V. Ivanauskas: „Tokių klaidų varžovai neatleidžia“

Lietuvos rinktinė šeštadienio vakarą pralaimėjimu startavo UEFA tautų lygos turnyre. Lietuviai namuose 0:2 nusileido Liuksemburgo rinktinei.

Abu įvarčius laimėtojams pelnė Danelis Sinani. Pirmą kartą jis pasižymėjo pačioje pirmo kėlinio pabaigoje, o antrą smūgį pridėjo antrajame kėlinyje.

Lietuviai savų šansų irgi turėjo, tačiau jais pasinaudoti nepavyko, tad buvo patirtas pralaimėjimas.

Po dvikovos Lietuvos rinktinės treneris Valdas Ivanauskas akcentavo, jog tokia mačo baigtis – apmaudi.

„Apmaudu, tikėjomės tikrai geresnio rezultato. Negatyvus dalykas tai, kad draugiškose rungtynėse su Airija praleidome įvartį paskutinę minutę ir čia viskas buvo panašiai. Pirmas kėlinys buvo neblogas, viskas buvo pagal planą, bet pačioje jo pabaigoje praleidome, ta negatyvi patirtis mums brangiai kainuoja.

Išeiti po pertraukos patyrus tokį smūgį nėra lengva, Liuksemburgas yra patyrusi komanda, turi individualiai techniškų žaidėjus ir tokių klaidų neatleidžia. Reikia pripažinti, kad kartais mums trūksta pykčio, to žudiko instinkto, nes progų pasižymėti tikrai turėjome. Jų buvo, bet… Turime tris, penkis šansus, bet jų neišnaudojame, o daugiau tokiose rungtynėse neturėsi“, – teigė treneris.

Jis taip pat akcentavo charakterio svarbą ir teigė, kad jis gali būti išugdomas, tačiau tam reikia ir stabilios praktikos.

„Charakteris, pyktis gali būti išugdomas, bet daug ką lemia čempionatai, kuriuose tu žaidi. Kai kiekvieną savaitgalį žaidi iš paskutiniųjų ir klaidos kaina yra didžiulė, yra vienas dalykas, bet kai tu gali pasitaupyti ir žinai, kad po kelių minučių turėsi šansą pasitaisyti, yra visai kas kita. Tai yra labai svarbu“, – kalbėjo V. Ivanauskas.

Visgi jis taip pat pradėjo, jog didelių pretenzijų savo komandos pasirodymui jis neturi.

„Priekaištų vyrams tikrai neturiu, plano laikėmės neblogai, bet varžovai buvo gera komanda. Antrasis kėlinys mums buvo sunkus. Jie žino, kaip reikia išlaikyti rezultatą, pasivolioti, patempti laiką. Jie tų klaidų neatleidžia, moka žaisti tokius mačus“, – svarstė V. Ivanauskas.

Likęs Lietuvos rinktinės birželio mėnesio tvarkaraštis UEFA Tautų lygos varžybose

Birželio 7 d. (antradienis), 21.45 val. Lietuva – Turkija. Vilniaus LFF stadionas. Bilietus įsigyti galite paspaudę čia. Tiesiogiai per VIAPLAY.

Birželio 11 d. (šeštadienis), 19.00 val. Farerų Salos – Lietuva. Tiesiogiai per VIAPLAY.

Birželio 14 d. (antradienis), 21.45 val. Turkija – Lietuva. Tiesiogiai per VIAPLAY.