Neįgaliesiems

V. Ivanauskas prieš kovą Airijoje: „Visi suprantame, prieš ką žaidžiame“

Jau rytoj Lietuvos futbolo rinktinė kontrolinėse rungtynėse išvykoje išmėgins jėgas su pajėgia Airijos komanda.

Tiesioginę dvikovos transliaciją nuo 21.45 val. galėsite stebėti LRT PLIUS kanalu ir per LRT.lt.

Dvikovos išvakarėse Lietuvos rinktinė surengė treniruotę didžiausiame Airijos „Aviva“ stadione, kuriame ir vyks antradienio rungtynės.

Prieš treniruotę rinktinės treneris Valdas Ivanauskas pasidalino mintimis apie būsimą mačą ir akcentavo tai, jog airiai galimai rotuos savo sudėtį ir aikštėje gali pasirodyti ne vienas žaidėjas, kuris nežaidė šeštadienio mače su belgais, pasibaigusiame lygiosiomis 2:2.

„Mūsų nuomone keletas žaidėjų iš tų rungtynių tikrai nežais, tai gali būti mums ir ne į naudą, nes jie norės įrodyti savo vertę. Žinome, kas laukia, tai yra labai mobili ir stipri komanda, plius nerealūs sirgaliai, tai bus tikrai labai sunkios rungtynės.

Tokias rungtynes privalome žaisti, kai kuriems žaidėjams bus debiutas prie tokios publikos, bus nelengva, bet turime planą, lengvų bėdų, bet tikėsimės, kad tai tik laikinos netektys“, – teigė rinktinės treneris.

Dėl traumų rungtyniauti tikrai negalės Linas Mėgelaitis ir Paulius Golubickas, tad, stratego teigimu, jau vien tai nulems ne vieną pokytį ir mūsų rinktinės sudėtyje.

„Vien dėl netekčių privalėsime keisti sudėtį, kai kurie žaidėjai gaus šansą, jokių bandymų nebus, yra priverstiniai keitimai ir taip pat bus visai kitas žaidimo stilius prieš Airiją.

Suprantame, kad airiai yra šių rungtynių favoritai, jie žais pirmu numeriu, mums teks kantriai gintis, ieškoti galimybių priekyje“, – teigė V. Ivanauskas.

Jis taip pat pasidalino savo įspūdžiais iš gyvai stadione matytos akistatos tarp Airijos ir Belgijos rinktinių.

„Belgai žaidė su antra sudėtimi, kuri beveik nesiskiria nuo pirmos, tai yra trenerio džiaugsmas, o iš Airijos pusės tai manęs nestebina, žinome, koks lygis yra Didžiojoje Britanijoje, visi žaidėjai žaidžia aukščiausiame lygyje, gal kiek nustebino jų mobilumas. Pasikeitęs žaidimo stilius, bet jų žaidimas iki galo yra duotas nuo pat gimimo, jie turi tuo didžiuotis“, – pagyrų varžovų sporto tradicijoms turėjo treneris.

Specialistas taip pat tikino, kad svarbus akcentas rungtynių bus ne tik koncentracija, bet ir fizinė Lietuvos futbolininkų būklė.

„Manau, kad dėl pačios koncentracijos problemų tikrai nebus, nes San Marine žaidėjai pajautė, kad jie yra stipresni, bet mes nesame tokio lygio, kad 90 minučių galėtume žaisti viena koja, to neturime, bet žaidėjai tai pajautė.

Visi suprantame, prieš ką žaidžiame, bet kas labiausiai kelia nerimą – tai fizinis stovis. Jei fiziškai nesi pasiruošęs, tai kuo ilgiau tęsiasi rungtynės, tuo daugiau darai klaidų, tuo daugiau atsiranda spragos, tas kelia daugiau nerimo.

Bet fizinis stovis yra žymiai geresnis, turėjome kiek daugiau laiko, bet žaidėjai yra žymiai geresniame stovyje, gavo gerą treniruotę prieš San Mariną ir būklė su kiekvienomis rungtynėmis yra vis geresnė“, – teigė treneris.

Jis taip pat sakė, kad futbolininkams bus svarbu neperdegti, mat rungtynes stadione stebėti turėtų apie 30 tūkstančių sirgalių.

„Negali įlįsti į kiekvieno žaidėjo vidų, bet kiekvienas jų supranta, jie žiūri „Premier“ lygą, Bundeslygą, aukščiausio lygio futbolą. Žinoma, žiūrint per televiziją tos atmosferos nepajauti, bet pajausi ją gyvai. Jei nori kažką pasiekti, kažkada reikės žaisti tokiuose stadionuose, mes iš savo pusės bandysime juos kažkiek nuraminti, o kaip seksis – matysime“, – mintimis dalinosi V. Ivanauskas.  

Taip pat skaitykite:

Patvirtintas nacionalinės rinktinės sąrašas kontrolinėms rungtynėms su San Marinu ir Airija

Airijos sudėtyje mačui prieš lietuvius – ne vienas „Premier“ lygos futbolininkas

Lietuvos rinktinė atvyko į Airiją: dar dvi netektys ir būsimų varžovų stebėjimas stadione

Airijos futbolo rinktinė: modernus stadionas ir turtinga istorija

Dubline – rinktinės ir LFF vadovų susitikimas su vietos lietuvių bendruomene

Pastarasis Lietuvos mūšis su Airija – kelią į pasaulio čempionatą užkirtęs pralaimėjimas

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS