Neįgaliesiems

V. Ivanauskas prieš dar vieną kovą Tautų lygoje: „Farerų salos – labai disciplinuota rinktinė“

Lietuvos rinktinė jau šeštadienio vakarą sužais savo trečiąsias rungtynes UEFA tautų lygos turnyre.

Valdo Ivanausko auklėtiniai išvykoje susitiks su Farerų salų rinktine.

Dvikovos išvakarėse lietuviai surengė treniruotę rungtynių stadione, o prieš ją mintimis pasidalino rinktinės strategas.

„Atvykome gerai, anksi kėlėmės, bet skridome gerai, nusileidimas buvo gal su kažkiek baimės, bet viskas gerai, aikštė ideali. Stadionas labai geras ir ruošiamės rungtynėms“, – teigė V. Ivanauskas.

Rungtynės išvykoje vyks ant dirbtinės dangos aikštės, tiesa, kaip sakė treneris, ji yra kitokia, nei Vilniuje, šiek tiek minkštesnė.

„Aikštės kokybė labai skiriasi, paskutiniu metu treniravomės Pilaitės aikštėje, ji yra minkštesnė. Federacijos aikštė yra kieta, tad bandėme prisitaikyti prie minkštesnės“, – sakė specialistas.

Kalbėdamas apie varžovus, V. Ivanauskas labiausiai išskyrė jų kovingumą ir disciplinuotumą.

„Labai disciplinuota komanda, rungtynėse su turkais įvartis krito tik po kurio laiko, jie yra labai disciplinuoti, bet kokioje situacijoje laikosi savo sistemos, žaidžia ne tokį gražų futbolą, bet toks žaidimas yra.

Jei jiems nusileisime dvikovose, momentuose, bus labai sunku. Visi tai supranta, žiūrėjome abejas jų rungtynes, jie parodė, kad yra kovinga komanda ir visiems bus sunku su jais žaisti“, – apie oponentus atsiliepė V. Ivanauskas.

Paklaustas apie skaudžiai pasibaigusias antradienio rungtynes su Turkija, rinktinės treneris teigė, jog po kurio laiko emocijos susigulėjo ir buvo galima įvertinti padarytas klaidas.

„Pirma diena buvo sunki, bet viską po to ramiai pažiūrėjome, komanda suprato, kaip buvo kas. Tai yra futbolo profesionalo dalis, yra pakilimai, nusileidimai, turime pripažinti, kad Turkija yra stipresnė komanda, rezultatas yra labai skaudus, bet tai yra normalus futbolo gyvenimas.

Viską paleidome per paskutines dešimt minučių, jie pajautė kraują ir tą kraują išgėrė“, – vaizdžiai pasakojo strategas.

Lietuva, kaip ir Farerų salos, per du turus taškų iškovojusios dar nėra, visgi V. Ivanauskas nemano, kad būtent šis mačas bus kertinis sprendžiant jų likimus grupėje.

„Mačas svarbus, bet lieka dar trejos rungtynės. Abi komandos dar neturi taškų, abi tai supranta. Rungtynės svarbios, bet kad būtų paskutinės – tikrai ne“, – sakė jis.

Rinktinė į išvyką išvyko atsinaujinusi – Nauris Petkevičius ir Artūras Dolžnikovas liko Lietuvoje, o prie pagrindinės rinktinės prisijungė keturi kiti U21 rinktinės nariai – Karolis Uzėla, Artemijus Tutyškinas, Titas Milašius ir Natanas Žebrauskas.

„[Pasikeitimų] mintis tokia, kad būtų komandos atnaujinimas, tie jaunimo rinktinės žaidėjai nusipelnė būti rinktinėje, kiti joje buvo. Kiekvienas žaidėjas turi pajausti nacionalinės rinktinės atmosferą, kvapą, su visais tai buvo apkalbėta, jokių pretenzijų jiems nėra, dirbo, sužaidė, viskas yra gerai. Tie žaidėjai, kurie buvo iškviesti į pirmą stovyklą, yra nusipelnę A rinktinės“, – sprendimą argumentavo treneris.

**********

Likęs Lietuvos rinktinės birželio mėnesio tvarkaraštis UEFA Tautų lygos varžybose

Birželio 11 d. (šeštadienis), 19.00 val. Farerų Salos – Lietuva. Tiesiogiai per VIAPLAY.

Birželio 14 d. (antradienis), 21.45 val. Turkija – Lietuva. Tiesiogiai per VIAPLAY.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS