Neįgaliesiems

V. Slivkos tikslas – "Juventus"

Vienu talentingiausių savo kartos futbolininkų laikomas 21 metų Vykintas Slivka turi galiojančią sutartį su tituluočiausiu Italijos klubu Turino „Juventus“, bet šiuo metu patirties semiasi Olandijos antrojo diviziono komandoje Hertogenboso „Den Bosch“.

Į Turiną panevėžietis V. Slivka išvyko prieš ketverius metus, kai patraukė vietinių futbolo agentų dėmesį. Jis buvo pirmas lietuvis, sudominęs daugkartinių Italijos čempionų „Juventus“ klubą.

Pagal savo amžių V. Slivka galėtų būti tvirtu Lietuvos jaunimo rinktinės lyderiu, bet jis vis geriau jaučiasi nacionalinėje vyrų komandoje. Joje jau spėjo sužaisti 12 rungtynių.

Olandai pakvietė sugrįžti

Praėjusį sezoną V. Slivka taip pat buvo paskolintas „Den Bosch“. Nuomos sutarčiai pasibaigus, „Den Bosch“ treneris Wiljanas Vloetas išreiškė norą matyti lietuvį savo komandoje ir 2016–2017 m. čempionate. „Olandai rodė didelį norą mane susigrąžinti“, – kalbėdamasis su „Lietuvos žiniomis“ prisipažino V. Slivka.

Lietuvis turėjo kitų pasiūlymų, juo domėjosi ir Italijos antrojo diviziono komandos. Tačiau paaiškino, kodėl pasirinko sugrįžimą į Hertogenbosą: „Vasarą buvau patyręs traumą, kuri šiek tiek išmušė iš ritmo. Jei būčiau pasirinkęs kitą klubą, greičiausiai tektų sėsti ant atsarginių suolo. O aš norėjau kuo greičiau atsigauti ir iš karto pradėti žaisti. W. Vloetas garantavo, kad būsiu įtrauktas į startinę sudėtį. Tai ir lėmė tokį pasirinkimą.“

Į „Den Bosch“ komandą lietuvis sugrįžo ne pačiu sėkmingiausiu jai metu. Žaidėjui atvykus, per 4 turus Hertogenboso ekipa buvo praleidusi net 16 įvarčių ir nusiritusi į 16 vietą. Bet praėjusiame ture „Den Bosch“ nulinėmis lygiosiomis sužaidė su Bredos NAC ekipa.

„Nemačiau pirmųjų ketverių rungtynių, todėl nežinau, kas nutiko. Be abejo, taisysime padėtį. Tačiau mačas su NAC jau nuteikė optimistiškai. Reikia tik pagerinti progų realiaciją, ir viskas bus gerai“, – įsitikinęs panevėžietis. V. Slivkos manymu, antrasis Olandijos divizionas jam yra tinkamiausia vieta įrodyti savo vertę. „Čia rungtyniauja daug jaunų talentingų futbolininkų, o čempionatą stebi visos Europos futbolo skautai. Gerai pasirodęs gali sudominti pajėgų klubą“, – aiškino futbolininkas.

Siekia svajonės

Nors ir skolina silpnesniam klubui, „Juventus“ klubas nenuleidžia akių nuo lietuvio. Tai patvirtina šią vasarą dar metams su juo pratęsta sutartis. „Esu optimistas ir tikiuosi, kad vieną dieną man pavyks debiutuoti pagrindinėje „Juventus“ komandoje, – tvirtino V. Slivka. – Tai prilygtų svajonės išsipildymui.“

Sykį jis jau buvo arti tikslo. 2014 metų pavasarį „Juventus“ įtraukė savo jaunąjį talentą į paraišką „Serie A“ lygos rungtynėms su „Genoa“. Tačiau progos pasireikšti panevėžietis tąkart nesulaukė.

„Tos rungtynės mūsų komandai buvo sunkios. Rezultatas 0:0 išliko ilgai, tik paskutinėmis minutėmis Andrea Pirlo įmušė baudos smūgį bei išplėšė „Juventus“ pergalę minimaliu rezultatu. Naivu buvo tikėtis, kad treneris Antonio Conte rizikuotų ir leistų debiutuoti jaunam žaidėjui tokiame atkakliame mače, – samprotavo V. Slivka. – Antra vertus, pamačiau, kaip organizuojamos tokio lygio rungtynės. Ten viskas suderinta iki menkiausių smulkmenų.“

Vis dėlto V. Slivkai ne kartą teko treniruotis su pagrindine „Juventus“ komanda ir susipažinti su A. Pirlo, Gianluigi Buffonu, Giorgio Chiellini, Pauliu Pogba, Carlosu Tevezu bei kitomis ryškiausiomis žvaigždėmis.

„Normalūs vyrukai, tikrai „nepasikėlę“, kaip kai kam gali pasirodyti iš spaudos pranešimų. Visi draugiški ir linkę bendrauti“, – prisiminė lietuvis.

Pažadai ir atsakomybė

Sekmadienį Vilniuje Lietuvos rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse susitiks su Slovėnija, o V. Slivka tikisi vėl sulaukti trenerio Edgaro Jankausko pasitikėjimo ir pasirodyti aikštėje. „Pergalė“, – paklaustas apie tikslus artėjančiose rungtynėse, šyptelėjo saugas.

Futbolininkas gerai susipažinęs su Slovėnijos futbolu, nes pirmąjį 2015 metų pusmetį atstovavo šios šalies klubui „Gorica“. Taip pat buvo skolinamas „Juventus“ klubo. „Neblogus Slovėnijos rinktinės rezultatus lemia palanki šios valstybės geografinė padėtis. Talentingiausi slovėnai išvyksta žaisti į kaimynę Italiją ir ten mokosi drausmingo bei organizuoto futbolo. Italijos įtaka Slovėnijos futbolui ir kultūrai labai stipriai juntama“, – sakė V. Slivka.

Pasak jo, sekmadienį lietuviai privalo neprarasti šalto proto ir taip pat stengtis žaisti drausmingai bei kantriai ieškoti savo galimybių kontratakose.

Artėjantį pasaulio čempionato atrankos ciklą Lietuvos rinktinė pasitinka šūkiu „Pažadu kovoti“. Ar tokie lozungai neslėgs futbolininkų pečių? „Žinoma, tai prideda atsakomybės. Tačiau kovosime ir stengsimės nenuvilti gerbėjų“, – žadėjo „Juventus“ klubo auklėtinis.

Daugiau skaitykite: lzinios.lt

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS