Neįgaliesiems

V. Jančiauskas: „Turime padaryti išvadas“

Po nesėkmingo pasirodymo Europos čempionato atrankoje, Lietuvos merginų (WU-19, gimusios 1999 m. ir jaunesnės žaidėjos) rinktinės treneris Vytis Jančiauskas apžvelgė dvikovas su varžovėmis ir paaiškino pralaimėjimų priežastis.

3-ioje atrankos grupėje lietuvės susitiko su Danijos, Rumunijos ir Slovakijos bendraamžėmis. Alytuje vykusiame turnyre mūsų komanda pralaimėjo oponentėms atitinkamai 1:5, 1:4 ir 0:1 bei liko be taškų.

„Danijos komanda yra iš elitinės moterų futbolo grupės ir matėme, kaip jos dalyvavo moterų finalinėse varžybose. Pasirinkome taktiką atiduoti joms kontrolę aikštėje ir iniciatyvą, bet stengėmės žaisti kontratakuodamos. Bet ne viskas pavyko, nes visapusiškai nusileidome greičiu, tarpusavio susižaidimu, kamuolio atėmimo kokybėje, kamuolio valdymo technikoje. Bet, pagal esamas galimybes, sužaidėme garbingai, pelnėme įvartį. Stengėmės kontratakuoti, uždirbome baudos smūgį ir įmušėme. puikiai išpildytoje standartinėje situacijoje“, – sakė V. Jančiauskas.

„Tiek rumunės, slovakės buvo panašaus pajėgumo komandos. Turėjome laimėti ir bandėm, bet mače su Rumunija buvo ne mūsų diena, dauguma žaidėjų sužaidė silpniau savo galimybių. Spaudėme, atakavome, bet įvarčiai krito ne į mūsų vartus. Esant rezultatui 1:2 turėjom dvi puikias progas, kuriomis nepasinaudojome.“

„Slovakių žaidimą žinojome nuo talenčių turnyro ir tas rungtynes prieš jas laimėjome. Todėl dabar jautėme savotišką pasitikėjimą ir merginos sužaidėme gerokai sėkmingiau nei su Rumunija, nors tą įvartį prasileidome į rūbinę per pridėtinį laiką. Bet, kaip treneris likau patenkintas, nes buvo ir žaidimo kokybė. Gaila kad neišnaudojom susikurtų progų. Darėme mažiau broko, mažiau taktinių klaidų, bet pritrūko jėgų ir ištvermės“, – tikino specialistas.

V. Jančiauskas teigia, kad po turnyro yra iš ko pasimokyti ateičiai: „Mūsų fizinė būklė buvo prastesnė už slovakių ir rumunių, tuo labiau danių, ir to priežastis yra ta, jog daugelis merginų vasarą atostogauja. Reikėtų surasti išeitį tarp atostogų ir treniruočių proceso bei rimčiau rengtis. Ateityje tokiems turnyrams reikia ruoštis dar anksčiau nei prieš metus, tuomet galėtume susidėlioti tikslesnį planą, atrinkti kandidates. Turime padaryti išvadas“.

„Norėčiau padėkoti visų regionų, iš kurių atvykusios merginos, treneriams, merginoms, kurios savo laisvalaikį leidžia žaisdamos futbolą, jaučia pasitenkinimą žaisdamos rinktinėje. Dalis jų turi didesnių tikslų – patekti į moterų rinktinę. Norėčiau palinkėti joms kantrybės, ištvermės ir pasiryžimo siekti rezultatų“, – pridėjo treneris.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS