Neįgaliesiems

V. Tutlys: „Svajoju, kada baigsis dabartinė situacija ir merginos vėl pradės užsiiminėti sportu“

Įprastą gyvenimo ritmą sujaukęs koronavirusas mūsų šalyje labiausiai smogė Ukmergei ir jos žmonėms. Ten situacija tokia grėsminga, kad valdžia svarstė apie miesto uždarymą. Kalbant apie futbolą, tai Ukmergė jau daug metų negali pasigirti profesionalia vyrų komanda, tačiau moterų futbolas čia gyvas. Aišku, ne pastarąjį mėnesį.

Daugiau nei prieš du dešimtmečius mergaites Ukmergėje į futbolą pradėjęs rinkti Vytautas Tutlys iki šių dienų yra vadinamas vienu didžiausių moterų futbolo entuziastų Lietuvoje. Vis tik, pandemija, karantinas ir visa dabartinė situacija verčia keisti kryptį ir mąstyti, kaip po visko reiks sugrąžinti mergaites į futbolo aikštę.

Ukmergės futbolo treneriai yra sudarę programas pagal LFF Techninio departamento gaires ir ragina savo auklėtines, kad jos susidėliotų savo veiklą taip, kad sporto veikla nebūtų visiškai sustabdyta. V. Tutlys viliasi, kad artimiausiomis savaitėmis situacija Ukmergėje pagerės ir futbolininkės galės bent išeiti į lauką pasivaikščioti, pakvėpuoti grynu oru, o gal net atlikti atitinkamus fizinio parengtumo pratimus. Vis tik, treneris savo auklėtinių prašo ypatingo atsargumo.

„Reikia suprasti, kad pas mus situacija yra kitokia, žmonėse yra įsikūnijusi baimė, o stresą didina informacinės priemonės. Natūralu, kad tėvai stengiasi laikytis saugumo, tačiau, mano nuomone, didelis laimėjimas bus pasiektas tada, kai pandemijai sumažės žiniasklaidos dėmesys ir reikalai pradės krypti į gerąją pusę, kai mergaitės galės ne po vieną, o po kelias išeiti pakvėpuoti grynu oru, galbūt lengvai prasibėgti. Kol kas, deja, visos yra priverstos sėdėti namuose, kad nepakenktų nei sau, nei kitiems.

Pasibaigus karantinui ir atėjus vasarai, mūsų laukia labai didelis išbandymas norint tuos vaikus išlaikyti futbolo vystymo procese. Daugelis tėvų stengsis išvežti juos į kaimus tam, kad pailsėtų, atsigautų emociškai. Tuomet bus ypač svarbus ryšys su tėvais, kuriems bus svarbu paaiškinti susidariusią situaciją bei tikėtis jų palankumo. Kol kas galiu tik svajoti, kada dabartinė situacija baigsis ir merginos vėl pradės užsiiminėti sportu“, – pasakojo V. Tutlys.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS