Neįgaliesiems

V. Jančiauskas: „WU19 rinktinės pasirodymą vertinu teigiamai“

Lietuvos WU19 merginų rinktinės treneris Vytas Jančiauskas po praėjusio Baltijos taurės turnyro teigė, kad jo komanda nusipelnė geresnio rezultato ir teigiamai įvertino planų išpildymą aikštėje.

Lietuvės pirmajame mače 4:0 sutriuškino Estijos rinktinę, o pirmadienį po atkaklios kovos 2:4 pralaimėjo Latvijos komandai. Tokie rezultatai leido mūsų rinktinei užimti antrą vietą.

„Turnyrą vertinu teigiamai. Žinant tai, kad paskutinį kartą su merginomis stovykloje dirbome vasarį, tai buvo puikus jėgų išbandymas prieš rudenį vyksiančias Europos čempionato atrankos rungtynes. Vis dėlto paskutinių rungtynių rezultatas su latvėmis neatspindi to, kas vyko aikštėje – žaidėme gerai, neišnaudojome progų ir kai kurie teisėjų sprendimai buvo diskutuotini“, – pasakojo V. Jančiauskas.

Lietuvos WU19 rinktinėje turnyro metu žibėjo Liucijos Vaitukaitytės žvaigždė. Ispanijos aukščiausios lygos „Tenerife“ klubui atstovaujanti saugė per dvejas rungtynes pelnė tris įvarčius ir atliko du rezultatyvius perdavimus, taip tiesiogiai prisidedama prie penkių iš šešių įmuštų įvarčių.

„Be abejonės, Liucija yra lyderė visose rinktinėse, taip pat – ir mūsų. Jeigu jos nebūtų, mūsų žaidimo braižas būtų kitoks. Ji yra didelis Lietuvos futbolo talentas ir mums tiesiog reikia džiaugtis, jog ji žaisdama futbolą mėgaujasi žaidimu bei atiduoda daug savo tobulėjimui“, – tikino V. Jančiauskas.

Komandoje buvo ne viena naujokė ir trenerių štabas įvertino jų galimybes. V. Jančiauskas pasidžiaugė, jog prie rinktinės sėkmingai prisijungė jaunesnio amžiaus futbolininkės: „Galiu pasakyti tiek, kad merginos pademonstravo, ką galėjo, tačiau joms reikia toliau dirbti. Merginos iš WU17 rinktinės paliko teigiamą įspūdį, todėl džiugu matyti, kad jaunesnės futbolininkės adaptuojasi vyresnio amžiaus grupėje. Stebėsime visas WU19 rinktinės merginas Lietuvos čempionate. Joms bus duotos individualios užduotys ir labai tikiuosi, jog žaidėjos jas pildys“.

Lietuvos komanda beveik visus savo įvarčius įmušė už baudos aikštelės prieigų. Pasak lietuvių stratego, buvo pasirinktas tinkamas žaidimo planas, leidęs atlikti tokius smūgius: „Norėjome išnaudoti vertikalius perdavimus tarpuose tarp gynėjų ir užbaigti ataką smūgiu į vartus baudos aikštelėje. O jei tai nepavyksta, smūgiuoti į vartus nuo 16-20 m. atstumo. Turime tai galinčių padaryti futbolininkių. Žaidžiant visose jaunimo rinktinių amžiaus grupėse išryškėja geriausios žaidėjų savybės ir mes prašome, jog jos tuo naudotųsi savo žaidime. Džiugu, kad tai pavyko“.

Spalio 2-8 dienomis Lietuvoje vyks Europos čempionato atrankos varžybos. Lietuvos WU19 rinktinė susitiks su Airija, Ukraina ir Farerų salomis.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS