Neįgaliesiems

V. Urbonas: „Laukia išskirtinės rungtynės“

Lietuvos rinktinės treneriai pasirinko komandos sudėtį rugsėjo 7 ir 10 d. vyksiančioms Europos čempionato atrankos rungtynėms su Ukraina ir Portugalija.

Lietuvos futbolo rinktinės treneriai pasirinko komandos sudėtį rugsėjo 7 ir 10 d. vyksiančioms Europos čempionato atrankos rungtynėms su Ukraina ir Portugalija.

Kartu su rinktinės sudėties paskelbimu pristatytas ir naujas generalinis futbolo rėmėjas – tarptautinė kompanija „Optibet“. Naujasis rėmėjas prisijungia prie futbolo partnerių artėjant neeilinėms rungtynėms.

Bilietai į rungtynes su Ukraina bei Portugalija jau parduoti. Futbolo gerbėjų dėmesį šią savaitę taip pat patraukė žinia, kad Portugalijos rinktinėje bus vienas geriausių pasaulio futbolininkų Cristiano Ronaldo.

„Turėsime išskirtines rungtynes. Atvyksta komanda, turinti savo gretose pasaulinės klasės žaidėjus, kurių pristatinėti nereikia. Manau, kad tai įvykis visam Lietuvos futbolui. Visi laukiame tos dienos, kai betarpiškai galėsime aikštėje pamatyti tą žmogų. Tokiose rungtynėse papildomai motyvuoti ar nuteikinėti žaidėjų nereikia, nes aplinka ir pilnas stadionas, rungtynių svarba padaro tą šventę, kurioje esame dalyviai. Tikrai tai neeilinis įvykis. Mums svarbiausia tinkamai pasiruošti“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas.

Trenerių štabo pasirinktoje 23 žaidėjų sudėtyje lyginant su komanda, kuri buvo surikiuota vasarą prieš Liuksemburgą, pasikeitė visi trys vartininkai. Į ekipos sudėtį grįžta patyrę vartų sargai Ernestas Šetkus, Emilijus Zubas ir Vytautas Černiauskas.

Saugų grandyje vėl bus Mantas Kuklys ir Artūras Žulpa, kurie praėjusią stovyklą praleido dėl traumų, į ekipos sudėtį vėl įtrauktas ir Ovidijus Verbickas.

„Mantas ir Artūras – gerai pažįstami, tarptautinę patirtį turintys žaidėjai. Už „Sūduvą“ pergyvenome ir nors rezultatas ne toks, kokio norėtųsi, jos žaidėjai nusipelnė būti rinktinėje“, – sakė V.Urbonas.

Dėl traumų rinktinei nepadės Arvydas Novikovas, Vaidas Slavickas, Justinas Marazas, Karolis Chvedukas. „Didžiausia netektis – Arvydo trauma. Jis norėjo ir veržėsi atstovauti rinktinei, bet aplinkybės nulėmė kitaip. Vaido netektis gerai žinoma, linkime pasveikti ir stotis ant kojų. Taip pat trūksta Marazo, Chveduko, o Valskis išvyko į indiją“, – apibendrino rinktinės strategas.

Šį kartą rinktinės treneris prie sudėties paskelbė ir keturių žaidėjų rezervą. Šie futbolininkai bus pasiruošę pakeisti kitus rinktinės narius, jei prireiktų. „Kaip parodė paskutinė patirtis, kai kažkas atsitinka, greitai surasti pakeitimą nėra lengva, nes žaidėjai turi savo planų. Tuo pačiu noriu parodyti, kad atkreipiame dėmesį į visus, kad būtų paskata žaidėjams“, – aiškino treneris.

Kalbėdamas apie problemas, treneris įvardijo išsiderinusį A lygos tvarkaraštį ir nevienodą žaidėjų krūvį bei pasiruošimą. „Gaila, kad „Stumbras“ pasitraukė iš čempionato, tas išderino tvarkaraštį ir žaidybinę praktiką. „Sūduva“ sužaidė 8 intensyvias rungtynes Europoje, jiems susikaupė fizinis ir psichologinis nuovargis. Vilniaus “Žalgirio“ grafikas ne toks intensyvus. Po traumos grįžta Vaitkūnas, daug praktikos neturi Andriuškevičius, Palionis, Laukžemis. Gerai, kad atsirado galimybė į kitą klubą pereiti Černychui. Bet jo sugebėjimais, turbūt, neabejojate visi.“

Pasak trenerio, rinktinėje dar ieškoma optimali taktinė schema. „Dabar toks etapas, kai galvoju, kaip atitinkamus žaidėjus priderinti prie taktinės schemos. Gaila, kad nėra draugiškų rungtynių. Viską tenka bandyti mūšio sąlygomis, praktikuoti nėra laiko. Tam tikrų žaidėjų pabandymas duoda informacijos. Bandėme su Serbija žaisti penkiais gynėjais ir tenka pripažinti, kad tai nebuvo geras sprendimas. Visgi gynėjų skaičius baudos aikštelėje neužtikrina vartų saugumo.“

Lietuvos rinktinė treniruočių stovyklą pradeda pirmadienį Vilniuje. Rugsėjo 7-ąją LFF stadione vyks rungtynes su Ukraina, o rugsėjo 10-ąją – su Portugalija.

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas:

Vartininkai:
Ernestas Šetkus (Ber Ševos „Hapoel“, Izraelis)
Emilijus Zubas (Tel Avivo „Bnei Yehuda“, Izraelis“)
Vytautas Černiauskas (Sofijos CSKA, Bulgarija)

Gynėjai:
Rolandas Baravykas (Vilniaus „Žalgiris“)
Mindaugas Palionis (Regensburgo „Jahn“, Vokietija)
Linas Klimavičius (Bukarešto „Dinamo“, Rumunija)
Vytautas Andriuškevičius (Kostanajaus „Tobol“, Kazachstanas)
Edvinas Girdvainis (Rygos RFS, Latvija)
Algis Jankauskas (Marijampolės „Sūduva“)
Egidijus Vaitkūnas („Kauno Žalgiris“)
Saulius Mikoliūnas (Vilniaus „Žalgiris“)

Saugai:
Vykintas Slivka (Edinburgo „Hibernian“, Škotija)
Donatas Kazlauskas („Riteriai“)
Mantas Kuklys (Taldykorgano „Žetysu“, Kazachstanas)
Giedrius Matulevičius (Marijampolės „Sūduva“)
Deimantas Petravičius („Okžetpes“, Kazachstanas)
Domantas Šimkus (Vilniaus „Žalgiris“)
Ovidijus Verbickas (Marijampolės „Sūduva“)
Modestas Vorobjovas (Vilniaus „Žalgiris“)
Artūras Žulpa (Kostanajaus „Tobol“, Kazachstanas)

Puolėjai:
Fedor Černych („Orenburg“, Rusija)
Karolis Laukžemis (Pulos „Istra“, Kroatija)
Paulius Golubickas (Marijampolės „Sūduva“)

Rezervas:
Tomas Švedkauskas („Lommel“, Belgija)
Vytas Gašpuitis („Panevėžys“)
Justas Lasickas („Voždovac“, Serbija)
Matas Vareika (Vilniaus „Žalgiris“)

E. Žaldario nuotr.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS