuvius sunkiose situacijose, taip pat džiaugėsi tuo, kaip jo komanda aikštėje atrodė fiziškai.

„Buvo labai sunkios rungtynės, žinojome, kad taip bus, kad pradėsime nuo gynybos. Treneriai pakeitė taktiką, žaidėme penkiais gynėjais, buvome pasiruošę laukti, išlaukti savo galimybių, kompaktiškai gintis. Kuo ilgiau turkai mums neįmušė, tuo mums buvo daugiau galimybių.

Tik likus penkioms valandoms iki rungtynių atvykome į Turkiją, tas nežmoniškas karštis… Tai tikrai buvo iššūkis, bet tai, kaip sukovojome prieš tokią komandą, yra tikrai šaunu. Taip pat noriu padėkoti tiems iš Lietuvos atvažiavusiems fanams, šiuo ne pačiu lengviausiu futbolo bendruomenei metu yra, kas palaiko, iki galo eina su mumis, tikrai ačiū už tą palaikymą“, – sirgaliams dėkojo vartų sargas.

Vieną iš įvarčių jis praleido nuo 11 metrų žymos, o dvikovos pabaigoje šeimininkai turėjo dar vieną tokią progą, tačiau tada vartininkas sužaidė užtikrintai ir baudinį atmušė.

„Prieš tai buvo baudinys, nepavyko. Prieš kiekvienus baudinius su treneriu ruošiamės, analizuojame. Kaip išanalizavome, taip ir gavosi, gerai, kad pavyko atmušti ir apsiginti nuo to antro smūgio“, – dėstė rinktinės futbolininkas.

Tiek jis, tiek ir rinktinės treneris teigė nebuvę tikri dėl to, kokia komanda po visų aplinkybių pasirodys aikštėje.

„Labai bijojau, žaidėjus žinau, žinau, ką jie gali, bet taip pat žinome, prieš ką žaidžiame. Galėjo viskas baigtis labai blogai, buvome nusiteikę viskam, kaip treneris turi priimti tą atsakomybę, o žaidėjai padarė viską, kas buvo įmanome tokioje situacijoje, bet nerimo buvo daug.

Esame laimingi, kad dar vakar spėjome pasitreniruoti Farerų salose, kitaip galėjo būti tikrai fiasko, bet ta treniruotė davė tikrai nemažai. Labai bijojau dėl karščio, žaidėjai tai irgi jaučia, žaisti lengva nėra“, – sakė V. Ivanauskas.

„Prieš rungtynes galvojau, kas čia bus. Iš psichologinės pusės kaip ir gali prisiversti, pasiruošti ir nusiteikti, bet labai bijojau dėl tos fizinės pusės. Tikrai atidavėme visą save, tas rezultatas, aišku, yra pralaimėimas, bet žaidžiant nuo gynybos, turint momentų, atrodėme tikrai labai neblogai“, – jam antrino ir Dž. Bartkus.

Tautų lyga sugrįš rugsėjo mėnesį, lietuviai namuose susitiks su Farerų salų komanda, o išvykoje jų lauks Liuksemburgo rinktinės iššūkis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS