Neįgaliesiems

V. Urbonas: „Įvarčius lėmė individualios klaidos“

Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas po rungtynių su Ukraina teigė, kad praleistus įvarčius lėmė individualios klaidos ir sakė, kad tiesiog varžovas buvo pajėgesnis. Ukrainos strategas Andrijus Ševčenka pastebėjo, kad lietuviai dar ieško savo optimalios sudėties.

„Ruošėmės, tikėjomės, kad varžovas stiprus ir gerai organizuotas. Stengėmės prisotinti aikštės vidurį, uždaryti zonas, kur jie stiprūs. Gaila, kad individualios klaidos vidurio zonoje nulėmė įvarčius, kuriuos praleidome. Bet noriu vyrams padėkoti už atsidavimą, norą žaisti. Tenka pripažinti, kad priešininkas šiandien buvo stipresnis“, – teigė V. Urbonas.

Trenerio nuomone, atlikti pasikeitimai sudėtyje nebuvo tarp esminių šios dienos pralaimėjimo priežasčių. „Esame tokioje stadijoje, kai turime žiūrėti ir duoti galimybę visiems žaidėjams. Tiems, kurie nusipelno žengti aikštę. Po rungtynių galima kalbėti apie vieną ar kitą problemą, bet pvz. kraštiniai gynėjai sužaidė tikrai neblogai – ir M. Vorobjovas, ir S. Mikoliūnas, – kalbėjo V. Urbonas. – Antrajame kėlinyje keitimai pagyvino žaidimą. Galėjome būti agresyvesni. Bet nevadinčiau tų pasikeitimų bandymu ar žvalgyba. Esu patenkintas tų žaidėjų, kuriuos pasirinkau, žaidimu. Tiesiog varžovas šiandien mums sukėlė daugiau problemų.“

Treneris teigė, kad aikštėje pasirodė jauni žaidėjai – tokie kaip P. Golubickas, D. Šimkus ar G. Matulevičius – užsitarnavo vietą komandoje. „Nemanau, kad jiems pritrūko patirties. Galbūt jiems pozicijos nebuvo labai labai įprastos, bet pvz. G. Matulevičius žaidžia ten, kur žaidžia Sūduvoje. Galbūt tik P. Golubicko pozicija nebuvo ta, kur jis galėtų žaisti. Bet jis neblogai susitvarkė su savo užduotimis. Norėjosi turėti tokį kūrybingą žaidėją. Jis neblogai išeidavo į ataką, tik kiek trūko jėgų. D. Šimkus žaidė atraminio saugo pozicijoje. Manau, kad jis padarė viską, kas nuo jo priklausė“, – sakė V. Urbonas.

Kalbėdamas apie vartininkų pasikeitimą, treneris pabrėžė, jog turime bent kelis lygiaverčius vartininkus: „Turime E Šetkų, E. Zubą, V. Černiauską, D. Bartkų. Nenorėčiau kažko išskirti. Ernestas nežaidė, bet iš to nereikėtų daryti kokios nors gilios išvados.“

V. Urbonas nesureikšmino fakto, jog nemažą dalį aistruolių stadione sudarė gerbėjai iš Ukrainos. „Reikia pasidžiaugti, kad buvo pilnas stadionas. Žinoma, nustebino, kad buvo tiek daug Ukrainos aistruolių. Nemanau, kad tai trukdė bendram fonui. Manau, kad tai šventė, įvykis.“

Ukrainos rinktinės strategas Andrijus Ševčenka dėkojo gausiai į LFF stadioną susirinkusiems savo komandos gerbėjams, o paklaustas apie Lietuvos komandą neturėjo vienareikšmiško atsakymo.

„Matosi, kad Lietuvos komanda dar yra procese, treneris yra ieškojime, bandymuose parinkti optimaliausią komandos sudėtį. Tai patvirtina pasikeitimai komandoje rungtynių su Serbija. Kol kas sunku įvertinti lietuvių stiprias ir silpnas puses. Turbūt mes šiandien sužaidėme stipriau nei lietuviai tikėjosi“,  – kalbėjo A. Ševčenka.

Jis taip pat neskubėjo aukštinti savo auklėtinių. „Ar esame tarp elitinių komandų? Kol kas ankstoka sakyti. Mūsų žaidime buvo ir gerų, ir blogų epizodų. Buvo problemų prisitaikant prie aikštės, nes danga specifiška“, – teigė praeityje garsus žaidėjas.

Lietuvių jau antradienį laukia rungtynės su Europos čempione Portugalija, o ukrainiečiai namuose žais kontrolines rungtynes.

E.Žaldario nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS