V. Neverdauskaitė: „Turiu kovotojos dvasią ir didžiulį atsidavimą futbolui“

Du kartus geriausia Lietuvos futbolininke tituluota Vestina Neverdauskaitė šiemet taip pat yra tarp kandidačių pelnyti šį titulą.

2019 metais sportininkė su Lietuvos moterų rinktine iškovojo antrają vietą Baltijos taurės varžybose, o su Šiaulių „Gintros-Universiteto“ komanda eilinį kartą tapo Lietuvos čempione bei Baltijos klubų pirmenybių nugalėtoja.

„Nuo vaikystės buvau hiperaktyvi ir nenustygstanti vietoje, lankiau kelis būrelius, tarp kurių buvo dainavimas ir šokiai, tačiau dėl futbolo teko jų atsisakyti. Tiesiog nespėjau (šypsosi). Mano mieste (Tauragėje) moterų futbolas nebuvo itin populiarus, tačiau draugė pakvietė į pirmą treniruotę, vėliau į dar vieną, o tada jau pati ėjau, nereikėjo nei kviesti. Patiko komanda, pats žaidimo sudėtingumas, emocijos, azartas, išsikraudavau visiškai, o man vaikui to buvo gana.

Tiesa, kai gavau aprangą iš viso pasijutau kaip devintam danguj (juokiasi), todėl iš visų laisvalaikio užsiėmimų ir pasirinkau futbolą, kur visiškai galėjau atskleisti save“, – prisiminimais apie savo karjeros pradžią dalijosi sportininkė.

Lietuvos čempionių ekipoje Vestina rungtyniauja nuo 2012 metų, su ja aštuonis kartus tapo Lietuvos čempione bei du kartus iškovojo Baltijos taurę. Be to, rungtyniavo U-19, o dabar ir nacionalinėje rinktinėje. Paklausta, apie savo karjeros galimybes užsienyje futbolininkė teigė:

„Apmąstymų buvo visokių ir dar tebėra, bet šiai dienai esu patenkinta ten kur esu ir ką darau, o kaip bus vėliau, pamatysim. Neturiu šalies favoritės, kur norėčiau rungtyniauti, svarbiausia, kad mane tenkintų sąlygos“, – sakė V. Neverdauskaitė.

2015 bei 2018 metais Vestina jau buvo rinkta geriausia Lietuvos futbolininke. Jos manymu, tai gal ir nebuvo šimtu procentų patys sėkmingiausi metai jos karjeroje, bet žiūrovus bei futbolo ekspertus turbūt sužavėjo jos kovotojos mentalitetas, atsidavimas šiai sporto šakai, didžiulė koncentracija bei šimtaprocentinis atsidavimas kiekvienose rungtynėse.

2019-aisias tauragiškė atstovaudama „Gintros-Universiteto“ ekipai iškovojo pagrindinius  Lietuvos bei Baltijos lygų klubinius trofėjus, tačiau apmaudžiai susiklostė UEFA Čempionų lygos atrankos etapas Alytuje. Čia Šiaulių futbolininkės savo grupėje užėmė trečiąją  vietą ir tarp 16 stipriausių Europos komandų nepateko, nors abejose nelaimėtose rungtynėse pirmos mušė įvarčius.

Apie šių metų geriausiųjų rinkimus futbolininkė nebuvo linkusi atvirauti ir išskirti favoritų nenorėjo

„Visos, kurios čia išrinktos esame vienodos ir geriausios savo srityse“, – sakė V. Neverdauskaitė.

Ar taps ši futbolininkė dar kartą geriausia, sužinosime jau greitai. O kol Vestina laisvu nuo futbolo metu bėgioja, vaikšto su savo augintiniu, dalyvauja įvairiuose žygiuose bei kartais pasilepina SPA procedūromis.