Neįgaliesiems

V. Urbonas laukia susitikimo su italais: „Būsime pasiruošę“

Lietuvių trečiadienį laukia vienas rimčiausių iššūkių per pastaruosius kelerius metus – Valdo Urbono auklėtiniai kitų metų pasaulio čempionato atrankos rungtynėse namuose priims C grupės favoritus Italijos futbolininkus.

Tiesioginę rungtynių transliaciją nuo 21.30 val. rodys LRT PLIUS kanalas ir LRT.lt.

Prieš rungtynes tradicinėje spaudos konferencijoje mintimis pasidalino rinktinės treneris Valdas Urbonas ir futbolininkas Arvydas Novikovas.

„Laukia įdomios rungtynės su viena grupės favoričių, iš tikro stipri, gerai subalansuota, žaidžianti aktyvų futbolą komanda, tad laukia rimtas iššūkis, bet manau, kad mes irgi po Šveicarijos rungtynių būsime pasiruošę, atsigavę tiek fiziškai, tiek ir psichologiškai. Žaidžiame pirmas rungtynes namie šiais metais, aišku, be žiūrovų, bet tai gali pridėti daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir manau, kad duosime rimtą kovą Italijos rinktinei“, – sakė rinktinės treneris V. Urbonas.

„Italai yra gera komanda, prieš juos žaisiu pirmą kartą ir bus labai įdomu. Labai daug gerų žaidėjų, tad bus įdomu tiek komandai, tiek ir man pažaisti prieš gerus žaidėjus ir darysime viską, kas įmanoma, kad pasiektume gerą rezultatą“, – kalbėjo A. Novikovas.

V. Urbono teigimu, Italijos rinktinės žaidime rasti silpnų vietų iš tiesų nėra lengva.

„Daugiau teks gintis, ką parodė ir Šveicarijos rungtynės, tačiau disciplinuota gynyba ir yra žaidimas, bet manau, kad rasime daugiau situacijų, daugiau šansų sukurti pavojų prie varžovų. Pasakyti vieną ar kitą varžovo silpnybę būtų sudėtinga, kadangi dar nežinome jų sudėties, bet pati žaidybinė idėja, schema, ji nesikeičia. Tai tikrai gerai organizuota ir gera komanda“, – akcentavo specialistas.

„Kiekvienos rungtynės spaudimą suteikia, tai yra natūralu, iš kitos pusės irgi jau turime patirties ir praktikos. Žaidėme ir su portugalais, ir su Serbija, ir su Ukraina, taip pat geromis komandomis, taip kad laukia dar viena įdomi dvikova, istorinė ir man asmeniškai. Nors neisiu į aikštę, bet būti šalia, būti šioje šventėje yra didelė vertybė, didelė garbė man. Nerimo yra, bet tai yra normalus, startinis jaudulys“, – pridėjo treneris.

Su tuo sutiko ir A. Novikovas.

„Prieš tokias komandas, kaip Italija, visada yra įdomu žaisti, ypač jauniems žaidėjams yra geras šansas parodyti save, daug kas stebi ir tai prideda motyvacijos. Kažkiek spaudimo yra, bet nereikia bijoti, reikia eiti ir žaisti drąsiai, žaisti savo žaidimą“, – mintimis dalinosi geriausias 2020-ųjų Lietuvos futbolininkas.

Treneris taip pat paaiškino, kodėl rungtynėse Šveicarijoje nepasirodė Gratas Sirgėdas.

„Kalbant apie sudėtį rytojaus rungtynėms, tai ji dar tikrai nėra nuspręsta. Gratas Sirgėdas po rungtynių su Kosovu turėjo mikro traumą, bet šiai dienai visi žaidėjai yra sveiki ir pasiruošę, o kas žais – pamatysime rytoj“, – sakė treneris.

ATRIBUTIKA

Pasipuoškite oficialia Lietuvos futbolo federacijos atributika, taip demonstruodami savo atsidavimą ir palaikymą.

Informacija

Lygos ir kita informacija

JŪSŲ ĮSIMINTOS VARŽYBOS